reklama
PanzerGlass iPhone 15

Disney+ omezí sdílení hesel v USA, dojde i na Česko?

Disney+ omezí sdílení hesel v USA, dojde i na Česko?
2024-02-07T15:41:48+01:00
• 7. 2. 2024

Zdroj: Disney

Sdílení hesel je oblíbenou metodou, kterou diváci šetří při sledování filmů, seriálů a dokumentů. Mohou si totiž dovolit více streamovacích služeb ve spojení s rodinou a přáteli. Řada společností ale začala sdílení hesel omezovat. Některé platformy se pak vydaly cestou cenově dražších tarifů, jako to udělal například Netflix. Nyní se k boji proti sdílení hesel přidává podle informací The Verge také Disney+.

Začalo to Kanadou, pokračuje v USA

Společnost Disney dnes začala rozesílat e-maily informující americké předplatitele o tom, že mění podmínky pro přístup ke své streamovací službě. Nově mohou být omezeni v přístupu ti, kteří využívají přihlašovací údaje jiných osob. Aktualizované podmínky přicházejí několik měsíců poté, co platforma Disney+ zavedla podobná opatření pro své kanadské zákazníky. Nová omezení pro americké předplatitele vstoupí ve finální platnost dne 14. března.

Disney+ tv

Zdroj: Disney

Společnost Disney v e-mailu vysvětluje omezení tak, že se mění podmínky pro sdílení účtu mimo domácnost a že bude novým způsobem posuzovat dodržování těchto podmínek. Nový způsob posuzování by měl být specifikován na stránkách Disney+ v centru nápovědy. Prozatím však stránka popisuje pouze to, jaká je definice domácnosti.

Konec sdílení hesel i v Česku?

Informace o tom, zda se v následujících měsících omezení rozšíří i do dalších regionů, prozatím nemáme. Podobným způsobem ovšem postupoval Netflix. Každého nového člena mimo domácnost začal zpoplatňovat cenovou přirážkou k měsíčnímu tarifu nejprve na vybraných trzích. V současnosti tak činí celosvětově, včetně České republiky. Každý člen mimo domácnost vyjde na dodatečných 79 Kč měsíčně.

Zdroj: Theverge.com

 

S technologiemi si hraje od nepaměti a doma má v nich více nepořádek než pořádek. Ostravak, který se stále místy učí psát slušně a spisovně. Ale ne vždy to klapne. Hlavně u té slušnosti. "Zatimco tata rubal uhli, ja rubu texty, bo mam chrome ruky."

Komentáře

Hifimánie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim