reklama
Banner-Satechi_300x300px-300x300x

Google Asistent brzy zmizí ze všech Samsung televizí

Google Asistent brzy zmizí ze všech Samsung televizí
2024-02-06T10:37:34+01:00
• 6. 2. 2024

Zdroj: Samsung

Zatímco Google Asistent zažívá na poli chytrých zařízení úspěch, i díky implementaci AI funkcí, v televizorech Samsung vyhlíží svůj konec. Samsung se rozhodl tohoto hlasového asistenta nadále neimplementovat do svých televizorů a odstraní jej i zpětně současným majitelům.

Google Asistent dlouho neasistoval

Všechny 4K a 8K modely Samsung televizí od roku 2020 přicházely na trh se zabudovaným Google Asistentem. V minulém roce však už Samsung hlasového asistenta do nových modelů neimplementoval. Nyní je jisté, že o funkci přijdou i uživatelé starších modelů.

TV_GoogleAsistent náhled

Zdroj: Google

Samsung uvádí, že na vině je změna politiky společnosti Google a zároveň oznamuje, že uživatelé mají před sebou poslední dny, během kterých bude Google Asistent dostupný. Od 1. března tohoto roku tak budou mít k dospozici pouze konkurenční asistenty.

Náhrada? Konkurence, případně další zařízení

Uživatelům v televizích dále poslouží hlasoví asistenti Amazon Alexa, případně tovární asistent od Samsungu – Bixby. Ten si svou popularitu oproti konkurenci příliš nevydobyl, a tak majitelé Samsung obrazovek využijí zřejmě hlavně Alexu. Stále však existuje cesta pro uvedení Google Asistenta v život, jen se to neobejde bez dodatečné investice. Situaci může vyřešit například Google Chromecast, jehož cenovka se v současnosti pohybuje okolo 1 100 Kč, případně jeho alternativy jako Xiaomi Mi TV Stick.

Pokud náhodou zatoužíte po televizoru s Google Asistentem, doporučujeme poohlédnout se po modelech, které jako svůj operační systém využívají Android TV. Jedná se zejména o modely od společností Sony, Hisense a TCL.

Zdroj: Whathifi.com

S technologiemi si hraje od nepaměti a doma má v nich více nepořádek než pořádek. Ostravak, který se stále místy učí psát slušně a spisovně. "Zatimco tata rubal uhli, ja rubu texty, bo mam chrome ruky."

Komentáře

Hifimánie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim