Sennheiser IE900 a IE600
Domů »
Samozřejmě vím, že Sennheiser IE900 a IE600 jsou na trhu již nějaký ten pátek a nejde o žádnou novinku. Shodou okolností se k nám do redakce ale oba modely podívaly na delší dobu. A my jsme pomocí těchto sluchátek testovali nejedno zařízení. Scénářů testování bylo hned několik. Tyhle luxusní monitory do uší jsem měl možnost testovat na cestách s kapesními DAC, se sluchátkovými zesilovači doma i v redakci, s přenosnými kazetovými přehrávači a podobně. V minulosti jste sluchátka mohli vidět na fotkách třeba v recenzi na Aune Yuki, případně přenosného kazeťáku We Are Rewind. Teď došlo i na samotná sluchátka. Nebudu lhát, oba modely si zde svůj prostor více než zaslouží.
Sennheiser IE900 a IE600 – obsah balení
IE900 a IE600 vám domů přijdou v naprvní pohled stejném prodejním balení. Bílomodrá krabice se nese, jako vždy, ve znamení dalších Sennheiser produktů. Uvnitř se pak nachází zdobenější černá krabice s šuplíkovým vytahováním. Po otevření a sejmutí jemných ochranných papírů na vás vykouknou samotná sluchátka. A právě tady začínají být zřetelné rozdíly, které mě nutí tuto kapitolu rozdělit.
IE900 – vše potřebné je zde
Jak už jsem psal, po otevření na uživatele vykouknou dvě sluchátka uložené v molitanu. Člověk na chvíli nabyde pocit, že je uvnitř šperk, nikoliv sluchátka. Už na první pohled je patrné, že tyto dva malé kousky Sennheiser vyráběl s naprostou precizností. O tom ale později. Samozřejmě ke sluchátkům není připojen žádný kabel. Ty se nacházejí v nižším patře balení po odklopení molitanové části. Jsou tu hned tři, všechny o délce 1,2 metru. Kabel s 2,5mm jackem, s 3,5mm jackem a nechybí ani 4,4mm pentacon. Všechny kabely mají na druhé straně háčky za uši zakončené konektorem MMCX do sluchátek. Sluší se dodat, že jsou kabely vyztužené a zpevněné para-aramidovými vlákny. Právě široká nabídka kabelů mi velmi usnadnila testování různých produktů.
Dále se v balení nachází ochranné pouzdro na cesty. A také pouzdrem chce výrobce zapůsobit na své zákazníky. Malé, řekněme až kapesní, pouzdro je tvrzené a sluchátkům se v něm nemůže jen tak něco stát. Na spodní straně výrobce umístil plaketu se sériovým číslem sluchátek a informací, že tato sluchátka vyráběli v Německu. Dále jsou v balení nástavce do uší, konkrétně S/M/L silikonové nástavce s pěnovými filtry uvnitř a S/M/L pěnové nástavce taktéž s pěnovými filtry unvnitř. V balení pak najdete ještě plastový nástroj pro čištění a kolíček na oděvy.
IE600 – tady už něco chybí
Šestistovky už jsou přeci jen o polovinu levnější sluchátka. Balení jako takové ale není rozhodně o polovinu chudší. Opět zde najdeme sluchátka v černém molitanu. Na první pohled je patrné jiné vyhotovení v porovnání s IE900. Po odklopení této části zde nacházíme téměř totožné příslušenství. Chybí ovšem 2,5mm kabel, který jsem upřímně neměl ani v případě IE900 možnost otestovat. Většinou jsem u obou modelu ocenil nejvíce pentacon a pro některé hračky pak klasický 3,5mm jack. Kabely jsou jinak totožné. Nechybí S/M/L silikonové a pěnové nástavce do uší s pěnovými filtry, nástroj pro čištění, kolíček pro uchycení na oděvy a ani ochranné pouzdro.
To je stále tvrzené, vizuálně je odlišné (viz fotografie) a na spodní straně už nemá plaketku. A ještě jeden nepatrný rozdíl – sluchátka jsou vyráběna jako většina modelů výrobce v Irsku.
IE900 a IE600 se pyšní precizností, byť odlišně
Sennheiser asi tušil, že v případě daných cenovek musí IE900 a IE600 zaujmout také svým zpracováním. Na první pohled jsou sluchátka tvarově stejná. Liší se jejich povrchové zpracování. IE900 jsou stříbrnější a jejich povrchové zpracování mi připomíná letokruhy. IE600 jsou v tmavém šedém provedení s vroubkovaným povrchem. Subjektivně se mi druhý model líbí více, ale je to věc vkusu, tak svým názorem rozhodně nebudu nikoho ovlivňovat. Přestože se sluchátka mohou zdát na první pohled stejná, opak je nakonec pravdou.
IE600 – vítejte v době 3D tisku
IE600 mají drobnou ozvučnici vytištěnou unikátní 3D technologií z materiálu ZR01 (amorfního zirkonia). Tento kovový materiál má atomovou strukturu velmi podobnou sklu a je tvrdší a odolnější než ocel. Dle slov výrobce to znamená, že jsou tyto konstrukční vlastnosti rozhodující nejen pro kvalitu a realističnost basů, ale i pro dokonalé vykreslení výšek, jejichž prokreslení neruší žádné okolní vzduchové záchvěvy, rezonance či ovlivňování v miniaturním uzavřeném prostoru. Zde musím dodat, že mnoho posluchačům u IE900 chyběly basy. Ono totiž precizní neutrálnost je pro některé uši až příliš. Sluchátka IE600 přišla na trh tento problém vyřešit. O zvukových vlastnostech ale až později.
Sluchátka výrobce osadil 7mm TrueResponse měničem. IE 600 využívá systém duálních dvoukomorových absorbérů D2CA, což je jeden ze zásadních rozdílů v porovnání s IE900. Je pravděpodobné, že 3D tisk nedokáže vytvořit 3 komory, zatímco CNC je do jednoho bloku vyhloubí. Výrobce u sluchátek slibuje frekvenční odezvu 4 – 46 500 Hz, akustický tlak 118 dB (1 kHz, 1 Vrms) a jmenovitá impendance pak činí 18 Ω.
Jedno sluchátko váží 6 gramů a dvě sluchátka s kabelem pak okolo 22 gramů s 3,5mm konektorem a okolo 28 gramů s pentaconem.
IE900 – 40 minut CNCčka
Takové IE900 k 3D tisku ani nepřičichnuly. Sluchátka jsou vyráběla pomocí inovativní technologie Sennheiser X3R. To znamená, že ozvučnice je uvnitř rozdělena na tři vyhloubené, samostatné, vnitřní komory, každá s vlastním Helmholtzovým rezonátorem. Ten potlačuje stojaté vlnění uvnitř komor a eliminuje frekvence, které by zakrývaly ty nejjemnější detaily. Komory vnitřního prostoru ozvučnice jsou navrženy tak, aby akustické procesy v uzavřeném prostoru odstraňovaly možnost vzniku rušivých rezonancí. Drobnou ozvučnici Sennheiser vyrábí z jediného kusu aluminia na nejmodernějších 5osých CNC frézách. Samotný proces obrábění bloků hliníku, ze kterých se rodí pár celokovových miniaturních ozvučnic, trvá 40 minut.
I vyšší model výrobce osadiil 7mm TrueResponse měničem. Je tedy více než pravděpodobné, že za preciznějším zvukem stojí ještě preciznější zpracování. Odlišné jsou tak i technické parametry. Frekvenční rozsah je 5 – 48 000 Hz, akustický tlak 123 dB (1 Vrms) a impendance je shodná s IE600, tedy 18 Ω.
Použité materiály a technologie jsou patrné i na váze. Jedno sluchátko váží 4 gramy, s pentaconem tedy váha činí 24 gramů.
Pro pohodlí to chce trochu cviku a zvyku
Když jsem IE900 a IE600 poprvé vybalil, zapojil všechny potřebné kabely a mířil k poslechu, trochu jsem si zoufal. Většina mnou testovaných sluchátek do této doby byla přes hlavu a tak se pohodlí nacházelo poměrně snadno. Bluetooth sluchátka do uší zas člověk jednoduše strčí do ucha a je hotovo. Vzhledem k háčkům za uši na kabelech to ale v případě IE900 a iE600 chtělo trochu cviku a chvíli jsem si připadal, že řeším záhadný rébus v Uncharted nebo Tomb Rider. Uživatelé IEMek budou asi zvyklí a jedním chmatem sluchátka zarazí do uší i zavěsí za boltec. Mně učení se této schopnosti přeci jen trochu času zabralo. Pokud se tedy obáváte, ono se to poddá (ty si predsa voda).
Tyto Sennheisery nakonec hodnotím jako ten typ kamaráda, kterého potkáte v hospodě, úplně si s ním nesednete a vlastně možná trochu doufáte, že se už neuvidíte. Jenomže na podruhé je to lepší a s každým dalším setkáním se dostanete do fáze, že nutíte vy danou osobu do té hospody jít, aby byla zábava. Některá přátelství jednoduše nevykvetou hned a chce to čas.
Jakmile si osvojíte metodu háčkování – pozor, ne tu od Guru Járy – budete v naprosté pohodě. Sluchátka samotná totiž do uší sedí skvěle. Nejsou těžká, nikde netlačí a ani systém uchycení za uchem nepůsobí bolest při delším poslechu. Výrobce sluchátka profiluje pro domácí poslech. Já bych se ale s nimi nebál ani na cestách. Konec konců při testování Aune Yuki jsem se sluchátky trávil čas ve vlaku a jiných dopravním prostředcích. A tu musím vypíchnout ještě skvělou izolaci v případě osazení vhodnou velikostí nástavců do uší. Možná jsem vypadal pro okolní cestující trochu retro a podivně. Kdyby tak věděli, že ty dva prckové do uší na kabelech koštují téměř jednu průměrnou mzdu…
Jak to hraje? Bavič vs. chirurg
Tahle část bude dost možná ta nejdelší vůbec a poprvé využiju i H4 podnadpisy. Ne, že by to pro vás bylo důležité, jenom ať víte. A proč nejdelší? Oba modely se totiž zvukově velmi liší. Když jsem ze začátku textu zmiňoval, že IE600 míří na ouška, která chtějí přeci jen trochu více toho basu a více zábavy, nefabuloval jsem. IE900 jsou precizní chirurg pro analytický poslech. V případě, že tato sluchátka koupíte, už jednoduše víte, co od života chcete. Dospěli jste do fáze, kdy neexperimentujete, neporovnáváte a jste si naprosto jistí, že to, po čem jste sáhli, je pro vás to nejlepší. Pořídili jste si dva špunty do uší za cenu přesahující nejnovější iPhone. Pokud máte v plánu kamarádům v hospodě po poslechu říct, že sluchátka vůbec nebasují, pak nejste trsem hroznů, který dozrál do potřebné fáze sklizně.
Ale rozhodně to není ostuda. Sennheiser ví, že ne každý vyžaduje exaktně přesné hudební účetnictví a existují i posluchači, kterým nevadí, že má dáti/dal trošičku nesedí. A právě proto jsou zde IE600. Charakter zvuku výrobce zachoval a jde cítit, že se tady bavíme o sluchátkách ze stejné modelové řady. Jen to účto sedí méně a výrobce nám na stranu dal přihodil trochu basů. Opravdu trochu, jednu špetku basového koření navíc, která ale v závěru dělá zásadní rozdíl. Jako když přihodíte trochu chilli do guláše navíc. Některým to chutná o poznání více a jiným slzí oči, že je to už nějak moc.
Na čem se testovalo
Sluchátka jsem testoval hned na několika zařízeních. IE900 a IE600 prvně posloužily při testování malého sluchátkového zesilovače DAC Aune Yuki s iPhonem 15 Pro Max. Aune Yuki patří mezi relativně neutrální zesilovače a bylo to opravdu znát. Sluchátka jsem připojil drze i k We Are Rewind, kde odhalila zásadní neduhy tohoto kazeťáku. Jednoduše hrála potichu, protože ve We Are Rewind se soustředili více na lifestylový produkt než opravdové audio. Nově testuji přenosný kazeťák FiiO CP13, a to už je panečku jiná písnička. FiiO dokáže sluchátkům dopřát patřičné krmení a až na šum, který jednoduše plyne z dané technologie, je poslech zábava.
Poměrně divočeji sluchátka hrála se zesilovačem FiiO K9, který sám o sobě onu zábavnost nabízí. Do podobné zábavnosti a možná ještě o chlup větší, sluchátka posunul sluchátkový zesilovač Shanling EM5. Na jeho recenzi se také můžete brzy těšit. Energičtější poslech probíhal i skrze AudioQuest Dragonfly Black. Je tedy dobré myslet na to, že pokud od sluchátek vyžadujete slibovaný analytický poslech (obzvlášť v případě IE900), musíte zvolit také vhodný zesilovač.
IE900 – suverénnost a skvělý prostor
Začnu rovnou tím nejvyšším modelem. Ten by měl být tím analytištějším kouskem a řada posluchačů po celém světě jej velebí za onen charakteristický neutrální Sennheiser zvuk. Pokud už jste nějaké Sennheisery poslouchali, určitě víte, o čem mluvím. Některé modernější kousky tohoto výrobce, zvláště ty Bluetooth, už přeci jen jdou směrem k většímu davu posluchačů, kteří chtějí více basů. V tomto případě ale nic takového nečekejte. Opravdu je to onen neutrální Sennheiser zvuk známý spíše z modelů přes hlavu. Tady se ho povedlo vecpat do malinkatých sluchátek.
Bohatý prostor a možnost objevovat novosti
Co mě nejvíce zarazilo, je, jaký prostor takto malá sluchátka dokáží vykreslit. Upřímně jsem čekal, že se po poslechu různých otevřených sluchátek přes hlavu s prostorem musím rozloučit. Ale kdepak. Prostor vykreslují IE900 opravdu krásně a zřetelné to je hlavně u vážné hudby. Respektive vážné. V orchestrální podobě jsem si pouštěl celou řadu herních a filmových soundtracků – Zaklínače, Pána prstenů, Kingdom Come a podobně. Sluchátka mě dokázala vtáhnout do děje velmi rychle. Dokonce mi nedala ani prostor přemýšlet, jestli tam ten prostor je. Prostě byl. Na první dobrou.
Ve světě bychom našli dva tábory. Jeden tvrdí, že IE900 už jsou spíše sluchátka s basem pro běžné spotřebitele. Další, že ne a jde o neutrálně hrající sluchátka. Já jsem spíše v tom druhém táboru. Kdyby zde bylo ještě méně basů, už si poslech tolik neužiju. Celkově je poslech příjemný, žádné tóny se nepřekrývají. A rozhodně žádné tóny nepřehlušuje basová složka. Onu basovou složku výrazně ovlivňuje utěsnění v uších. Zvolte opravdu správnou velikost a sluchátka patřičně zasuňte do uší. Vysoké tóny pak mají patřičný ale nenásilný důraz, aniž by i při větší hlasitosti mučily uši cinkáním. Středy jsou taktéž příjemné a rozeznatelné. Příjemné jsou například chraplavější hlasy zpěváků a zpěvaček. Skladby s větším počtem nástrojů často odhalují neduhy sluchátek. S IE900 se nemusíte ničeho obávat. Vše je na svém místě. A když se budete na hudbu dobře soustředit, třeba objevíte i zajímavé novosti ve svých oblíbených skladbách.
Devítikilům sluší snad každý žánr
Vzhledem k charakteru zvuku je nadpis všeříkající. Sluchátkům opravdu slušela snad každá skladba. Začnu nedávnou novinkou od Linkin Park – The Emptiness Machine, kde se poprvé objevuje nová zpěvačka Emily Armstrong. Ta je některými kritizována, já si dovolím říct, že je to velmi zajímavý restart dobře zažitého brandu. Právě chraplák Emily IE900 vykreslují naprosto skvěle. Možná i to je důvod, proč se mi skladba zalíbila a některým ne. IE900. Basy jsou příjemné, nepřekrývají Emily. Bicích je v této skladbě víc než dost, ale činely vám neurvou ušní bubínky. Naopak, i přes divoké tempo skladby Sennheiser IE900 podávají vše s naprostou jistotou. Ať už je to s tou zpropadenou scientologií jakoliv… skladba je prostě dobrá. A ještě lepší v těchto sluchátkách.
Poněkud netradičně jsem zvolil Silver for Monsters ze hry Zaklínač 3. Když si ji totiž pustíte na čemkoliv, co není schopno lepší reprodukce, skladba zní hrozně. Strunné nástroje zde cinkají jako o život a například v reproduktorech Macbooku se vše slije v jeden neforemný útvar, který nedává smysl. Možná se po chvilce projeví proslulé hrubé až hrdelní zpěvy vokálistek. A to je tak vše. S IE900 pochopíte, že tu necinká jeden nástroj. V pozadí objevíte celou řadu dalších. Bicí dodávají skladbě bohatou hutnost. Jakmile zaslechnete šepot v pozadí, mráz jde po zádech. Dynamiku a bohatost nástrojů skladby jsem si díky IE900 opravdu užil. A k této skladbě se budu rád vracet s dalšími sluchátky.
No Roots od Alice Merton začínají pouze basou. Hned na začátku tak posluchač pocítí, že IE900 rozhodně basovat umí. A jakmile začne zpívat Alice, pochopí i to, že basa ani trochu neškodí krásnému vykreslení hlasu. Opět, v některých horších reproduktorech se snadno spojí basa a bicí v jedno. Nikoliv s těmito sluchátky. Každý nástroj má svůj prostor. Občas můžete zaslechnout sykavky Alice. A ani elektronická vsuvka ke konci skladby sluchátkům nerozháže účes.
IE600 – jdeme se více bavit!
Po nasazení šestistovek do uší hned po IE900 je patrné, že sluchátka chtějí posluchače více bavit. Respektive, chtějí zaujmout větší dav posluchačů. Překvapující je, že ani vzhledem k poloviční cenovce zas tak úplně nepokulhávají za svým dražším sourozencem. A patrné je i to, že jde o sluchátka ze stejné modelové řady. Neutrální charakter se tu výrobce snaží stále udržet. Samozřejmě, když přidáte basů, už to jde hůř. Jisté je ale to, že tato sluchátka budou bavit více posluchačů. Velká část populace je přeci jen nastavena právě do zábavnější a více kopavého poslechu.
Jen o trochu méně prostoru a větší důraz na bas
Když jsem dával dohromady konstrukční vlastnosti sluchátek a jejich technické specifikace, nabyl jsem dojmu, že první, v čem uslyším rozdíl, je vykreslení prostoru. Kupodivu je rozdíl téměř nepatrný a IE600 dokáží vykreslit prostor také bohatě. Občas jsem si sám říkal, nakolik mě nutí tvrdit, že je ho tu o trochu méně, právě cena. Kdybych dělal slepý poslech, možná se mi vše bude zdát srovnatelné. Záměrně jsem testoval sluchátka na stejných skladbách. Režim byl jednoduchý – jedna skladba IE900, hned potom IE600. Zvolit další skladbu a opět prostřídat sluchátka. Ve většině případů jsem zjistil, že mě IE600 baví jednoduše více. Jsem přeci jen také z toho políčka uživatelů, kterým špetka basu navíc chutná. Když jsem si tak mohl vybrat na cestu sluchátka, sáhl jsem právě po těchto. Možná ale za to mohl i fakt, že jsem se IE900 bál ztratit.
Ačkoliv je tu větší důraz na basy, středy a výšky jsou stále perfektně vykreslené. Jisté kompromisy v přesnosti jsou jednuduše cítit právě v oblasti basu. Skutečně mírné kulháni jde zaznamenat i u skladeb, které jsou celkově postavené výše. K tomu třeba dobře poslouží Silver for Monsters. Trochu důrazu by tam neuškodilo středům. Skladby by tak mohly znít plněji. Jenomže, kdyby výrobce vyřešil všechny výtky, nejspíše se dostaneme ke zvuku IE900, a to by nedávalo smysl.
Více pro rock, méně pro klasiku
Tak se opět vrátíme k Linkin Park a The Emptiness Machine. Trochu jsem se bál, že by chraplák paní Armstrongové mohl utrpět. Naštěstí nikoliv. Bicí a basa zde znějí hutněji a více se tlačí na posluchače. Právě v tomto případě jsem měl pocit, že sluchátka poskytují přeci jen menší prostor. Namísto Emily přišly o své místo trochu činely. Ale jen nepatrně. Už nebyly tak výrazné, jako u IE900. Jednoduše je celá skladba s IE600 posazena trochu níž.
Méně sluchátkům sluší zmiňovaná Silver for Monster ze třetího Zaklínače. Strunné nástroje všeho druhu už mají mírnou tendenci se trochu pospojovat do jednoho celku. Ne úplně, s trochou snahy je oddělíte, ale už to chce přímé soustředění. V případě vokálů vše zůstalo při starém. Užijete si hrdelní projev i jemný šepot v pozadí. I tato skladba působí posazena trochu níž, což je vzhledem k její koncepci trochu zvláštní. Jednoduše podobnému typu ochucení basy tak úplně nesvědčí.
Alice Merton s The Roots na druhé straně byla převelice zábavná! Basa na začátku kope, div do rytmu netepe srdce. Jakmile začne Alice zpívat, v porovnání s IE900 se snad nic nemění. I přes výraznější bas je hlas stále krásný a čistý. Dokonce i ty sykavky tu posluchač najde. Bicí a basa se opět nespojují v jedno. Tuto skladbu prostě IE600 hrají zábavněji a skladbě to sluší. Konec konců si myslím, že stáří skladby a žánr směřují právě na mladé posluchače, a tak bude mixována pro zábavnější reproduktory a sluchátka.
Závěr – IE900 a IE600 doma chcete mít
Co vlastně můžu více dodat? Poslech obou modelů byl dlouhý, vydatný a hlavně strašně zábavný. Bohužel i tenhle přechodný polygamní vztah s IE900 a IE600 končí a všichni účastníci jdou svou cestou dále. Nejsem si jistý, že já jsem na sluchátka zanechal nějaký dojem. Ovšem sluchátka ve mně určitě ano. V případě IE900 jsem si na onen Sennheiser neutrální zvuk musel trochu zvykat. Jenomže čím více jsem je poslouchal, tím více si mě sluchátka získávala. Když se totiž posluchač ponoří do delšího poslechu, začne se na jednotlivé tóny, nástroje a hlasy soustředit. A potom objeví tu krásu čistého zvuku, kdy vlastně vše dává smysl. Kdy je jasné, že přehnaný bas není třeba, že nemusí tvrdit muziku až tolik. A pozor, dokonce narazíte na posluchače, kteří IE900 považují stále za basshead IEMka.
Oproti tomu IE600 trochu tlačí na pilu a posouvají bas do zábavnějších vod. Přiznám se, jsem posluchač, který ocení více právě tohle, a tak si mě levnější model získal přeci jen o trochu více. Jednoduše se mi mnou poslouchaná muzika s nimi líbí o chloupek více. Své na tom sehrává určitě i cena. Nechci ale odrazovat zájemce o IE900. Naopak, doporučuji si oba modely poslechnout. Jsme lidi, každý pes, jiná ves. Každý oceníme něco jiného.
Oba modely dokáží krásně vykreslit prostor, což jsem u takto malých sluchátek vlastně ani nečekal. Samozřejmě, těžko mohou konkurovat otevřeným sluchátkům přes hlavu, ale návrat k mým běžně noseným AirPods Pro 2 byl trochu krutý. Jakmile si člověk zvykne na čistotu zvuku a prostor, s běžnými sluchátky trpí.
Sennheiser IE900 pořídíte za cenu 38 250 Kč, Sennheiser IE600 pak za cenu 18 490 Kč například u oficiálního distributora pantershop.cz. Těm velmi děkujeme za delší zápůjčku a ještě jednou dodám, sluchátka si opravdu před koupi poslechnětě. Můžete tak učnit právě v Panteru.
Klady IE900
- Krásný bohatý zvuk
- Prokreslený sametový bas
- Nádherné vykreslení prostoru
- Bohaté balení
- Precizní zpracování
Zápory IE900
- Snad jen cena (v porovnání s 2násobně levnějšími IE600)
Klady IE600
- Zvuk vhodnější pro více posluchačů
- I přes více basů stále precizní zvuk
- V dané cenové kategorii skvělý prostor
- Bohaté balení
- Cena
Zápory IE600
- Méně jim sluší klasická hludba
- Méně jim sluší výše posazené skladby
Technické parametry Sennheiser IE900 a IE600
Sennheiser IE900
- Materiál těla: Hliník
- Měniče: Dynamické, X3R, tlaková komora
- Materiál náušníků: Silikon, pěna (S, M, L)
- Typ sluchátek: Do uší (in-ear, intraaural)
- Frekvenční rozsah: 5 – 48.000 Hz (-10 dB)
- Citlivost: 123 dB (1 kHz, 1 Vrms)
- Impedance: 16 Ω
- Harmonické zkreslení: < 0.05 % (94 dB, 1 kHz)
- Typ připojení: Odpojitelný kabel
- Parametry kabelu: Para-aramidové kabely, 125 cm, včetně symetrické varianty
- Konektor: 3,5mm, 2,5mm, 4,4mm (pentacon)
- Spojení kabel-sluchátko: MMCX
- Hmotnost: 4 g
- Barva: Stříbrná
Sennheiser IE600
- Materiál těla: Amorfní zirkonium ZR01, 3D tisk
- Měniče: Dynamický, 7 mm, širokopásmový
- Materiál náušníků: Silikon, pěna
- Typ sluchátek: Do uší (in-ear, intraaural)
- Frekvenční rozsah: 4 – 46.500 Hz
- Citlivost: 118 dB at 1 kHz, 1 Vrms
- Impedance: 18 Ω
- Harmonické zkreslení: <0.06% (1 kHz, 94 dB)
- Potlačení hluku: 25 dB
- Typ připojení: Odpojitelný kabel
- Parametry kabelu: 2 kabely 125 cm, symetrický a klasický, odpojitelný, para-aramidový
- Konektor: 3,5mm, 4,4mm (pentacon)
- Spojení kabel-sluchátko: MMCX
- Hmotnost: 6 g
- Barva: Šedá
Domů »
Komentáře