reklama
Banner-Satechi_300x300px-300x300x

Spotify vs. Apple: hudební platforma obvinila výrobce z blokování aktualizací v EU

Spotify vs. Apple: hudební platforma obvinila výrobce z blokování aktualizací v EU
2024-03-16T08:30:05+01:00
• 15. 3. 2024

Apple a Spotify se stále škorpí, zdroj: hifimanie.cz

Spor Spotify vs. Apple pokračuje. Hudební platforma veřejně kritizuje Apple za to, že údajně brání aktualizacím jejich aplikace na evropských iPhonech. Dlouhodobý spor mezi oběma technologickými giganty tak eskaluje. Údajně blokované aktualizace měly uživatelům umožnit přístup k informacím o cenách předplatného a odkazům na webové stránky Spotify přímo v aplikaci. Tím by společnost obešla platební systém Applu a nemusela odvádět předepsaných 30 % z každé platby. Mimo to však měly aktualizace přinést i opravy softwarových chyb a nové funkce.

Kontroverze se rozhořela po 1,8 miliard USD vysoké pokutě pro Apple. Důvodem byla pravidla obchodu App Store, na která si stěžovala společnost Spotify. Po rozhodnutí komise chtěla společnost situace ihned využít a tak 5. března poslala do App Store ke schválení novou verzi aplikace. Ta by uživatelům umožnila přímé platby a s nimi i neplacení podílu pro Apple. Americký výrobce se však v mezičase proti rozhodnutí odvolal. Zatím tak dál pevně drží svou pozici. Spotify tvrdí, že situace je dalším příkladem, jak Apple obchází rozhodnutí evropské komise a žádá nápravu.

Tato situace přichází v době, kdy Evropská unie zavádí přísnější regulace pro velké technologické platformy prostřednictvím Digital Markets Act (DMA). Dokument přinesl nové regulační standardy pro podporu větší konkurence a transparentnosti v digitálním prostoru. Spotify proto vyzývá Evropskou komisi, aby zasáhla a zajistila, že Apple schválí změny, které jsou v souladu s tímto dokumentem.

Jde o ožehavé téma. A to nejen v případu Spotify vs. Apple. Americký gigant by musel vlastním zákazníkům ukázat, jak vysoké provize si bere. A krom toho, při aktuálních cenách hudebních služeb, může být 30 % poměrně pěkná suma: Apple se jí tak pochopitelně nechce vzdát. Jak jsme si ostatně ukázali i v jednom z našich nedávných článků o příjemných změnách v ceníku služby Tidal.

Další informace naleznete v článku na serveru Dotekomanie.cz.

Zdroje: dotekomanie.cz, theverge.com

Redakce

Milujeme Hi-FI, AV techniku i High-End a nebojíme se o nich psát.

Komentáře

Hifimánie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim