reklama
Banner-Satechi_300x300px2-300x300x

S Fairbuds se nebudete bát o životnost baterie

S Fairbuds se nebudete bát o životnost baterie
2024-05-02T13:36:22+02:00
• 11. 4. 2024

Zdroj: Fairphone

Společnost Fairphone působí na trhu s mobilními telefony už nějaký ten pátek. Její zaměření je velmi specifické – dodávat do rukou uživatelů zařízení, která vydrží co nejdéle. Tomu jde naproti hlavně tím, že uživatelům umožňuje co nejsnadnější opravy. Nejinak tomu je u nových sluchátek této společnosti, které nesou název Fairbuds.

U Fairbuds vyměníte baterie ein zwei

Jak už zmiňujeme v úvodu, sluchátka Fairbuds se soustředí na co nejlepší opravitelnost. V tomhle případě hovoříme hlavně o bateriích, které jsou u Bluetooth sluchátek poměrně značným strašákem pro spoustu zákazníků. Přeci jen, malé baterie hlavně v samotných sluchátkách nepůsobí, že by měly vydržet první poslední. Společnost Fairphone jde tomuto problému naproti. Baterie jak u sluchátek tak u samotného nabíjecího pouzdra vyměníte více než jednoduše.

Fairbuds náhled

Výměna baterií je více než jednoduchá: Zdroj: Fairphone

Vzhledem nijak nepřekvapují. Při výrobě byly použity hlavně recyklované materiály, jak se pro tuto společnost sluší a patří. Nabíjecí pouzdro je v černé a bílé barvě s průhledným vrchním víkem. Samotná sluchátka jsou pak taktéž v těchto dvou barevných provedeních. Jde o klasické šputny s dotykovou plochou pro ovládání. Zajímavější je již zmíněná modularita. U nabíjecího pouzdra můžete vyjmout baterii po vyndání vnitřní části, do které se ukládají sluchátka. U samotných sluchátek pak sejmete krytku mezi špuntem do ucha a dotykovou plochou, vyklopíte dvířka a objevíte přístup k malé baterii. Kouzelně jednoduché.

Papírově zajímavé funkce a velmi zajímavá cena

A co sluchátka umí a neumí? Nabízejí odolnost proti vodě s certifikací IP54, nechybí ANC a šest mikrofonů se stará o pohodlné hovory. O to zásadní, tedy o poslech, se starají titanem potažené 11mm měniče. Sluchátka slibují výdrž až šest hodin na jedno nabití a dalších až 20 hodin poskytne nabíjecí pouzdro. O konektivitu se stará Bluetooth 5.3 a připojit se dokáží ke dvěma zařízením současně.

Cena je taktéž poměrně atraktivní. Fairbuds pořídíte za cenu 149 EUR, což je v přepočtu nějakých 3 760 Kč. Zmínit musíme také tříletou záruku. Dostupná jsou na oficiálních stránkách společnosti Fairphone. 

Technické specifikace

  • Frekvenční rozsah: 20 – 20 000 Hz
  • Velikost měniče: 11 mm
  • Konektivita: Bluetooth 5.3, USB-C
  • Podporované kodeky: SBC & AAC
  • Hmotnost: cca 5g sluchátko, 78g pouzdro
  • Aktivní potlačení hluku: ano
  • Výdrž na jedno nabití: 6 + 20 hodin
  • BAREVNÉ VARIANTY: černá, bílá
  • CENA: 149 EUR

Zdroj: shop.fairphone.com

 

 

S technologiemi si hraje od nepaměti a doma má v nich více nepořádek než pořádek. Ostravak, který se stále místy učí psát slušně a spisovně. "Zatimco tata rubal uhli, ja rubu texty, bo mam chrome ruky."

Komentáře

Hifimánie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim