reklama
PanzerGlass iPhone 15

Nejlepší akční seriály na Amazon Prime

Nejlepší akční seriály na Amazon Prime
2024-02-05T15:16:39+01:00
• 31. 1. 2024

Se streamovacími službami se u nás roztrhl v posledních letech pytel. Mezi nejdostupnější v současnosti (alespoň prozatím) se řadí Amazon Prime s cenovkou 79 Kč za měsíc. Když vezmeme v potaz, jaká tvorba je zde dostupná, nejde vůbec o špatnou nabídku. Všichni jistě znají skvělé Grand Tour, případně Prsteny moci, které pro změnu mnoho pozitivních ohlasů nesklidily. Jestli ale něco Amazonu v současnosti jde, pak to jsou akční seriály.

Jack Reacher

Amazon_Reacher

Zdroj: Primevideo.com

Je to pár dní, co Amazon vydal poslední epizodu druhé řady tohoto seriálu. A podívaná je to vskutku parádní. Na portálu ČSFD oceňují fanoušci Reachera 81 %, což rozhodně není špatné skóre. Pokud znáte Jacka Reachera v knižním podání a tušíte, jak se vydařily filmy Tomu Cruisovi, budete nejspíše skeptičtí. Amazon se ale postaral o poněkud věrohodnější formu. Alan Ritchson nabral hory svalů, aby působil přesně tak, jak si Lee Child vysnil. Seriál se nebojí brutální scén, takže na dětské oslavě narozenin tohle určitě nedoporučujeme promítat. Reacher možná je vraždící mašina, která se nebojí padouchy sundat nelítostně zezadu, proč taky na něco čekat, nakonec vám ale tento nesympatický kladný hrdina sympatický bude. Tvůrci si volí knížní předlohy podle osobního zalíbení, takže seriál není chronologicky podle nich, ale to ničemu nevadí.

Jack Ryan

Amazon_Ryan

Zdroj: primevideo.com

Aby těch Jacků od Amazonu nebylo moc, přidáváme hned v závěsu Ryana. Tentokrát jde o akční seriál v trochu klidnější formě s dávkou politikaření, přesně jak byste z pera Toma Clancyho čekali. Ryan totiž není jen bijcem a střelcem, jak se patří, je hlavně analytikem a spíše kancelářskou krysou. Samozřejmě má za sebou kariéru v armádě, takže když dojde na lámaní chleba, rozhodně ví, co a jak. ČSFD hodnocení vystoupalo na 79 % a může za to zejména slabší třetí řada, ve které hlavní protagonisti stráví notnou dávku času v České republice, které se tvůrci věnovali více, než tomu bylo třeba u snímku The Gray Man od Netflixu. Ryana si zahrál John Krasinski, kterého můžete znát jako sympaťáka Jima z Kanclu. A proměna je to až neuvěřitelná.

Na seznamu smrti

Amazon_TerminalList

Zdroj: Primevideo.com

Předlohu pro tento seriál napsal Jack Carr, který strávil více než 20 let u ostrých hochů z Navy SEAL. Své zkušenosti promítnul právě do tohoto díla. V seriálu budete sledovat příběh Jamese Reece poté, co jeho skupina padla v misi do pasti. Jamese si zahrál Chris Pratt, kterého můžete znát hlavně ze Strážců Galaxie. V seriálu se vrací jako jeden z mála přeživších domů a vzpomínky na misi mu rozhodně na pohodě nepřidají. Aby toho nebylo málo, někdo usiluje o život jej i jeho rodiny. O zápletky tak není nouze. ČSFD hodnocení se zastavilo na 77 %.

Bonus: Banda

Amazon_TheBoys

Zdroj: Primevideo.com

Jasně, zařadit mezi akční seriály dílo o superhrdinech je trochu bláznivé, ale rozhodně doporučujeme tomuto seriálu dát šanci, protože superhrdinové zde nejsou rozhodně tak super, jako v romantickém podání Marvelu a DC. Naopak v seriálu sledujeme superhrdiny jako marketingový produkt a partičku namyšlených celebrit, kterou vede veleslavný Homelander. Že není vše růžové, jak si věrní američtí fanoušci hrdinů myslí, zjistí velmi záhy Hughie (Jack Quaid), kterému nezbývá než se přidat k Bandě. Tu vede poněkud rázný Billy Butcher, který se superhrdiny rozhodně nemá slitování. Komediálnost se mísí s brutálními scénami a umělou krví tvůrci rohodně nešetřili. 90 % na ČSFD? To mluví samo za sebe, ne? A navíc již letos dorazí čtvrtá řada.

S technologiemi si hraje od nepaměti a doma má v nich více nepořádek než pořádek. Ostravak, který se stále místy učí psát slušně a spisovně. "Zatimco tata rubal uhli, ja rubu texty, bo mam chrome ruky."

Komentáře

Hifimánie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim