reklama
Banner-Satechi_300x300px-300x300x

Google Pixel Buds A přichází na náš trh

Google Pixel Buds A přichází na náš trh
2024-05-16T13:39:04+02:00
• 9. 5. 2024

Zdroj: Google

Společnost Google přináší na náš trh celou řadu zařízení. Nechybí ani sluchátka Google Pixel Buds A. Ta rozhodně neslibují audiofilský zážitek, může jít ovšem o ideální dárek pro méně náročné členy rodině, případně sportovce.

Google Pixel Buds A – spíše pro nenáročné

Sluchátka Google Pixel Buds A už díky přídomku prvního písmene v abecedě míří na méně náročné posluchače. Vypovídá o tom i fakt, že Google nijak extra nezmiňuje dostupné audio kodeky. Oficiálně se tak musíme spokojit s informací, že sluchátka nabízí 12mm měniče. Od těch si výrobce slibuje vysoce kvalitní zvuk. Marketingovou řeč musíme brát s rezervou. Je ale dost možné, že celou řadu posluchačů opravdu zvukově uspokojí. Podle informací, které kolují v diskuzích, se pak bavíme o kodecích AAC a SBC. Nic dalšího zde nehledejte.

Pixel Buds A

Sluchátka potěší střídmým designem; zdroj: Google

Sluchátka mají rozměr 20,7 × 29,3 × 17,5 mm a jedno sluchátko váží okolo 5 gramů. Nabíjecí pouzdro pak v kapse zabere prostor 63 × 47 × 25 mm a zatíží ji o cca 50 gramů (bez sluchátek). Výrobce slibuje až 5 hodin poslechu na jedno nabití sluchátek. S pouzdrem pak až 24 hodin. V případě hovorů výdrž činí 2,5 hodiny na jedno nabití sluchátek a díky pouzdru pak 12 hodin. Patnáct minut přísunu šťávy sluchátka oživí na 3 hodiny poslechu. Ovládání zajišťují dotykové plochy.

Buds A krabička

Pouzdro je pouze v bílé barvě; zdroj: Google

Nabíjení probíhá skrze USB-C kabel, což už je dneska povinnou klasikou. Bezdrátové nabíjení bychom hledali marně. O připojení k zařízením se pak stará Bluetooth 5.0. Ten postačí, ale známe jej již v modernější a úspornější formě. Zmínit musíme také hlasového asistenta Google. Ten je zde samozřejmě přítomen a můžete si tak v rámci sluchátek užít celou řadu funkcí společnosti Google.

Cena i dostupnost potěší

Google Pixel Buds A pořídíte za 2 690 Kč, což rozhodně není špatná cena v případě sluchátek společnosti se zvučným jménem. Potěší asi hlavně majitele Pixel telefonů, případně věrnější Androidové fanoušky.

Google Pixel Buds A event

Sluchátka byla v úterý uvedena na náš trh; zdroj: Hifimanie.cz

Užít si je mohou ovšem i iOS uživatelé. Sluchátka mohou být vhodnou koupi pro ty, kterým stačí hudba jako podkres do města. Sportovci by mohli ocenit odolnost proti potu a certifikaci IPX4. Sluchátka lze pořídit online v obchodě Google. Dostupná budou také u prodejců Alza.cz a Datart, případně u operátora O2.

S technologiemi si hraje od nepaměti a doma má v nich více nepořádek než pořádek. Ostravak, který se stále místy učí psát slušně a spisovně. "Zatimco tata rubal uhli, ja rubu texty, bo mam chrome ruky."

Komentáře

Hifimánie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim