reklama
Banner-Satechi_300x300px-300x300x

Apple HomePod s obrazovkou? Možná již brzy

Apple HomePod s obrazovkou? Možná již brzy
2024-02-15T11:21:52+01:00
• 15. 2. 2024

Zdroj: Apple

HomePod, zvláště ve verzi Mini, patří mezi oblíbená zařízení společnosti Apple. Na poměry chytrých reproduktorů nabízí kvalitní zvuk, a navíc poslouží jako most pro chytrou domácnost. Již delší dobu se napříč internetem šíří zvěsti o novém zařízení, které lze popsat jako HomePod s obrazovkou. Nejnovější informace pak naznačují, že představení nového zařízení nemusí být příliš daleko.

HomePod a obrazovka? Za vším hledej tvOS 17.4

Portál 9to5Mac objevil informace o novince v systému tvOS 17.4 beta 3. Tato nedávno vydaná verze zmiňuje nové zařízení s názvem Z314, na němž lze operační systém provozovat. Není žádným tajemstvím, že zařízení Apple TV i HomePod pohání právě operační systém tvOS. Verze, která pohání Homepod, je ale značně omezena a postrádá uživatelské rozhraní. Novinka by ovšem toto rozhraní podle všeho mít měla. Doposud nevydané zařízení pohání čip A15 Bionic, který můžeme znát z iPadu mini 6. Kód také odhalil, že již probíhá testování interních vývojových i produkčních verzí, což naznačuje, že se zařízení možná dostalo do pokročilé fáze svého vývoje.

Inovativní zařízení? I taková už na trhu jsou

Chytrý reproduktor s obrazovkou není úplnou novinkou na trhu a konkurence jej už nějakou tu dobu nabízí. Za zmínku stojí například Amazon Echo Show, který nabízí chytrou asistentku Alexu, videohovory a nechybí ani možnost přehrávat hudbu, seriály a filmy. Echo Show lze pořídit již ve třetí generaci a je nabízen zpravidla v 5,5palcové verzi za 79 dolarů a s větším 8palcovým displejem za 149 dolarů. Zakoupit lze stále i starší 10palcovou verzi, byť omezeně.

Echo Show Amazon

Amazon Echo Show; zdroj: Amazon

Google pak obdobné zařízení nabízí pod názvem Google Nest Hub. Ten mohou zájemci zakoupit za 99 dolarů již ve druhé generaci a zvládá obdobné funkce jako Echo Show, jen v rámci Google Home a samozřejmě s hlasovým asistentem Google Asistent.

Google Nest Hub

Google Nest Hub; zdroj: Google

Apple tak nebude ani v tomto případě prvním hráčem na poli chytrých reproduktorů s obrazovkou. Otázkou tedy je, zda pouze doplní tuto nabídku a nabídne obdobné zařízení uživatelům svého ekosystému, nebo zda překvapí fanoušky inovativním pojetím i funkcemi. Jelikož Echo Show i Nest Hub jsou poměrně dostupnými zařízeními, zajímavé bude sledovat také s jakou cenou se vytasí právě Apple.

Zdroj: 9to5Mac.com

S technologiemi si hraje od nepaměti a doma má v nich více nepořádek než pořádek. Ostravak, který se stále místy učí psát slušně a spisovně. "Zatimco tata rubal uhli, ja rubu texty, bo mam chrome ruky."

Komentáře

Hifimánie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim