reklama
PanzerGlass iPhone 15

Spotify Music Pro by mohlo přinést bezztrátovou kvalitu zvuku

Spotify Music Pro by mohlo přinést bezztrátovou kvalitu zvuku
2024-04-16T10:26:50+02:00
• 16. 4. 2024

Zdroj: Spotify

Spotify Music Pro? To by mohl být nový tarif této společnosti. Příběh o Spotify a bezztrátové kvalitě zvuku je plný zvratů, nadějí i smutků. V současnosti to vypadá opět na vítězství pro ty, kteří vidí sklenici z poloviny plnou. Alespoň se o tom objevují informace v kódu nejnovějšího sestavení aplikace Spotify pro Android.

Spotify Music Pro, Spotify HiFi, Supremium…

Chtělo by se říct, že tento příběh nemá konce a vypadá to, že by mohl mít. Už jsou to tři roky, co jsme mohli číst o tarifu Spotify HiFi, který měl přinést uživatelům Hi-Res kvalitu zvuku. Ničeho takového jsme se ale nedočkali. Chvíli poté jsme mohli číst zprávy o tarifu Supremium, který měl být dražší, avšak měl přinést to samé, co Spotify HiFi. Ani jednoho jsme se ale nedočkali. Nejnovější kód aplikace Spotify ale ukazuje na to, že bychom se přeci jen dočkat mohli. Zmíněn je totiž Music Pro, který má obsahovat funkce DJ remixů. Ty umožní uživatelům upravovat skladby zcela novým způsobem. Spotify Music Pro tedy nebude další tarif. Bude to nadstandardní služba, kterou bude možné doplatit ke Spotify Premium.

Spotify Music Pro kod

Zmínky v kódu jsou víceméně všeříkající; zdroj: Hypixely (Reddit)

Kódem se prodíral uživatel Redditu Hypixely, který toho našel více než dost. Zmínky o bezztrátové kvalitě jsou více než přímé. Například je zde informace o podpoře až 24bit/44,1kHz souborů FLAC.

V kódu se nacházejí i další novinky

Zajímavostí je, že podle kódu Spotify připravuje i funkci, která se dá označit za optimalizaci sluchátek. Ta využívá patentovanou technologii k vylepšení zvuku pro konkrétní sluchátka. Co to přesně znamená, to zatím nevíme. Kód ale zmiňuje například Apple AirPods. Hypixely se domnívá, že Spotify Music Pro přinese i pokročilejší funkce filtrování knihoven (podle nálady, žánru apod.). Spekuluje se také o playlistech, o které se bude starat umělá inteligence. Není však jisté, zda budou součástí Spotify Music Pro.

Zdroj: theverge.com

S technologiemi si hraje od nepaměti a doma má v nich více nepořádek než pořádek. Ostravak, který se stále místy učí psát slušně a spisovně. "Zatimco tata rubal uhli, ja rubu texty, bo mam chrome ruky."

Komentáře

Hifimánie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim