reklama
Banner-Satechi_300x300px-300x300x

Čím Sony překvapí na CES 2024? Nová éra v oblasti TV panelů na obzoru!

Čím Sony překvapí na CES 2024? Nová éra v oblasti TV panelů na obzoru!
2024-02-05T15:16:54+01:00
• 5. 1. 2024

Sony letos na CES možná přichystá překvapení, které by mohlo posunout hranice v oblasti televizorů. Podle nejnovějších zpráv z WhatHiFi.com se zdá, že společnost pracuje na inovativní technologii podsvícení. Má potenciál převálcovat OLED i QLED televizory.

V současné době jsou na trhu převážně OLED televizory s perfektním podáním černé a vysokým kontrastem a QLED modely, které nabízí lepší jas, ale v kontrastu zaostávají. Nejlepší QLED panely od Samsungu, sice kombinují Mini LED diody s kvantovými tečkami a chytrým stmíváním, díky čemuž se kontrastu OLED panelů blíží. Faktem ale je, že stále nemají perfektní černou a tak OLED stále kraluje. To by novinka od Sony mohla změnit.

Co je ten zázrak?

Sony totiž přichází s něčím zcela novým. Principiálně ne zcela odlišným od aktuálních QLED panelů avšak výrazně dokonalejším. Jejich prototyp s unikátním ovládáním Mini LED diod by mohl představovat průlom, na který fanoušci špičkového obrazu čekají. Jejich ovladač podsvícení je menší než zrnko rýže aumožňuje přesně regulovat intenzitu světla každé diody. A navíc využívá ještě menších zón, než bylo dosud možné. To může přinést lepší kontrast, než nabízí současné Mini LED televizory a zároveň eliminuje blooming (světelnou auru kolem vysoce kontrastních oblastí obrazu). Podsvícený panel by se tak mohl skutečně přiblížit absolutní černé OLED panelů, aniž by trpěl jejich neduhy v podobě nižšího jasu. Na své by si tak přišli jak fanoušci odpoledního hraní videoher, tak milovníci filmových večerů.

Uspěje revoluční televizor?

Nová technologie s sebou přinese ale i velkou výzvu. Sony bude muset přesvědčit spotřebitele, že jejich nové podsvícení předčí vlastnosti OLED televizorů, které jsou v současnosti považovány i přes nižší jas za špičku v obrazové kvalitě. Zároveň se musíme ptát, zda to lidé zaplatí. Už často totiž cena převálcovala kvalitu. A to by nebylo pěkné. Držíme proto Sony palce.

Jsme zvědaví, zda k odhalení dojde skutečně už na veletrhu CES. Pokud ano, pak by Sony mohlo zcela změnit směřování vývoje televizních obrazovek, který především v prémiové sféře momentálně tíhne spíše k OLED panelům.

Zdroje: ,

Od malička pohlcený technologiemi, zvukem a obrazem. Nejraději je, když sedne doma u filmu. Pak ostatní otravuje řečmi o tom, že je domácí kino lepší než multiplex.

Komentáře

Hifimánie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim