reklama
Banner-Satechi_300x300px2-300x300x

Netflix ruší možnost hrazení předplatných skrz Apple App Store

Netflix ruší možnost hrazení předplatných skrz Apple App Store
2024-02-27T10:52:26+01:00
• 27. 2. 2024

Zdroj: Netflix

Netflix se rozhodl znemožnit uživatelům úhradu předplatných skrz Apple App Store. Jde tak o další společnost, které se nelíbí platební politika společnosti Apple.

Dlouhodobí uživatelé mohli App Store stále využívat

Uživatelé Apple zařízení mohli původně spravovat svá předplatná, včetně toho od Netflixu, přímo v App Store a nemuseli tak své platební údaje zadávat další straně. Společnost Netflix přestala ale v roce 2018 umožňovat novým a vracejícím se předplatitelům platby právě pomocí Apple App Store. Společnosti se nelíbí zejména povinnost platit 15% marži Applu. Ti, kteří ale platili Netflix skrze App Store pravidelně, mohli v tomto způsobu hrazení pokračovat. To se nyní ovšem změní.

Nově nelze hradit Netflix přes App Store vůbec

Podle informací webu The Streamable začal Netflix uživatelům, kteří v současnosti platí předplatné prostřednictvím App Store, oznamovat, že musí změnit způsob platby, aby nadále měli přístup ke svému obsahu. Netflix aktualizoval podmínky na svých stránkách, čímž změnu oficiálně potvrdil. Píše se zde, že někteří předplatitelé, kteří využívají platby skrze Apple, mohou být ve vybraných zemích vyzvání ke změně platební metody, aby mohli nadále sledovat své filmy a seriály. Společnost výslovně neuvádí, ve kterých zemích nové podmínky platí. Změna byla zatím provedena na amerických stránkách společnosti. Předpokládáme, že se tato změna projeví na všech trzích.

Netflix tímto krokem nadobro upouští od možnosti plateb skrze App Store. Apple tak neobdrží z těchto předplatných už ani halíř. Kolika uživatelů se to týká není v současnosti jasné. Pravděpodobně ale nepůjde o veliký počet, vzhledem k tomu, že tuto možnost nemají noví ani vracející se uživatelé již přes pět let.

Zdroje: 9to5mac.com, thestreamable.com

S technologiemi si hraje od nepaměti a doma má v nich více nepořádek než pořádek. Ostravak, který se stále místy učí psát slušně a spisovně. "Zatimco tata rubal uhli, ja rubu texty, bo mam chrome ruky."

Komentáře

Hifimánie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim