reklama
PanzerGlass iPhone 15

Audio – video tipy pro majitele iPhonů 15

Audio – video tipy pro majitele iPhonů 15
2024-02-02T10:58:42+01:00
• 31. 1. 2024

Během minulého podzimu představil Apple novou řadu svých telefonů iPhone 15. Jedni by řekli, že peklo zamrzlo, protože celá řada je po letech dohadů, kdy se tak stane, obohacena o „nový“ USB-C. S tím přichází celá řada výhod i pro milovníky audia a překvapivě i videa. Přenos obrazu do televize skrz USB-C totiž není tak úplně standardem u všech výrobců telefonů. V tipech níže ale nezůstaneme pouze u starých dobrých kabelů, ale podíváme se také na bezdrátové hračky.

Eve Play

Eve Play Lifestyle

Zdroj: Evehome.com

Máte doma staré, ale přesto božsky hrající reproduktory a cítíte k nim úzkou citovou vazbu? My tomu naprosto rozumíme. Představa, že by zrovna tyhle bedny šlo propojit s telefonem a člověk by nemusel řešit nové reproduktory nebo kompromis v podobě levných Bluetooth reproduktorů, už napadla asi nejednoho člověka. Společnost Eve právě na tuzemský trh uvedla jedinečné zařízení, které všem milovníkům vintage beden a moderních technologií zároveň vytrhne trn z paty. Nenápadná krabička nabídne optický vstup, port pro koaxiální kabely, cinch (RCA) vstupy a také Wi-Fi na 2,4 GHz i 5 GHz. Nechybí ani kvalitní DAC převodník a ethernetový port. Tahle hračka navíc dokáže upravit latenci mezi jednotlivými reproduktory a vše jde případně ladit v aplikaci Eve pro telefony. Své staronové bedny navíc dokážete přidat do HomeKitu a užívat si AirPlay 2 podpory. Pokud patříte mezi ty, kteří si na televizní stolek postaví jen to opravdu hezké, žádný strach. Eve Play se chlubí reddot award. No a pokud se vám přesto nelíbí, je dostatečně kompaktní, aby šla ukrýt.

Cena: 4 199 Kč

LINQ Pro Studio 9in1 SSD PRO USB-C Multiport Hub

LINQ 9in1SSD

Zdroj: linqconnects.com

K novým iPhonům zvládnete využít jakýkoliv USB-C – HDMI kabel, abyste obraz přenesli do televize. Co když ale do svého vybavení potřebujete zařízení, které zvládne téměř všechno? S takovým řešením přišla společnost LINQ z dánské skupiny TAG. HDMI 2.0 zvládá rozlišení až 4K při 60 Hz. USB-C PD až 100W nabíjení, takže poslouží i k výkonným počítačům. Zapomenout nesmíme ani na 2X USB-A 2.0, čtečku SD i MicroSD karet a datový USB-C port s až 10gbps. Pomyslnou třešinkou na dortu pak je nenápadný prostor v tomto hubu, který je pro NVMe M.2 PCIE SSD disk s až 10Gbps přenosovou rychlostí. Sen všech tvůrců.

Cena 3 999 Kč

AirPods Pro 2. generace

Airpods Pro 2nd gen

Zdroj: Apple.com

S tímhle doporučením může hodně lidí nesouhlasit, ale ruku na srdce. Veškeré testy mluví jasně. AirPods Pro v rámci své konkurence mezi True-Wireless sluchátky úplně nepokulhávají. Zvukově jsou na tom skvěle, v případě druhé generace je aktivní potlačení hluku na velmi dobré úrovni, byť to konkurence zvládá ještě o něco lépe. Výdrž sluchátek samotných se zvýšila až na 6 hodin ze 4 a skrytým pokladem je H2 čip, který se stará o veškerá kouzla ve spojení nejen s iPhonem, ale také dalšími zařízeními Apple. Přepínaní mezi jednotlivými zařízeními je instantní a netrápí jej chyby, jako tomu bylo u předchozí generace. Sluchátka se jen tak nezatoulají do světa, s U1 čipem je najdete velmi snadno. Nově jsou sluchátka nabízená s USB-C konektorem, ale nabijete je také velkou MagSafe nabíječkou, a dokonce i pukem pro Apple Watch. Pravděpodobně naleznete ve světě lépe hrající sluchátka. Jen se připravíte o řadu kouzel, které Apple uzurpuje jen pro své pravověrné.

Cena: 6 799 Kč

Sennheiser Momentum 4

SENNHEISER MOMENTUM 4 Wireless

Zdroj: Sennheiser.com

Přijdou vám AirPods moc malá? Rozumíme tomu, ale AirPods Max Vám vážně nedoporučíme. Za to taková bezdrátová sluchátka Sennheiser Momentum 4, ty rozhodně ano. V současnosti za téměř shodnou a někdy nižší cenu, než která zdobí AirPods Pro, totiž dostanete pořádnou porci muziky. Sluchátka se chlubí až audiofilně dokonalým zvukem díky 42mm měničům, kodekem Low Latency a zahrají vám od 6 do 22 000 Hz. Nechybí špičkové aktivní potlačení okolního hluku a na baterii vydrží neuvěřitelných 60 hodin hraní a kdykoliv je rychle můžete nabít pomocí USB-C kabelu. K připojení využívají Bluetooth 5.2 a kodeková nálož čítá SBC, AAC, aptX a aptX adaptiv. Konstrukce je skládací a pro komfortní transport v balení obdržíte praktické pouzdro.

Cena: od 6 490 Kč

S technologiemi si hraje od nepaměti a doma má v nich více nepořádek než pořádek. Ostravak, který se stále místy učí psát slušně a spisovně. "Zatimco tata rubal uhli, ja rubu texty, bo mam chrome ruky."

Komentáře

Hifimánie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim