reklama
Banner-Satechi_300x300px2-300x300x

ATH-AWKG od Audio-Technica spojuje sluchátka s krásou Kurokagi

ATH-AWKG od Audio-Technica spojuje sluchátka s krásou Kurokagi
2024-03-07T07:29:25+01:00
• 7. 3. 2024

Nová sluchátka Audio-Technica ATH_AWKG zaujmou krásou dřeva tomelu, zdroj: audio-technica.com

Ruční kompletace přímo v Tokiu a unikátní vzhled – tak vypadá novinka japonské legendy Audio-Technica jménem ATH-AWKG. Nová sluchátka zaujmou na první pohled. odráží v sobě totiž krásu černého dřeva Kurokagi. Materiál, pocházející z více než stoletých stromů Tomelu japonského, který vyžaduje pro zpracování bohaté zkušenosti. Dřevo rostliny, kterou může našinec znát jako původce ovoce kaki, navíc sluchátkům propůjčuje i specifický zvuk. Náušníky i hlavový most zdobí odolná ovčí kůže a most navíc potěší odolnou hořčíkovou slitinou ve svém jádru. Novinka, tak kromě příslibu skvělého zvuku s unikátním charakterem, zaujme především komfortem a precizností hodnou mistrů země vycházejícího slunce.

ATH AWKG dark combo 2048x1153x

Přírodní materiál ATH-AWKG propůjčuje unikátní vzhled každého kusu i zvukový charakter, zdroj: audio-technica.com

ATH-AWKG v sobě mají kus Evropy

V nitru sluchátek nalezneme 53mm měniče uložené v lehoučkém pevném titanovém uložení, který by tak měl bez problémů přenést i ty nejjemnější detaily bez zkreslení. Výrobce se také chlubí jeho vysokou efektivitou, kterou mu propůjčuje německý magnetický obvod z permenduru. To je směs železa, kobaltu a vanadu, která má vysoký stupeň magnetické nasycenosti a nízké ztráty v magnetickém poli. Cívka z bezkyslíkaté 6N-OFC mědi už pak asi nepřekvapí. Vše uzavírá konstrukce se systémem vzduchových komor D.A.D.S (Double Air Damping System). Ta má na starost plynulý chod membrány a s ním i vyrovnanou a přesnou reprodukci basů. Z výše uvedeného tak lze očekávat velice příjemný poslech s výrazným kontrolovaným basem.

Odpovídající balení i cena

ATH AWKG 2048x1153x

ATH-AWKG mají odpovídající prémiové balení, které slouží i jako skříňka pro skladování sluchátek, zdroj: audio-technica.com

Výrobce jedinečná sluchátka ATH-AWKG balí do krásné dřevěné krabičky zdobené další porcí dřeva kurokagi, vykládané fialovým saténem. Své místečko tam má i textilní kapsa se dvěma textilem opletenými kabely – balancovaným s XLR-M a jedením klasický 6,3mm Jackem.  Vše ale něco stojí. Cena 3 500 USD (cca 80 000 Kč), kterou je třeba za ruční práci, krásné dřevo s unikátní kresbou na každém kusu sluchátek a špičkový zvuk zaplatit, tak nejspíš úplně nepřekvapí. Cena a dostupnost na českém trhu zatím nejsou známé.

Zdroje: forbes.com, audio-technica.com

Od malička pohlcený technologiemi, zvukem a obrazem. Nejraději je, když sedne doma u filmu. Pak ostatní otravuje řečmi o tom, že je domácí kino lepší než multiplex.

Komentáře

Hifimánie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim