reklama
Banner-Satechi_300x300px2-300x300x

Leica D-Lux 8 je cenově dostupnou novinkou výrobce

Leica D-Lux 8 je cenově dostupnou novinkou výrobce
2024-05-23T16:44:17+02:00
• 23. 5. 2024

Zdroj: Leica

Německá společnost Leica představila svůj nový kompaktní digitální fotoaparát Leica D-Lux 8. Ten navazuje na zrušený model D-Lux 7 uvedený na trh v roce 2018. Ačkoliv došlo k nárustu ceny, oba modely spojuje celá řada specifikací.

Leica D-Lux 8 – Cenově dostupná Leica

Podnadpis začínáme, přiznáme se, trochu nafouknutě. Nový fotoaparát D-Lux 8 vyjde totiž na 1600 dolarů, což je po přepočtu přibližně 36 500 Kč. Mnoho nového toho ovšem oproti D-Lux 7 nepřináší. Starší model, který byl stažen z prodeje, byl uveden na trhu za 1200 dolarů (27 000 Kč). Zabudovaný objektiv Leica DC Vario-Summilux 10.9–34 f/1.7–2.8 ASPH (24-75 mm při přepočtu na kinofilm) zůstává stejný, 21megapixelový 4/3 CMOS senzor taktéž a design se téměř nezměnil. Zásadním vylepšením je tak podle všeho software a změny v ovládání.

D-Lux 8

D-Lux 8 nahrazuje starší model D-Lux 7, příliš změn ale nečekejte; zdroj: Leica

V případě společnosti Leica není příliš tradicí, že by chrlila jeden levnější model za druhým. A ano, v případě D-Lux 8 se opravdu bavíme o levnějším modelu. Leica se specializuje spíše na prémiové produkty a není problém se dostat s cenovkou nad 100 000 Kč a více. Mezi zákazníky si ovšem našly oblibu fotoaparáty, které působí designem jako staré filmové kousky. Oblíbeným je například Fujifilm X100VI a Ricoh GR III. Zřejmě proti těm bude nasazena právě nová Leica.

D-Lux 8 back

Shodný je 3″ displej, fotoaparát ale nabídne méně tlačítek; zdroj: Leica

Fotoaparáty od sebe ani na pohled příliš nerozeznáme. Nově je D-Lux 8 v ryze černém provedení a nechybí elegantní černé pouzdro, které je ikonické pro dražší plnoformátové fotoaparáty řady Leica Q. Dostupné bude i příslušenství v široké barevné paletě. Nechybí lepší grip, popruhy, řemínky na zápěstí a kožené ochranné krytky. V balení nechybí blesk, který jsme mohli najít i u předešlého modelu. Fotoaparát má taktéž shodný 3″ displej a obrazový senzor od Panasonicu. Pravděpodobně se tak dočkáme 4K videí při 30 fps.

D-Lux 8 top

Černočerné provedení ovšem vypadá velmi elegantně; zdroj: Leica

Zásadní novinkou by tedy měl být software. Leica se v případě D-Lux 8 údajně inspirovala u dražší řady Q. Nově podporuje D-Lux 8 formáty DNG (RAW). Díky modernějšímu softwaru najdeme na fotoaparátu méně tlačítek. Mechanické tlačítko pro zapnutí/vypnutí taktéž chybí.

Zdroj: theverge.com

S technologiemi si hraje od nepaměti a doma má v nich více nepořádek než pořádek. Ostravak, který se stále místy učí psát slušně a spisovně. Ale ne vždy to klapne. Hlavně u té slušnosti. "Zatimco tata rubal uhli, ja rubu texty, bo mam chrome ruky."

Komentáře

Hifimánie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim