reklama
Banner-Satechi_300x300px-300x300x

Apple Music pravděpodobně usnadní import playlistů

Apple Music pravděpodobně usnadní import playlistů
2024-02-20T10:21:07+01:00
• 20. 2. 2024

Zdroj: Apple

Společnost Apple uvažuje o integraci služby SongShift pro přenos hudby z jiných služeb do Apple Music. Podle diskutérů na Redditu se tato funkce v současné době testuje v nejnovější beta verzi Apple Music pro Android.

Apple Music a SongShift?

SongShift je služba třetí strany, která již několik let posluchačům umožňuje snadno přesouvat hudební playlisty mezi různými službami pro streamování hudby, například mezi Spotify a Apple Music.Poslední informace naznačují, že Apple testuje nativní integraci právě s touto službou. Podle uživatelů na Redditu se v aplikaci Apple Music pro Android objevila nová výzva, která se uživatelů ptá, zda chtějí přidat uloženou hudbu a playlisty z jiných služeb do knihovny Apple Music. K dispozici je také nová možnost, jak to provést prostřednictvím nastavení Apple Music v Android zařízeních.

SongShift

Zdroj: SongShift

Integrace aplikace Apple Music s aplikací SongShift se v současné době zobrazuje pouze některým uživatelům, kteří používají beta verzi aplikace Apple Music pro Android. Vše je ale stále ve velmi raném stádiu beta testování a funkce není ještě plně funkční. Přesto je společná práce Apple a SongShift patrná. Je velmi pravděpodobné, že se nové funkce nedočkají jen uživatelé Android zařízení, ale také uživatelé jablečných produktů.

Existují důvody, proč přejít?

Důvodů mohou mít uživatelé hned několik. Tím prvním je slibovaná CD kvalita skladeb od Spotify. Tu Spotify slíbilo již v roce 2021 a od té doby se objevují jen kusé informace o tom, že by se něco takového mohlo odehrát. Poslední novinky pak hovořily o novém druhu předplatného a uživatelé by tedy za vyšší kvalitu museli připlácet. Oproti tomu nabízí Apple Music bezztrátovou kvalitu v běžném předplatném. Má to ovšem také svá ale. Bezztrátovou kvalitu si užijí zákazníci Apple. Podporují ji totiž AirPods Pro (1. a 2. generace), AirPods Max a sluchátka Beats. Z reproduktorů pak HomePody.

Uživatelé jiných systémů mají možnosti už poměrně omezené. Pro Android a PC doporučuje Apple drátové připojení sluchátek, recieverů a aktivních reproduktorů. Roli může hrát také cena, byť je rozdíl minimální. Spotify pro rodinu vyjde na 269 Kč, Apple Music pak na 259 Kč. Zajímavou volbou může být ale Apple One pro rodinu za 449 Kč, ve kterém zákazník obdrží Apple Music, Apple TV+, Apple Arcade a 200 GB sdíleného cloudového úložiště. Morální lidé pak možná ocení, že Apple Music o chlup lépe odměňuje umělce.

Pokud ovšem hledáte bezkompromisní kvalitu u streamovací služby napříč ekosystémy, Tidal bude stále ideální volbou. Nabízela by se samozřejmě ještě služba Qobuz. Ta u nás ovšem stále není dostupná.

Zdroj: 9to5mac.com

S technologiemi si hraje od nepaměti a doma má v nich více nepořádek než pořádek. Ostravak, který se stále místy učí psát slušně a spisovně. "Zatimco tata rubal uhli, ja rubu texty, bo mam chrome ruky."

Komentáře

Hifimánie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim