reklama
WITHINGS-Banner-300x300x

Chord Ultima Integrated dorazil na český trh

Chord Ultima Integrated dorazil na český trh
2024-02-09T09:34:06+01:00
• 9. 2. 2024

Nový Chord Ultima Integrated nabízí technologie Chord Ultima v kompaktním provedení, Zdroj: chordelectronics.co.uk

Společnost Chord Electronics zná dnes každý vyznavač High-endu. Její historie sahá do roku 1989, kdy ji založil John Franks, který společnost vede dodnes. Chtěl se inspirovat leteckým průmyslem a dopřát si pro vývoj techniky neomezené prostředky. Původní zesilovače, dodávala britská společnost do BBC a předním světovým nahrávacím studiím. Najdeme je tak v Abbey Road, Sony Music i v královské Opeře. Stále jsou navíc vyráběny přímo v Británii.

I proto dnes Chord symbolizuje nekompromisní standardy, výrazný designový jazyk i sebevědomé cenovky. Nový zesilovač Chord Ultima Integrated tak i navzdory cenovce 239 990 Kč představuje nejdostupnější možnost, jak si doma dopřát technolgii řady Chord Ultima.

Chord Ultima Integrale nabízí technologie dělených konstrukcí

chord ultima integrated 04 1200x800x

Výrazné ventilační prvky odhalují bohatou filtraci i efektní podsvícení, Zdroj: chordelectronics.co.uk

Ultima Integrated je nejnovější přírůstek do prestižní řady Ultima, která slibuje studiovou kvalitu zvuku při domácím poslechu. Tento zesilovač je vybaven proprietárními technologiemi značky včetně pokročilé dual feed-forward korekce signálu a napájecích zdrojů s extrémně vysokou frekvencí. Nezanedbatelnou roli z hlediska špičkové prezentace audia hrají i MOSFET tranzistory vlastní konstrukce. Celek tak posouvá luxusní řadu výrobce blíže posluchačům, kteří dávají přednost kompaktnímu řešení před rozměrnými a finančně nákladnými dělenými systémy.

Novinka slibuje frekvenční odezvu 10 Hz – 200 kHz s přesností ± 3 dB. Celkové harmonické zkreslení by nemělo ve slyšitelném pásmu 20 Hz – 20 kHz přesáhnout 0.01 % a odstup signál/šum na vstupech se drží nad 90 dB. I když specifikace nejsou vše, tak tady nemůže být pochyb o prémiovém zážitku.

Ikonický design Chord Ultima

CHORD ULTIMA FRONT 40185 scaled 2560x2560x

Chord Ultima Integrated si rozhodně nespletete, Zdroj: chordelectronics.co.uk

Že jde o přístroj společnosti Chord Electronics poznáte v případě Ultimy okamžitě. Robustní šasi z leteckého aluminia i nožky Integra umožňující snadnou stohovatelnost komponent ho prozradí ihned, stejně jako výrazně podsvícený vypínač. I když je s rozměry 13 x 48 x 38 cm podobný spíše předzesilovačům značky, masivní chlazení na zadní straně mu spolu s hmotností necelých 15 kg dodává na vážnosti. Jeho 125 W do 8 Ω zátěže je tak vidět ještě dřív, než zazní první tón.

Konektivita odpovídající analogové klasice

chord ultima integrated 05 1200x799x

Chord Ultima Integrated má omezenou konektivitu odpovídající specifickému zaměření, Zdroj: chordelectronics.co.uk

Chord Ultima Integrated je navzdory svému odvážnému designu konzervativní brit. Zapomeňte tak na jakékoli výstřelky v podobě digitálních vstupů a streamingu. Tady se hraje na analogovou preciznost. Na jeho zadní straně tak najdete pouze jeden pár balancovaných XLR vstupů, tři páry linkových RCA vstupů a terminály pro připojení reprosoustav. Osvěžením je výstup předzesilovače pro případný bi-amping a XLR bypass vstup, umožňující přímé spojení výkonové sekce zesilovače s A/V procesorem. To může přijít vhod, pokud byste se rozhodli využít svoje High-End stereo jako součást domácího kina.

Cena a dostupnost

I když si asi Chord Ultima Integrated pořídí jen pár zámožných nadšenců, jde o zajímavou ukázku nekompromisního a zároveň tradičního přístupu k audiu, která si vydobyla své místo navzdory rychlému tempu doby a rozmachu spotřebitelského smýšlení. Již nyní si jej tak mohou nadšení audiofilové a milovníci high-endu pořídit v černém či stříbrném provedení za cenu 239 990 Kč i u nás. A za to by ještě nedávno dostali jen samotný koncový stupeň Chord Ultima 6.

Redakce

Milujeme Hi-FI, AV techniku i High-End a nebojíme se o nich psát.

Komentáře

Hifimánie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim