reklama
Banner-Satechi_300x300px2-300x300x

Spotify nově nabízí videoklipy, Češi si musí počkat

Spotify nově nabízí videoklipy, Češi si musí počkat
2024-03-13T11:00:46+01:00
• 13. 3. 2024

Zdroj: Spotify

Hudební streamovací služba Spotify přidává do své aplikace pro telefony a počítače hudební videa. Nově lze tak u skladeb přepínat velmi jednoduše mezi zvukovými záznamy a videoklipy.

Novinku si užije v beta verzi 11 trhů

Spotify videoklipy nabízí prozatím na 11 vybraných trzích. Česko ve výčtu v současnosti chybí.  Úplný seznam zemí, které si mohou hudební videa užívat, je následující: Brazílie, Kolumbie, Německo, Indonésie, Itálie, Keňa, Nizozemsko, Polsko, Filipíny, Švédsko a Velká Británie.

Spotify MusicVideos Gif

Přepínání ze skladby na videoklip by mělo probíhat velmi jednoduše; zdroj: Spotify

Přepínání z hudební nahrávky na video probíhá jednoduše. U přehrávané skladby, která nabídne i videoklip, bude dostupné tlačítko Přepnout na video. Hudební video se pustí od počátku, i když se bude posluchač nacházet uprostřed skladby. Videoklip pak nahradí vizuál alba. Pro přehrávání videoklipů je potřeba předplatné Premium.

Spotify slibuje videoklipy bez reklam a podporu televizí

Spotify pro tuto funkci nevyužívá partnerství s jinou společností. Videa budou dostupná vysloveně v rámci této služby, a to bez jakýchkoliv reklam. Jak je to s licenčními poplatky, společnost neuvádí.

Funkce bude dostupná i na televizorech, což dává naprostý smysl. Aplikace je dostupná pro Apple TV, Android TV, herní konzole a mnoho značek chytrých televizorů. V současnosti Spotify nabízí pouze omezený počet hudebních videoklipů. Společnost ale pracuje na tom, aby se nabídka videoklipů co nejvíce rozšířila.

Videoklipy ano, slibované Hi-Res skladby ne

Společnost Spotify dokázala od prvních zmínek o Hi-Res nahrávkách přinést do své aplikace řadu funkcí, včetně designových změn uživatelského prostředí. Samotné Hi-Res nahrávky ovšem nadále nenabízí ani za dražší předplatné. Je ale možné, že videa potěší větší publikum, zatímco lidé toužící po lepší kvalitě nahrávky jsou v menšině. Těm můžeme doporučit nadále Tidal, který navíc nedávno příjemně změnil ceny.

Zdroj: newsroom.spotify.com

S technologiemi si hraje od nepaměti a doma má v nich více nepořádek než pořádek. Ostravak, který se stále místy učí psát slušně a spisovně. "Zatimco tata rubal uhli, ja rubu texty, bo mam chrome ruky."

Komentáře

Hifimánie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim