reklama
Banner-Satechi_300x300px2-300x300x

Nový streamer Cambridge Audio CXN100

Nový streamer Cambridge Audio CXN100
2024-02-05T11:12:04+01:00
• 5. 2. 2024

Streamer Cambridge Audio CXN100 je nenápadný elegán, zdroj: cambridgeaudio.com

Cambridge Audio je dnes už ve světě Hi-Fi veteránem, s tradicí, která sahá až do roku 1968. Britská značka se zrodila v srdci Londýna a od svých počátků se zavázala k jednoduché, ale zásadní filozofii: reprodukovat původní nahrávky co nejvěrněji, bez jakékoliv úpravy nebo zkreslení zvuku. O tom, že se to společnosti daří není pochyb ani v digitální éře. Mnoho z vás si jistě vzpomene na legendární DacMagic, který už od roku 1996 představuje etalon kvalitního D/A převodu v dostupné Hi-Fi třídě. Zesilovače Azur zase sklízí ocenění za to, že jejich XD zesílení ohrožuje drahé Hi-Fi přístroje proslavených High-End značek. A i dnes si mistři z britské společnosti odnášejí ocenění pro digitální zvuk. Streamer Cambridge Audio CXN V2 se může pyšnit oceněním Výrobek roku 2023 magazínu What Hi-Fi. Pojďme se tedy podívat, co si přichystal jeho nástupce Cambridge Audio CXN100.

1 CXN 100 3 2500x1666x

Čistý účelný design s obrovským displejem, zdroj: cambridgeaudio.com

Ještě lepší zvuk a podpora formátů

Cambridge Audio CXN100 přináší řadu zásadních inovací, které mají přímý dopad na kvalitu zvuku. Uvnitř přístroje došlo k celkovému přepracování obvodů, které nyní dokonale využívají 32bitového digitálně-analogového převodníku ESS ES9028Q2M SABRE32. Tento převodník nabízí podporu audio signálů s rozlišením až 32 bitů a vzorkovací frekvencí neuvěřitelných 768 kHz, což je výrazný skok ve srovnání s předchozím modelem. I když na trhu nenajdete nahrávky, které by tak vysokou kvalitu nabízely, tak výrobce slibuje jiné benefity.  Tvrdí, že právě jeho schopnosti umožnily odstranění některých filtrů na výstupu D/A převodníku. A právě zjednodušení signálové cesty má, spolu s pečlivým výběrem komponent, přinést vyšší kvalitu reprodukce i muzikální projev, který si lidé s digitálem většinou nespojují. Příjemným benefitem je, že na rozdíl od předchůdce streamer dokáže přehrát nejen DSD64, ale dokonce i DSD512. Konečně nechybí ani podpora MQA, ačkoli se zdá, že je tento formát pomalu na ústupu. Na své si přijdou i milovníci poslechu digitálních rádií.

cambridge audio CXN100 stream magic RS 1100x733x

Výkonnější komponenty streameru Cambridge Audio mají vliv na zvuk i komfort, zdroj: cambridgeaudio.com

Obecně lze říct, že v rámci technologií a funkcí je streamer CXN100 opravdovým talentem. Nabízí širokou podporu streamovacích služeb, včetně Spotify Connect, TIDAL Connect s podporou MQA, Qobuz, Deezer a nechybí ani Bluetooth. Díky podpoře Apple Airplay2, Chromecast a kompatibilitě s aplikací Roon Ready obsáhne potřeby náročných i začínajících fanoušků Hi-Fi. Nechybí ani bohatá nabídka klasických vstupů jako je optický TOSLINK, digitální koaxiální S/PDIF a USB audio. Samozřejmostí je podpora Wi-Fi na frekvencích 2,4 i 5 GHz a 100Mbit ethernet. Tento přehrávač je tak nejen bránou k vysoké kvalitě digitálního Hi-Res streamingu, ale také flexibilním centrem pro všechny zdroje, který se nezalekne ani výstupu z televizoru nebo PC.

5 CXN 100 0 2500x1666x

Konektorová výbava nabízí vše co je třeba, zdroj: cambridgeaudio.com

Účelně elegantní a úchvatně informativní design

cambridge audio cxn100 beauty RS 1100x825x

Streamer Cambridge Audio CXN100 přináší lepší displej, zdroj: cambridgeaudio.com

V oblasti designu a doplňujících funkcí CXN100 pokračuje v estetice řady CX a tak skvěle zapadne do sestavy se staršími komponentami výrobce. Najdeme ale spoustu milých změn, od kterých čekáme pohodlnější používání. Displej narostl a disponuje mnohem vyšším rozlišením, veškeré informace tak ukáže čitelnějším a hezčím způsobem. Největší rozdíl lze čekat například při zobrazování obalu alba. Výrobce díky novému procesoru slibuje i svižnější odezvu. Kromě toho streamer Cambridge Audio CXN100 přichází s řadou funkcí, které zvyšují pohodlí uživatele, jako je například vylepšené ovládání hlasitosti a přepracovanou ovládací aplikaci StreamMagic. Jejím prostřednictvím samozřejmě není problém nový streamer aktualizovat a udržovat ho tak relevantním i v tomto dynamicky se měnícím odvětví.

Novinka se začíná na českém trhu prodávat s cenovkou 27 990 Kč. Více informací naleznete na stránkách Cambridge Audio.

Specifikace:

 • Převodník: ESS ES9028Q2M SABRE32
 • Streamovací Modul: StreamMagic Gen4
 • Integrované Služby: Spotify Connect, TIDAL Connect, Qobuz, Deezer
 • Podpora Rádií: Internetová rádia s MPEG-DASH
 • Kompatibilita: Roon Ready, multiroom systémy
 • Připojení: USB audio, S/PDIF koaxiální, TOSLINK optický, Bluetooth, Chromecast, Apple AirPlay 2
 • Displej: Barevný s vysokým rozlišením
 • Audio Formáty: ALAC, WAV, FLAC, AIFF, DSD, WMA, MP3, AAC, HE AAC, AAC+, OGG Vorbis
 • Síťové Připojení: Ethernet, Wi-Fi (2,4 GHz / 5 GHz)
 • Spotřeba: Max./Standby: 30 W/<0.5 W, <2 W
 • Rozměry: 430 x 85 x 325 mm
 • Hmotnost: 3,55 kg

Od malička pohlcený technologiemi, zvukem a obrazem. Nejraději je, když sedne doma u filmu. Pak ostatní otravuje řečmi o tom, že je domácí kino lepší než multiplex.

Komentáře

Hifimánie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim