reklama
Banner-Satechi_300x300px-300x300x

Streaming DTS:X konečně přichází

Streaming DTS:X konečně přichází
2024-04-15T12:28:09+02:00
• 15. 4. 2024

Prvním DTS:X titulem na Disney+ je Queen Rock Montreal. zdroj: disneyplus.com

Streaming DTS:X se řítí na platformu Disney+. Služba a její IMAX Enhanced tituly tak ukončují monopol Dolby Atmos na poli streamovacích služeb. Formát, který si dosud užívali především majitelé Blu-Ray přehrávačů a piráti se tak nyní dostane k širšímu publiku. Jedním z prvních snímků, který si už dnes můžete s DTS:X na Disney+ dopřát, je Queen Rock Montreal z roku 1981.

Posun nastává po dlouhém očekávání. Sbírka titul. IMAX Enhanced na Disney+ měla podporu DTS:X dostat již loni. To se ale provozovateli platformy bohužel nepodařilo. O to větší máme radost, že si nyní snímky poskytující scény ve formátu 1,90:1 můžeme vychutnat i s odpovídajícím zvukem. A pokud se formát rozšíří, bude skvělou zprávou pro ty, kteří se na jeho nasazení v domácnosti teprve chystají. Nároky na techniku i rozmístění reprosoustav má DTS:X přece jen trochu mírnější než Dolby Atmos. Teoreticky by se měl systém i lépe poprat s kompromisními akustickými podmínkami místnosti. Streaming DTS:X je tak opravdu zajímavou novinkou.

Kromě Queen Rock Montreal má Disney+ v nabídce také 18 Marvel filmů ve formátu IMAX Enhanced, včetně Avengers: Endgame, Black Panther, Captain America: Civil War a Guardians of the Galaxy Vol. 2 a Vol. 3. Opravdu nadšení tak mohou být především fanoušci komixových světů. Ostatně filmy z Marvel univerza jsou díky své akční povaze ideální látkou pro efektní prostorové audio.

Doufejme, že obnovení konkurenčního boje na moderních platformách přinese i inovační tlak. Dolby Atmos a DTS:X jsou působivé zvukové formáty, ale kdyby nabídly i další funkce, jako méně rozšířené AURO-3D, vůbec bychom se nezlobili. Každopádně by bylo skvělé, kdyby nezůstalo u Disney+ a streaming DTS:X by nabídly i další platformy.

Zdroje: press.disneyplus.com, laughingplace.com

Redakce

Milujeme Hi-FI, AV techniku i High-End a nebojíme se o nich psát.

Komentáře

Hifimánie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim