reklama
Banner-Satechi_300x300px2-300x300x

Společnost Nikon kupuje výrobce kamer RED

Společnost Nikon kupuje výrobce kamer RED
2024-03-07T12:45:11+01:00
• 7. 3. 2024

Zdroj: RED

Nikon kupuje společnost RED Digital Cinema, která je známá především díky digitálním filmovým kamerám RED One 4K a V-Raptor X. Přesné okolnosti transakce nebyly v tiskové zprávě společnosti Nikon zveřejněny. Zpráva však zmiňuje, že se společnost RED stane dceřinou společností Nikon.

Nikon kupuje RED pro expanzi na trh filmových kamer

Společnost Nikon doufá, že touto akvizicí expanduje na trh profesionálních digitálních filmových kamer. Věří také, že využije zkušeností společnosti RED v oblasti filmových kamer, včetně jedinečné technologie komprese obrazu a práce s barvami. Společnost RED se může pochlubit tím, že její kamery využívají tvůrci mnoha významných filmů a seriálů.

Squid Game RED

Kamery red byly použity například při natáčení seriálu Hra na oliheň; zdroj: RED

Mezi ty lze zařadit filmy z dílny komiksového studia Marvel, jako jsou Strážci Galaxie Vol. 3 a Captain Marvel. RED kamery využili kameramani i pro dokumentární snímek Zázračná planeta 2. Ze seriálů pak patří mezi aktuálně nejznámější Hra na oliheň, Lovci myšlenek, Gangy z Birminghamu a Dámský gambit.

Ještě rok zpět vedly společnosti spor

Akvizice přichází necelý rok po neúspěšné žalobě společnosti RED na Nikon za porušení patentů pro kompresi videa. Společnost RED zažalovala Nikon v roce 2022 za údajné kopírování její technologie komprese dat v aktualizaci firmwaru pro fotoaparát Nikon Z9. Nikon reagoval zpochybněním celé žaloby a soud ji během loňského dubna zamítnul.

Ačkoli je společnost RED nejznámější pro své filmové kamery, v roce 2018 se pokusila expandovat také na trh chytrých telefonů s modelem RED Hydrogen One. Telefon se pyšnil holografickým displejem a podporou modulárních doplňků, ale nezaznamenal příliš velký úspěch. Výrobce pak jeho výrobu ukončil o rok později.

Zdroj: theverge.com

S technologiemi si hraje od nepaměti a doma má v nich více nepořádek než pořádek. Ostravak, který se stále místy učí psát slušně a spisovně. "Zatimco tata rubal uhli, ja rubu texty, bo mam chrome ruky."

Komentáře

Hifimánie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim