reklama
Banner-Satechi_300x300px2-300x300x

Beoconnect Core propojí starší reprosoustavy s moderními technologiemi

Beoconnect Core propojí starší reprosoustavy s moderními technologiemi
2024-03-22T17:02:24+01:00
• 22. 3. 2024

Beoconnect Core slibuje spojení starších reprosoustav s moderními službami, zdroj: bang-olufsen.com

Dánský výrobce Bang & Olufsen, uvádí na trh Beoconnect Core, zařízení určené k aktualizaci konektivity jeho starších reprosoustav. Novinka umožní uživatelům propojit jejich oblíbené reproduktory Bang & Olufsen s aktuálními rozhraními a internetovými službami. I starší reprosoustavy výrobce, který se proslavil schopností zabalit kvalitní zvuk do úchvatných designových řešení, tak bude možné snadno připojit k modernímu televizoru nebo streamovacím platformám. Pro milovníky klasiky výrobce neopomněl integrovat analogový vstup, který umožní propojení s gramofonem.

videoframe 2033 1920x1920x

Beoconnect core lze ukrýt přímo do rámečku Beosound Shape, zdroj: bang-olufsen.com

Designérský tým Bang & Olufsen definoval vzhled Beoconnect Core s ohledem na potřeby antény a chlazení. Bez ohledu na to ale nepřekvapí kompaktní a elegantní tělo s jemně zakřiveným, matně tryskaným hliníkovým povrchem a polymerovým víčkem, které zajišťuje bezproblémový příjem všech sedmi anténních prvků. Novinka tak nejen dobře vypadá, ale také efektivně odvádí teplo. Výrobce navíc při vývoji designu myslel i na majitele nástěnných reproduktorů Beosound Shape. Novinku tak lze snadno ukrýt pod jeden z doplňujících modulů a nechat ji zcela zmizet.

Beoconnect připojí téměř cokoli, ale má omezení

Beauty Shot Beoconnect Core 0010 3840x2160 1440x810x

Beoconnect Core má kompletní nabídku připojení, poměrně dost funkcí ale slučuje do jednoho portu, zdroj: bang-olufsen.com

Zařízení, která má přinést legendárním reprosoustavám moderní konektivitu, nabízí rozhraní COMM a Powerlink. Právě těmi lze připojit většinu starších reprosoustav Beolab i nástěnný Beosound Shape. Samozřejmostí je podpora Wi-Fi a ethernetový port pro připojení k internetu. Bez problému tak zprostředkuje streaming skrze Chromecast, AirPlay i přimou podporu služeb Tidal, Deezer a Spotify. Televizor lze připojit hned dvěma způsoby a to buď přes HDMI eARC, nebo skrze digitální optický vstup skrytý ve zdířce Line-In jack konektoru. Tem může sloužit i pro připojení gramofonu, nebo třeba CD přehrávače. Nutnost volit mezi analogovým a digitálním optickým vstupem ovšem leckoho nepotěší. Dvojí roli dostal i jediný USB konektor. Ten může sloužit buď pro připojení reprosoustav Beolab 50 a 90, nebo jako vstupní port pro připojení počítače coby zdroje signálu.

Cena a dostupnost

Dostupnost na českém trhu zatím není známá,. Oficiální cenu ale výrobce stanovil na 1 100 €. Očekáváme tedy, že se v České republice dostane do prodeje za přibližně 30 000 Kč.

Více informací naleznete na stránkách výrobce.

Zdroje: flatpanelshd.com, bang-olufsen.com

Redakce

Milujeme Hi-FI, AV techniku i High-End a nebojíme se o nich psát.

Komentáře

Hifimánie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim