reklama
Banner-Satechi_300x300px-300x300x

Na vlnách vinylu #1: Brzy vyjde

Na vlnách vinylu #1: Brzy vyjde
2024-02-19T16:06:10+01:00
• 31. 1. 2024

Vinylové desky prožily pád i znovuzrození jako fénix a rozhodně se v hledáčku milovníků hudby začínají opět objevovat. Vinylům a gramofonům stále častěji propadá i mladší generace, byť je třeba jim být dobrými průvodci i rádci, zejména, co se výběru gramofonů a reproduktorů týče. V roce 2024 se můžeme těšit na celou řadu skvělých desek. My doporučujeme hned 5, kterých se v brzké době dočkáme.

Judas Priest: Invincible Shield

LP_JudasPriest

Zdroj: shopjudaspriest.com

Judas Priest patří mezi klasiky Hard Rocku. Za posledních 50 let dokázali prodat více než 50 milionů alb a stále vyprodávají ty největší stadiony na světě. Tahle mašina se rozhodně nechce zastavit, a proto již 8. března spatří světlo světa nová deska Invincible Shield. Z té si mohou zatím fanoušci poslechnou singl Panic Attack! Věříme, že věrní posluchači tohle LP ve své sbírce musí mít. K sehnaní bude v 2LP klasické černé verzi a také limitované 2LP verzi na červeném vinylu.

The Black Keys: Ohio Players

LP_OhioPlayers

Zdroj: theblackkeys.com

Rockové Duo The Black Keys má na kontě již 11 úspěšných desek a s deskou Ohio Players, která vyjde 5. dubna, mají nemalé plány. Fanoušci si mohou v současnosti poslechnout singl Beautiful People (Stay High). Album bude k dostání ve standardní černé edici a také v Indie edici v červené barvě a slibuje nám dávku rocku a blues rocku.

Mother Mother: Grief Chapter

LP_MotherMother

Zdroj: mothermothersite.com

Kanadská indie rocková kapela se chystá 16. února vydat v pořadí již devátou desku s názvem Grief Chapter. Venku jsou již čtyři singly – Nobody Escapes, To My Heart, Normalize a The Matrix. Album tak odhalí ještě 9 dalších skladeb. LP bude dostupné v klasické černé barvě a v limitovaném provedení v barvě „prázdná láhev od coly“. Zajímavostí je, že se na tuto kapelu mohou čeští fanoušci letos těšit také v Praze. Koncert zde odehrají již 24. března, takže nové skladby rozhodně chybět nebudou.

The Dead South: Chains & Stakes

LP_DeathSouth

Zdroj: thedeadsouth.com

Banda (nejen) vousatých chlapíků, kteří vypadají jako na útěku z doupěte Amishů, vydá v pořadí čtvrtou desku 9. února. Opět se můžeme těšit na nálož folku a country v nejmodernější a chytlavé podobě. Že tahle parta lidi baví, o tom svědčí i fakt, že také odehrají letos koncert u nás. 4. června vystoupí ve Žlutých lázních v Praze. Deska bude dostupná v klasickém černém provedení a také v picture vinyl edici, která bude vhodná spíše do rámečku jako dekorace.

Lenny Kravitz: Blue Electric Light

LP_lenny

Zdroj lennykravitz.com

Nejlepší kámoš mé ženy, Lenny, vydá 15. března již dvanáctou desku, takže nemůžeme říct, že by tenhle chlapík usnul na vavřínech. Poslechnout si můžeme zatím singl TK421 a Lenny rozhodně zůstává věrný své tvorbě. Album bude dostupné na dvou vinylech v klasickém černém provedení, limitovaném provedení s růžovou a modrou deskou a nechybí ani verze picture vinyl. Také Lenny Kravitz letos navštíví Česko. Abychom nedělali radost jen pražským čtenářům, Lenny vystoupí v červenci v Ostravě v rámci Colours of Ostrava.

S technologiemi si hraje od nepaměti a doma má v nich více nepořádek než pořádek. Ostravak, který se stále místy učí psát slušně a spisovně. "Zatimco tata rubal uhli, ja rubu texty, bo mam chrome ruky."

Komentáře

Hifimánie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim