Projekce i přenosy řeší na LOH v Paříži Panasonic, zdroj: tisková zpráva
Domů »
Do redakce dorazilo video, ve kterém je k vidění A/V technika, díky které Panasonic na LOH zajišťuje nejen přenosy, ale také projekce a vizuální efekty. Letní Olympijské hry teď zajímají miliony diváků a je to právě špičková technika a bezproblémový střih, které jim je zpřístupňují. Pařížské hry na sebe strhly pozornost i díky netradičnímu zahájení. Nás nechávají kontroverze chladnými, ale zahájení nám bez ohledu na obsah vyrazilo dech. I když tedy bezproblémové nebylo. Množství kamer na lodích i po celém městě muselo být extrémní a náročnost střihu také.
Panasonic na LOH řeší projekce, zvuk i záznam
I proto považujeme za zajímavé sdílet s vámi video, které ukazuje, rozsah nasazení moderní techniky a dá nahlédnout i na průběh její instalace. Panasonic totiž na LOH nasadil více než 130 laserových projektorů s vysokým jasem. Jen v La Défense Aréně jich 16 zajišťuje efektní videomapping plaveckého bazénu. Dalších 24 promítá obraz na širokoúhlé projekční plochy, které usnadňují návštěvníkům orientaci v soutěži. Zvuk pak na všech sportovištích řeší systém Panasonic RAMSA.
Ve videu zahlédneme i vzdáleně ovládané 4K kamery Panasonic AW-UE100K, které může personál řídit přímo z režie. Nevyhneme se ale ani záběru na špičkové studiové kamery AK-UC4000 s cenou atakující 1 000 000 Kč. Ty Panasonic na LOH využívá ve více než 29 tiskových saloncích. V Paříži nyní prý slouží přibližně 150 kamer výrobce.
Špičkový a ekologický střih
Jak jsme nastínili už v úvodu, jedním z největších technických zázraků je v případě LOH střih a režie. Obzvlášť, když měl dodavatel za úkol minimalizovat ekologický dopad všech instalací. Vše tak nově běží přes IP protokol a tak je možné ušetřit kilometry kabelů i dalšího materiálu, který by byl při tradiční produkci nepostradatelný.
Právě to umožnila komplexní platforma Panasonic KAIROS, která veškeré komponenty spojuje do úžasně všestranného celku. Režiséři, stříhači i tým techniků tak mohou snadno v rámci jediného rozhraní vyřešit nejen záznam, střih a odbavení přenosů, ale také integraci log a grafiky.
Tradice, která si zaslouží obdiv
Japonský Panasonic založený v roce 1918 se pomalu stává legendou. Technické řešení Olympijských her totiž zajišťuje už od roku 1988. A během let se neobjevil nikdo, kdo by jej o post dodavatele dokázal připravit.
Stejně jako tehdy v Calgary a Soulu, za doby VHS kazet, je i nyní tím, díky komu může Olympiádu sledovat celý svět. A je vcelku jedno, zda se diváci koukají na televizorech Samsung, Hisense, nebo Loewe.
Více informací o technice Panasonic na LOH najdete v tiskovém centru společnosti.
Domů »
Komentáře