reklama
Banner-Satechi_300x300px2-300x300x

Barco ohýbá světlo! Light steering – nová šance pro domácí projekci?

Barco ohýbá světlo! Light steering – nová šance pro domácí projekci?
2024-02-06T13:12:25+01:00
• 31. 1. 2024

Barco light steering ohýbá světlo z tmavších částí obrazu do světlejších, čímž umožňuje pořádné HDR, Zdroj: hifimanie.cz

Na veletrhu CES 2024 předvedlo první ve spolupráci s Hisense spotřebitelský projektor s technologií Barco Light Steering. Novinka představuje velký skok pro domácí projekci, kterou v posledních letech drtí konkurence špičkových velkoformátových televizorů. Barco ale ukazuje, že projekce neřekla poslední slovo.

Light steering ocenili i filmaři

Barco poprvé představilo svou technologii Light Steering na filmovém festivalu v Cannes. Tato novinka okouzlila kvalitou obrazu nejen diváky, ale i filmaře. Využívá přesměrování světla z tmavých oblastí do světlých a tak efektivně zvyšuje kontrast i špičkový jas při promítání HDR obsahu. Už tehdy ukázala, že i ve velkém kinosále si lze vychutnat vysoce kontrastní obraz ve velkém formátu, který si spojujeme spíše s OLED a QLED televizory.

Prototyp, který brzy budeme chtít doma?

Prototyp short throw projektoru s technologií Light Steering od Barco, představený na CES 2024, naznačuje, že brzy bychom mohli mít doma opravdu výjimečný kousek techniky. Už aby tu byla komerční produkce! Můžeme doufat, že cena projektoru by mohla být nižší než aktuální ceny těch největších televizorů.

Projektory s Light Steering technologií by tak mohly představovat cenově dostupnější řešení pro každého, kdo touží po opravdu velkém obrazu hodném označení domácí kino. Ostatně podle standardů THX by optimální sledovací zážitek ze vzdálenosti 3,5 metru měl poskytnout obraz s úhlopříčkou 120 palců a už jsme viděli i větší obýváky.

Dědictví a Směřování Barco

Barco má dlouholeté dědictví inovací. Dokazuje, že projekční technologie mají své místo i v éře velkých televizorů. Light Steering je důkazem inovačního ducha Barco. Tato technologie nejen vyrovnává pole s velkými televizory, ale nabízí i jedinečné zážitky. Ty obohacují svět vyprávění příběhů.

Zdroje: avsforum.com, projectorscreen.com, projectorreviews.com

Redakce

Milujeme Hi-FI, AV techniku i High-End a nebojíme se o nich psát.

Komentáře

Hifimánie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim