reklama
Banner-Satechi_300x300px2-300x300x

Apple Music a Apple TV míří oficiálně do počítačů s Windows

Apple Music a Apple TV míří oficiálně do počítačů s Windows
2024-02-08T10:31:20+01:00
• 8. 2. 2024

Zdroj: Apple

Společnost Apple oficiálně spustila Apple Music, Apple TV a Apple Devices (aplikace pro správu Apple zařízení) pro počítače s operačním systémem Windows. Tím končí dlouhé období předběžného přístupu do těchto aplikací. Aplikace iTunes pro počítače s Windows 10 a výše už nebude dostupná.

Zážitek jako na Macu

Forma tří separátních aplikací je součástí snahy Apple o rozdělení iTunes pro PC na více platforem. Společnost se snaží dodat uživatelům obdobný zážitek, jako je tomu u MacOS. Aplikace Apple Music poskytuje uživatelům systému Windows možnost poslechu a správy hudby z knihovny iTunes, včetně nákupů v iTunes Store. Aplikace Apple TV pak umožňuje uživatelům sledování a správu filmů a televizních pořadů z iTunes. Obě aplikace samozřejmě nabízejí přístup ke streamovacím službám společnosti Apple, tedy k Apple Music a Apple TV+.

Apple TV Windows

Apple TV; Zdroj: Apple

Samostatné aplikace Apple Music, Apple TV a Apple Devices společnost Apple uvolnila ve verzi předběžného přístupu v lednu 2023. Od té doby Apple provádí pravidelné aktualizace. K dnešnímu dni už nenajdete u žádné z těchto tří aplikací označení „preview“.

Pouze Windows 10 a výše

Nových aplikací se dočkají majitelé počítačů s Windows 10 a výše. Pro přechod z iTunes bude nutné nainstalovat všechny tři aplikace. iTunes mohou uživatelé v současnosti využívat pro podcasty a audioknihy. Knihovna iTunes nebude odstraněna, jen k ní nově mají přístup aplikace Apple Music a Apple TV. Společnost Apple tímto učinila další krok k tomu, aby jejich služby využívalo více zákazníků. Existuje celá řada uživatelů, kteří mají například iPhone, ale Mac nebo MacBook nevlastní. Přístup k těmto službám z Windows počítačů tak dává naprostý smysl.

Zdroj: Macrumors.com

S technologiemi si hraje od nepaměti a doma má v nich více nepořádek než pořádek. Ostravak, který se stále místy učí psát slušně a spisovně. Ale ne vždy to klapne. Hlavně u té slušnosti. "Zatimco tata rubal uhli, ja rubu texty, bo mam chrome ruky."

Komentáře

Hifimánie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim