reklama
PanzerGlass iPhone 15

RECENZE: Nothing Ear (2) – povedený zvuk v nevšedním balení

RECENZE: Nothing Ear (2) – povedený zvuk v nevšedním balení
2024-02-28T17:13:36+01:00
• 27. 2. 2024

Unikátním designem potěší sluchátka Nothing ear (2) i jejich nabíjecí pouzdro, zdroj: hifimanie.cz

1

Sluchátka Nothing Ear (2) jsou dílem Londýnské společnosti, která je tu s námi už přes tři roky. Nejednoho technologického fanouška přitom stihla zaujmout svými povedenými telefony, které disponují nevšedním vzhledem a atraktivní cenou. Prvním produktem ale paradoxně nebyl telefon, byly to sluchátka Nothing Ear (1). Zvukově na tom sice nebyla úplně nejlépe, ale za cenu kolem 1 700 Kč nabídla svěží vzhled, jednoduché ovládání a vysoký komfort. Právě na jejich nástupce, tedy na bezdrátová true wireless sluchátka Nothing Ear (2), která jsme si již představili v rámci prvních dojmů, se podíváme v dnešní recenzi.

Není potřeba vylepšovat to, co se již osvědčilo

Sluchátka jsem testoval necelé dva týdny. Nechci předbíhat, ale rovnou zmíním, že všichni čtenáři, kteří hledají něco na běžný poslech a nechtějí moc utrácet, by měli zpozornět. Třeba budou stejně jako já příjemně překvapeni. Začneme ale u toho prvního, co se vám naskytne při vybalení – u vzhledu. Nothing Ear (2) vychází víceméně z designu Nothing Ear (1). Máme tak před sebou stále unikátní sluchátka s poloprůhledném provedením. Vybírat lze ze dvou provedení, námi testovaném v bilé barvě a decentně černém.

Nothing Ear (2) černá 1444x776x Nothing Ear (2) sluchátko 1447x780x

Sluchátka Nothing Ear (2) jsou dostupná i v černém provedení, zdroj: nothing.tech

Ke sluchátkům ladí i nabíjecí pouzdro, které je též poloprůhledné. Díky rozumné velikosto 55,5 mm x 55,5 mm x 22 mm se snadno vejde do kapsy a působí celkově dobrým dojmem. Jediné, co trochu zamrzí je, že stačí párkrát pouzdro zasunout do kapsy a už jsou na něm vidět první škrábance. Celé nabíjecí pouzdro je totiž z poměrně měkkého průhledného plastu a ten poškrábete téměř ihned. Nejdříve mi to celkem vadilo, ale teď už to jako takový problém nevidím.

Pouzdro je osazeno portem USB-C pro nabíjení, párovacím tlačítkem a nechybí ani podpora bezdrátového nabíjení skrze technologii Qi. Sluchátka se mohou pochlubit certifikací IP54 (nabíjecí pouzdro dokonce IP55) a nerozhází je ani pobyt v dešti. Kromě nabíjecího pouzdra naleznete v balení i napájecí kabel, náhradní nástavce do uší a malou příručku.

Prvotní nastavení a nový způsob ovládání

Sluchátka zvládnou až 4 funkce pomoci tlakových senzorů 1080x2412x V Aplikaci Nothing X si lze vše podrobně nastavit 1080x2412x Ne všechno je v aplikaci lokalizované ale toto nastavení slouží pro personalizovaný zvukový profil 1080x2412x Při otevření aplikace Nothing X máte ihned přehled o stavu baterie sluchátek 1080x2412x

I přes chyby v překladu provede stylová aplikace uživatele nastavením bez potíží a skvěle informuje o stavu sluchátek i jejich funkcích, zdroj: hifimanie.cz

Nastavení sluchátek je otázkou pár vteřin. Jakmile je vyndáte z nabíjecího pouzdra, ihned se na vašem telefonu objeví možnost sluchátka spárovat. O konektivitu se stará moderní Bluetooth 5.3 s profily BLE, SPP, HFP, A2DP a AVRCP. Podrobnější nastavení probíhá přes aplikaci Nothing X, která je zdarma jak pro Android, tak i pro iOS. V aplikaci vidíte stav baterie sluchátek, vysvětlení ovládacích prvků – sluchátka disponují tlakovými senzory a nechybí ani podrobný ekvalizér. Co už ale překvapí více, tak je položka v nastavení s názvem personalizovaný zvuk.

Personalizovaný zvuk funguje velmi dobře, ale pro nastavení vyžaduje, abyste se přesunuli do tichého prostředí. Po nasazení sluchátek lze spustit zhruba čtyřminutový sluchový test. Střídají se při něm různé zvukové stopy a výsledkem je nastavení, které bude dle společnosti Nothing pro vaše uši nejvhodnější. Celý proces nějakou dobu zabere, ale výsledek stojí za to. Podobný test je k dispozici i pro otestování těsnění ušních nástavců, po kterém se dozvíte, zda vám nástavce v uších těsní dobře nebo je potřeba zvolit jiné, abyste nepřišli o korektní reprodukci basů. Výrobce do balení připravil hned tři velikosti.

IMG 20240213 161217 HDR 4608x3072x

Balení sluchátek Nothing ear (2) neopomíjí napájecí kabel ani sadu nástavců různých velikostí, zdroj: hifimanie.cz

Další zajímavá funkce je duální připojení. Ta umožňuje připojit sluchátka až na dvě zařízení najednou. Zmínit musím i možnost zapnout podporu kodeku LHDC, který umožňuje přenos vyšší zvukové kvality s datovým tokem až 900 kbit/s. Oceňuji i možnosti  nastavení regulace okolního hluku ANC. U ANC lze nastavit jeho úplné vypnutí, polopropustný mód, plné potlačení okolního hluku a nechybí ani personalizovaný mód. ANC funguje na jedničku. Ani při velmi hlučné cestě autobusem jsem neslyšel z okolí skoro nic a mohl jsem si naplno vychutnávat své oblíbené skladby. Výhrady bych měl jen k personalizovanému, nebo tomu můžeme spíše říkat adaptivnímu módu. Ten ne vždy fungoval úplně tak, jak bych si přál. Věřím ale, že to se časem díky aktualizacím zlepšit.

Kvalita zvuku a výdrž na jedno nabití

Po většinu testování jsem se spoléhal na základní nastavení bez větších zásahu v ekvalizéru a byl jsem spokojen. Za danou cenu, která je aktuálně kolem 2 700 Kč, sluchátka nabízejí celkem vyvážený zvukový projev s důrazem v oblasti basů. Ty lze ale utlumit nebo naopak ještě přidat, stejně jako vše ostatní. Dokážu si tak představit, že se Nothing Ear (2) snadno zavděčí drtivé většině posluchačů, bez ohledu na žánr, který poslouchají. Sluchátka jsem vystavil moderní elektronické hudbě, staršímu rapu i rockovým klasikám a nikde vyloženě nezklamala.

IMG 20240213 162419 HDR 4608x2304x

Tvar sluchátek pomáhá pohodlnému usazení ve zvukovodu, zdroj: hifimanie.cz

S čím jsem naopak úplně spokojený nebyl, byla jejich výdrž na jedno nabití. Sluchátka mi průměrně vydržela kolem 3 až 3,5 hodin, což není moc. Výdrž tak opravdu spadá spíše do podprůměru. Nabíjecí pouzdro přidá dalších 18 hodin. S vypnutým ANC jsou hodnoty o trochu lepší, ale i tak to není žádná paráda. Na druhou stranu nemohu nezmínit, že právě nízká hmotnost a skladnost sluchátek a defacto i nabíjecího pouzdra, které si dám do kapsy a ani o něm nevím, mě velmi oslovily. I proto zde budu mírnější a nechám to na vlastním posouzení, zda upřednostníte skladnost před vyšší výdrží nebo naopak.

Každodenní nošení a finální zhodnocení

Nothing ear 2 recenze 4096x3072x

Pouzdro Nothing Ear (2) nabídne 18h výdrž baterie i přes kapesní velikost, zdroj: hifimanie.cz

Jsme téměř na konci recenze, a ještě zbývá říct, jak se vlastně samotná sluchátka nosí a používají. Před Nothing Ear (2) jsem dlouhá léta používal Beoplay E8 3.0 od Bang & Olufsen, která mi taktéž celkem zvukově vyhovovala, ale nikdy jsem necítil úplný komfort při používání. Velmi často mi vypadávala a chvíli trvalo, než jsem našel ten správný nástavec pro pohodlné nošení. To Nothing Ear (2) mi padla hned při prvním nasazení a ani při pobytu v posilovně nebo následném běhu po nedalekém lese jsem necítil nejistotu. Ani na vteřinu mě nenapadlo, že by měla tendenci vypadnout, nebo se jakkoliv hnout. To se Nothingu povedlo a společně s designem to považuji za nejsilnější stránku sluchátek. Stejně tak musím pochválit i dobře fungující mikrofon sluchátek. Problém mu nečinil ani telefonický hovor vedle jedoucí tramvaje. Na kvalitě zachycení hlasu to nebylo znát.

Nothing Ear (2) tak představují dostupná bezdrátová true wireless sluchátka, která mají co nabídnout. Ačkoli je výrobce na webu nabízí za 3 699 Kč, běžně je na českém trhu seženete pod 2 700 Kč. Byl jsem tak s nimi více než spokojený. Potěší pohodlím, zajímavým designem a neurazí ani zvukovým projevem. Zamrzí jen nižší výdrž na jedno nabití. To ale nemusí být až takový problém, zejména když se podíváme na jejich velikost.

Klady:

 • Stále originální vzhled
 • Kvalitní zpracování
 • Bohatá konektivita
 • Vyvážený zvuk
 • Skladnost sluchátek i nabíjecího pouzdra
 • Podpora bezdrátového nabíjení
 • Bohaté možnosti přizpůsobení
 • Kvalita integrovaných mikrofonů

Zápory

 • Krátká výdrž na jedno nabití
 • Nepříliš povedený adaptivní ANC
 • Minimální posun v designu oproti první generaci
 • Nabíjecí pouzdro se snadno poškrábe

 

Specifikace

 • Frekvenční rozsah: 20-20000 Hz
 • Velikost měniče: 11,6 mm
 • Konektivita: Bluetooth 5.3, USB-C,
 • Podporované kodeky: AAC, SBC, LHDC
 • Hmotnost: 4,5 g (sluchátko), 51,9 h (nabíjecí pouzdro)
 • ANC: až do 40 dB
 • Výdrž baterie: 3,5 hodiny (sluchátka) 18 hodin (nabíjecí pouzdro)
 • Cena: 2 690 Kč (Alza.cz)

Mojí vášní jsou především mobilní technologie. Rád zkouším nové telefony, jejich fotoaparáty i stylové doplňky a sluchátka. Potrpím si na funkční výbavu a špičkové vlastnosti pro komunikaci i poslech mých oblíbených interpretů.

Komentáře

Miroslav Růžička

1. 3. 2024, 18:42

Nothing Ear (2) jsou super sluchátka, používám už přes půl roku a musím říct, že jsem spokojen. Vylepšil bych jen dvě věci – krabička je za mě zbytečně velká a hranatá a v kapse tak o níc celkem víte plus jak je v recenzi zmíněno, snadno se poškrábe. Tak snad v příští generaci. Nicméně to zvuk a spolehlivost super

Hifimánie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim