reklama
PanzerGlass iPhone 15

Loewe Stellar: Luxusní OLED s přispěním Samsungu i LG

Loewe Stellar: Luxusní OLED s přispěním Samsungu i LG
2024-06-05T09:47:15+02:00
• 5. 6. 2024

Loewe Stellar, zdroj: hifi-journal.de

Loewe Stellar je německá ikona na poli špičkových televizorů. Není ale tajemstvím, že od konce CRT zobrazovačů do luxusního balení často balí ty nejlepší technologie zdánlivé konkurence. Nový model ale potěší nejen luxusními materiály a designem. Nabízí totiž jedinečné spojení software od Samsungu a špičkové zobrazovací technologie MLA OLED od LG. Německý výrobce tak přináší skutečně výjimečný produkt, který je narozdíl od neočekávaného výkopu v podobě bluetooth reprosoustavy pro jeho tvorbu typický. Pojďme se na něj podívat.

Prémiový design, materiály a ekologický přístup

Loewe Stellar 55 table stand 1400x962x

Podsvícení novinky je statické, ale i tak přímo křičí o pozornost, zdroj: hifi-journal.de

Loewe Stellar, tak jak to u německé značky bývá, uchvátí pohled svým zpracováním i ve vypnutém stavu. Zadní panel z pravého betonu s výraznou strukturou mu přitom dodává velmi neotřelý vzhled a navíc i jedinečnou strukturu. Ta je zcela odlišá u každého kusu. Přední část televizoru zdobí rámeček z kartáčovaného hliníku, doplněný otočným stojanem ve tvaru „X“. Vše pak podtrhuje ambientní světelný pruh na spodním okraji, který osvětluje stojan a vytváří tak dojem výstavního pódia pro designový kus technologie. Loewe Stellar v interiéru rozhodně chce být vidět a vyniknout.

Loewe Stellar concrete detail 1200x800x

Každý kus má na zádech unikátní strukturu, zdroj: hifi-journal.de

 

Je příjemné, že výrobce dbá kromě výrazného designu i na udržitelnost. Při výrobě zadního panelu přitom používá proto recyklovaných materiálů. Betonový Syno-Stone, jak panel výrobce nazývá, je navíc odolný a hygienický. Navzdory svému industriálnímu vzhledu by tak neměl znamenat komplikaci ani pro konvenčnější domácnosti, které zajímá i praktická stránka věci. A myslelo se i na budoucnost. Celý televizor je totiž prý i snadno recyklovatelný.

Tunery a konektivita Loewe Stellar

Loewe Stellar nabízí tunery DVB-T2, DVB-S2 a DVB-C, které umožňují příjem pozemního, satelitního i kabelového digitálního vysílání. Uživatelé tak budou mít k dispozici širokou škálu televizních kanálů z různých zdrojů, mezi nimiž samozřejmě nechybí ani moderní online služby. Flexibilita je tu opravdu příkladná.

Loewe Stellar 55 from above 1400x963x

Německá důslednost se podespala i na designu chlazení a bloku s elektronikou, zdroj: hifi-journal.de

Loewe Stellar disponuje i čtyřmi HDMI 2.1 porty, které podporují 4K/120Hz hraní, VRR a ALLM, což ocení především hráči. Dále je zde eARC pro přenos nekomprimovaného zvuku, USB porty pro připojení externích zařízení a bezdrátová připojení jako Wi-Fi a Bluetooth, což umožňuje snadné připojení k internetu a dalším zařízením.

Obraz a zvuk

Loewe Stellar používá 120 Hz 4K panely s technologií Micro Lens Array (MLA) OLED, které dosahují jasu až 3000 nitů a podporují i Dolby Vision HDR. Tento televizor poskytuje vynikající obrazovou kvalitu s vysokým kontrastem a sytými barvami, což zajišťuje skvělý zážitek jak při sledování filmů, tak při hraní her.

Loewe Stellar concrete 2000x1125x

Vysoká noha s dutinou pro cable management ukazuje, že se Stellar nechce schovávat za stěně, zdroj hifi-journal.de

Zvukový systém Loewe Stellar dosahuje výkonu až 200 W a podporuje Dolby Atmos a DTS Play-Fi. Integrovaná soundbar s výkonem 80 W přitom slibuje výrazně lepší zvukový zážitek, než je u moderních televizí běžné. Díky možnosti doplnit televizor bezdrátovými reproduktory Loewe ho přitom lze snadno posunout ještě dál a dopřát si doma vizuálně snadno i kompletní sestavu domácího kina.

Výroba přímo v německu

Navzdory tomu, že Loewe využívá technologie společností Samsung a LG, jsou nové televizory Loewe Stellar vyráběny přímo v německém Kronachu. Společnost přitom nekupuje kompletní panely jako Bang & Olufsen pro svou Beovision Harmony. Odebírá od LG jednotlivé komponenty a zřejmě i bohaté know-how. Právě díky tomu může nabídnout jedinečné nastavení obrazovách parametrů a dosáhnout výsledku, který pro své klienty považují za optimální. Operační systém Tizen OS od Samsungu, jim přitom umožňuje snadný přístup k oblíbeným streamingovým službám a široké nabídce aplikací, kterou by na vlastní OS asi sháněla poměrně těžko. Lepšího partnera si v tak v této oblasti výrobce vybrat nemohl.

Software výrobce příhodně doplnil i 1TB SSD diskem, který umožňuje nahrávání televizních pořadů. Určitě se hodí i pro chvíle, kdy selže domácí internetové připojení. Usnadní také sledování filmů v maximální kvalitě tam, kde je rychlost připojení k internetu kompromisní anebo nestálá. Televizor tak uživatelům nabízí flexibilitu a pohodlí pro sledováníoblíbených filmů i pořadů za jakýchkoli okolností.

Prémiová cena Loewe Stellar

Loewe Stellar je dostupný v různých velikostech, od 42 do 97 palců. Ceny začínají na 3 299 € (cca 80 000 Kč) za 42palcový model a rozměr 55 palců bude dostupný za 4 299 € (cca 100 000 Kč). Cenu největšího 97palcového modelu si výrobce zatím nechává pro sebe. Cenový skok bude ale nejspíše extrémní. Odhady se už nyní pohybují na částkách atakujících 500 000 Kč.

Dostupnost televizoru na našem trhu se snažíme prověřit u lokálního distributora.

Zdroje: whathifi.com, oled-info.com, forbes.com

Redakce

Milujeme Hi-FI, AV techniku i High-End a nebojíme se o nich psát.

Komentáře

Hifimánie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim