reklama
Banner-Satechi_300x300px2-300x300x

Sluchátka Sonos Ace jsou tu!

Sluchátka Sonos Ace jsou tu!
2024-05-22T14:35:54+02:00
• 22. 5. 2024

Sonos Ace, zdroj: tisková zpráva

Období spekulací je za námi a sluchátka Sonos Ace přicházejí dřív, než se původně zdálo. A vypadají přitom výrazně jinak, než na prvních únicích. Dle předpokladu přitom nabídnou inovativní funkce. Není jich tedy tolik, kolik si fanoušci značky přáli. S multirooom systémy totiž žádné divočiny předvádět nebudou. Při sledování filmů v nočních hodinách ale potěší majitele soundbarů Sonos. Nejprve ty s modely řady Arc a po řadě softwarových aktualizací prý i majitele modelů Beam, Beam 2 a Ray.

20240430 ABatz Sonos HomeEntertainment 0245 1920x1280x

Hlavní specialitou Sonos Ace je spolupráce s firemními soundbary, zdroj: tisková zpráva

Novinka jim totiž přinese možnost ponořit se do zvukové simulace, která imituje akustický výstup soundbaru v jejich obývacím pokoji a to ve stereofonním režimu i v režimu prostorového audia. Na rozdíl od řešení, jaká nabízí například Apple Airpods Pro bude simulace výrazně důslednější. Kromě přímého Wi-Fi spojení sluchátek se soundbarem, které zaručí vyšší kvalitu reprodukce, totiž propracovaná kalibrace umožní i vykreslení akustiky, která odpovídá konkrétnímu obývacímu pokoji. Přechod mezi hlasitým a sluchátkovým poslechem, ve chvíli, kdy chce jít například manželka spát, by tak měl být výrazně přirozenější. A využití ve spojení se soundbarem odpovídá i zalistování na stránkách výrobce. Nabízí je totiž ke koupi ve spojení se soundbarem i jako párovou sadu, kterou ocení třeba rodiče. Umožní jim totiž nechat robátka dřímat a pustit se do společného sledování filmů.

Cena není lidová, ale ani vysoká

Sluchátka Sonos Ace budou dostupná v černém a bílém provedení od 5. června za 12 490 Kč, což není málo. Ale i když by se chtělo říct, že k modernímu televizoru lze připojit prakticky jakákoli BT sluchátka. Sonos to ale umí v lepší kvalitě s jedinečným řešením prostorového zvuku a ještě k tomu výrazně elegantněji.

Sonos Ace Balení 1920x1280x Sonos Ace nausniky 1920x1280x
Výrobce potěší obsahem balení i magnetickými náušníky s praktickým odlišením stran, zdroj: tisková zpráva

Navíc lze od Sonosu očekávat i solidní přednes. Pokud bude odpovídat reprodukčním kvalitám konkurence, nebo je dokonce překoná, není tu pro kritiku prostor. Za podobné částky totiž nabízí Blutooth sluchátka i Bose, Bang&Olufsen, nebo třeba Apple. A ani jeden z nich se přitom nemůže pochlubit integrací se soundbarem, nebo kalibrací podle vašeho obýváku.

Sonos Ace slibují perfektní zvuk

Aby si sluchátka svou cenovku obhájila nejen u fanoušků značky disponující příslušným soundbarem, musí nabídnou i ceně odpovídající zvukový výstup při reprodukci hudby. Výrobce se sice nechlubí frekvenčním rozsahem, ale  opěvuje 40mm naklopené měniče i konstrukci sluchátek s akustickým portem umožňujícím důraznější reprodukci basů. Sonos Ace navíc nechybí nejmodernější konektivita založená na platformě Qualcomm Snapdragon Sound. Bezeztrátová reprodukce tak bude s vhodným Android zařízením dostupná nejen přes USB-C a 3,5mm jack. V bezdrátovém režimu ji umožní moderní kodek aptX Lossless o kterém jsme psali v naší recenzi Momentum True Wireless 4. Nabídka kodeků je tak samozřejmě kompletní a zahrnuje celé portfolio AptX i AAC, které ocení uživatelé Apple zařízení. Díky multipoint připojení navíc nebude problém ani plynulé přecházení mezi prací na notebooku a telefonáty z mobilního telefonu.

Q653 MCA SONOS ACE FOYER 284 FNL 1920x1440x

Novinka slibuje seriózní zvukovou kvalitu, zdroj: tisková zpráva

S ohledem na filmovou orientaci sluchátek nepřekvapí přítomnost Dolby Atmos a dynamické sledování pohybu hlavy. A jak už jsme nastínili, v případě Sonosu nepůjde pouze o indiferentní kalibraci na původní polohu sluchátek. Simulace by měla respektovat Soundbar jako výchozí zdroj zvuku jak z hlediska akustického chování v daném prostoru, tak jeho pozice. K přesunu reprodukce do sluchátek přitom dojde jediným stisknutím tlačítka na pravé mušli. Už teď jsme zvědaví na příležitost k testování.

20240430 ABatz Sonos Office 2239 1920x1280x

ANC zajistí nerušený poslech při práci i pohybu městem, zdroj: tisková zpráva

Samozřejmě nechybí ani potlačení okolního hluku ANC a Awareness režim, který umožní vnímání okolních zvuků i při poslechu. Využití ve městě, letadle i kanceláři by tak nemělo činit potíže a věříme, že Awareness režim se bude hodit i u sledování filmů. Bylo by to elegantní řešení párového domácího kina, které nevzbudí potomky a přitom umožní bezpečný dozor i komunikaci s drahou polovičkou. Pro závěry je ale ještě brzy.

Design s promyšlenou ergonomií

Už z propagačních materiálů je jasné, že jestli se něco opravdu povedlo, je to ergonomie. Sluchátka vážící pouhých 312 g mají elegantní nízký profil mušlí a náušníky z paměťové pěny potažené syntetickou kůží. Stejnou stélku najdeme i na hlavovém mostě. O pohodlí by tak neměla být nouze a i utěsnění zaručující bezproblémovou reprodukci basů by tak neměla být nouze ani při používání s brýlemi.

Sonos Ace do kabelky 1080x725x

Mušle i pouzdro jsou sympaticky tenké, zdroj: tisková zpráva

Velice dobře působí zavěšení sluchátek na hlavovém mostu. Ten totiž proniká až do nitra mušlí, kde se nachází kloub umožňující polohování sluchátek tak, aby dosedla přirozeně na jakoukoli hlavu bez ohledu na úhel spánků. Kloub samozřejmě poskytuje i dostatek flexibility pro ploché uložení sluchátek do tenkého ochranného pouzdra.

Příjemným faktem je, že se výrobce nenechal zlákat dotykovým ovládáním, ani stylovými extravagancemi typu hodinkové korunky sluchátek Apple Airpods Max. Sonos Ace tak nabídnou klasické tlačítko a posuvník na zadní straně pravé mušle. Nejen, že na prvky uživatel snadno dosáhne palcem pravé ruky, ale také ihned hmatem snadno rozpozná, jak si sluchátka usadit na hlavu. Pro správnou identifikaci stran poslouží i barevné odlišení vnitřku náušníků. Ty jsou navíc uchyceny magneticky a nebude problém je v případě potřeby vyměnit. Jednoduše design sloužící funkci a tak to má být.

Mechanicke Ovladani Sonos 720x720x Sonos Ace microphone 640x640x
Mechanické ovladače potěší stejně jako kvalitní mřížky mikrofonu omezující nežádoucí ruchy způsobené větrem, zdroj: sonos.com

Solidní výdrž baterie

Aćkoli bychom si v dané cenové kategorii uměli představit vyšší hodnotu, 30h výdrž na jedno nabití bude stačit prakticky komukoli. Výrobce ji navíc udává i se zapnutým ANC. Hravě tak překoná dnes již postarší Apple Airpods Max a s nimi i většinu konkurence včetně známých Bose nebo Bang&Olufsen. Na extrémní maratonce od Sennheiseru jako jsou Accentum a Accentum Plus ale novinka nedosáhne. Celodenní výdrž je fajn, ale takzvaně celovíkendová je z našeho pohledu pořád o fous lepší.

Problémy s nedostatečnou výdrží ale neočekáváme ani tak. A kdyby se přece někomu stalo, že si sluchátka zapomene dobít, zachrání ho rychlé nabíjení. Na doplnění 3 hodin poslechu totiž postačí pouhé 3 minuty připojení k všudypřítomnému USB-C konektoru.

Těšíme se na příležitost k testu

Sluchátka Sonos Ace působí jako parádní produkt. Zdá se, že bez problémů splňují všechno požadavky na špičková bluetooth sluchátka a jisté je, že nabídnou něco unikátního. Wi-Fi spojení se soundbarem totiž nenajdete u žádné konkurence.

Pokud se ukáže, že dokáží v oblasti ANC a hlavně reprodukce hudby konkurovat zavedeným značkám, bude ze Sonos Ace hvězdný nováček prémiového segmentu. Minimálně tedy pro ty, kteří uživatele soudbarů Sonos. Finální verdikt si ale schovejme pro recenzi s možností důsledného poslechu ve všech scénářích.

Více informací naleznete na stránkách výrobce.

Od malička pohlcený technologiemi, zvukem a obrazem. Nejraději je, když sedne doma u filmu. Pak ostatní otravuje řečmi o tom, že je domácí kino lepší než multiplex.

Komentáře

Hifimánie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim