reklama
PanzerGlass iPhone 15

FiiO M23 je nový kapesní streamer se sluchátkovým zesilovačem

FiiO M23 je nový kapesní streamer se sluchátkovým zesilovačem
2024-03-06T14:43:47+01:00
• 6. 3. 2024

Zdroj: FiiO

Čínská společnost FiiO se nebojí audio vody osvěžit značnou dávkou kreativity. V nabídce naleznete například kazetový přehrávač a nebáli se implementovat DA převodník do klávesnice k počítači. Nový cenově dostupný kapesní streamer FiiO M23 však patří do tradičnějších vod.

FiiO M23 – chytrý streamer i stolní sluchátkový zesilovač

FiiO kapesní streamery patří mezi dostupnější zařízení pro přehrávání HiRes skladeb. I přesto mohou být zajímavou volbou pro náročnější milovníky hudby třeba na cesty. V případě, že si chcete užít poslech s kabelovými sluchátky, kombinuje FiiO M23 převodníky AKM, konkrétně AK4191EQ a AK4499EX. To znamená, že si poslechnete skladby ve vysokém rozlišení až 24 bit 384 kHz a PCM/DSD256, přičemž v nabídce nechybí ani podpora MQA.

FiiO M23 2000x1515x

FiiO M23 potěší majitele drátových i bezdrátových sluchátek; zdroj: FiiO

Sluchátka k zařízení připojíte buď tradičnějším nebalancovaným 3,5mm jackem nebo 4,4mm symetrickým výstupem (pentacon). Kromě toho lze oba výstupy využít i pro propojení se stereo zesilovačem pro domácí reprosoustavy. Mohou totiž fungovat i v režimu linkového výstupu.

FiiO M23 pohled

Sluchátka k zařízení připojíte buď tradičním nebalancovaným 3,5mm jackem nebo 4,4mm symetrickým výstupem (pentacon); Zdroj: FiiO

Pokud patříte mezi majitele kvalitnějších Bluetooth sluchátek, užijete si s M23 skladby v HiRes formátu s kodeky aptX HD a LDAC. Bluetooth lze využít i opačným způsobem a zařízení použít jako DAC a zesilovač. Možnost napájení přes USB-C znamená, že  M23 poslouží i jako stolní zařízení v režimu Super-High zesílení, které při impendanci 32 ohmů poskytuje výkon 1000 mW na kanál.

Android zvládne Tidal, Qobuz i Apple Music

Na jedno nabití vydrží FiiO M23 díky baterii o kapacitě 5 500 mAh až 10,5 hodin. Interní úložiště nabídne prostor 64 GB a nechybí možnost rozšíření pomocí MicroSD karet až do 2 TB. V útrobách se nachází starší, avšak pro daný účel stále více než dostatečný, procesor Snapdragon 660. 5,5″ displej zajístí pohodlnou orientaci při přehrávání. Díky operačnímu systému Android není problém využít ani streamovací služby Tidal, Qobuz, Apple Music a Deezer.

FiiO M23 vyjde na 700 Eur, tedy v přepočtu 17 700 Kč. Na českou cenu si ještě budeme muset počkat. O všem budeme informovat, jakmile obdržíme více informací.

Zdroj: whathifi.com

 

 

 

 

 

S technologiemi si hraje od nepaměti a doma má v nich více nepořádek než pořádek. Ostravak, který se stále místy učí psát slušně a spisovně. "Zatimco tata rubal uhli, ja rubu texty, bo mam chrome ruky."

Komentáře

Hifimánie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim