reklama
Banner-Satechi_300x300px-300x300x

Pitt & Giblin Flare zaujmou bronzovým hornem

Pitt & Giblin Flare zaujmou bronzovým hornem
2024-09-13T14:30:42+02:00
• 13. 9. 2024

Pitt & Giblin Flare, zdroj: pittandgiblin.com.au

Reprosoustavy Pitt & Giblin Flare přináší do světa regálových reprosoustav unikátní konstrukci i estetiku bronzových hornů. Výrobce, známý svébytným přístupem k designu a zvuku, totiž zařízl masivní odlitek přímo do vrchní desky aktivních reprosoustav. Stejně jako ostatní modely vyrábí firma novinku v limitovaných sériích přímo v Hobartu na Tasmánii.

Pitt & Giblin Flare detail 1870x876x

Struktura odlévaného hornu působí přirozenou krásou materiálu, zdroj: pittandgiblin.com.au

Každý kus se pyšní precizním ručním zpracováním, které krásná bronzová horna korunuje svou strukturou i leskem. Zvukovod přitom není samoúčelný, hraje klíčovou roli při distribuci zvuku, minimalizaci zkreslení a zlepšení frekvenčního rozsahu. A ten je alespoň dle specifikace úctyhodný. Navzdory kompaktním rozměrům se totiž dočkáme i 36Hz basů. Očekávat tak lze perfektní podání vyšších středů i úchvatně prostorový projev.

Bronzový horn a elegantní design

Velký bronzový zvukovod výrobce zapustil do těla reprosoustavy. Mohl si tak dovolit skutečně hlubokou geometrii, která zajišťuje bezproblémovou distribuci vysokých tónů a zřejmě i zesílení středního pásma. Elegantní prvek dodává reprosoustavám jejich nezaměnitelný vzhled, který kombinuje moderní technologie s klasickým designem.

Pitt & Giblin Flare top 819x1024x

Pro zachování kompaktní konstrukce výrobce hornovou sestavu zapustil do těla reprosoustavy, zdroj: pittandgiblin.com.au

Zbytek konstrukce kabinetu tvoří kvalitní březová překližka, která zajišťuje pevnost a tuhost, která předčí běžnější MDF. Výrobce navíc jednotlivé panely spojuje nejen prostřednictvím lepení, ale na CNC fréze opracovává styčné plochy tak, aby zajistil jejich mechanické uzamčení. I díky tomu není problém ani zavěšení reprosoustav, které musí zvládnout udržet nezanedbatelnou hmotnost odlévané ho bronzového hornu.

Pitt & Giblin Flare využívá i moderní technologie

Regálovky Flare využívají 2 x 250W zesilovač v kombinaci s digitálním zpracováním signálu skrze DSP procesor. Ten zajišťuje další vrstvu kontroly nad zvukovou reprodukcí. Tu navíc zpřesňuje i integrovaný bi-amping s oddělením 200mm basového měniče s papírovou membránou a 25mm kompresního výškového měniče. Pasivní výhybky tak výrobce vůbec nemusel řešit a snadno naladil celý systém tak aby perfektně odpovídal akustickým vlastnostem celku reprosoustavy se zadním bassreflexovým nátrubkem.

Pitt & Giblin Flare naked sq 730x730x Pitt & Giblin Flare sitka sq 1340x1340x
Neobvyklou elegancí působí reprosoustava se síťkou i bez ní, zdroj: pittandgiblin.com.au

A právě díky této kombinaci klasické hornové konstrukce, doplněné o moderní basový měnič s basreflexem a DSP může výrobce dosáhnou detailního a přesného zvuku v celém frekvenčním rozsahu od 36 Hz do 25 kHz. Ten totiž slibuje navzdory relativně drobným rozměrům 440 x 295 x 2900 mm v tolerančním pásmu pouhých ±1,5 dB. Ten kdo se smíří s poklesem -10 dB se pak prý dočká dokonce reprodukce 28 Hz. Subwoofer tak vůbec nepřijde do úvahy.

Flexibilní umístění a bohaté možnosti připojení

Díky symetrickému designu zvukovodu mohou majitelé Pitt & Giblin Flare umístit reprosoustavy téměř kamkoli. Hornová konstrukce přitom slibuje solidní dispersi vysokých frekvencí, takže prezentace prostoru by i tak měla být na úrovni. Napomůže jí samozřejmě i poměrně nízko nastavená dělící frekvence 900 Hz, která do hornové sekce pustí i frekvence středního pásma.

Flexibilní je na poměry aktivní mono sestavy i konektivita. Kromě analogových XLR a RCA vstupů totiž zahrnuje i digitální metalický S/PDIF vstup. Jejich přepínání přitom probíhá automaticky, stejně jako vypínání a zapínání. Reprosoustavy poznají signál na konkrétním vstupu, nastartují zesilovače a začnou hrát. Jediné co je tak třeba je solidní předzesilovač, jako je třeba nedávno recenzovaný Matrix Audio Element X2.

Cena a dostupnost

Reprosoustavy Pitt & Giblin Flare vstupují na trh s cenovkou 11 600 AUD bez daně. Do České republiky se tedy bohužel zatím nevozí, ale kdyby se tak stalo, dočkali bychom se nejspíš cenovky za hranicí 200 000 Kč. A upřímně, i tak bychom je tu rádi viděli.

Více informací naleznete na jejich stránkách.

Specifikace Pitt & Giblin Flare:

  • Typ: Dvoupásmová bass reflex aktivní reprosoustava
  • Basový měnič: 200mm středobasový měnič s neodymovým magnetem a papírovou membránou
  • Výškový měnič: 25mm kompresní výškový měnič s polymerovou kopulkou
  • Konstrukce skříně: Vysoce kvalitní překližka z březového dřeva (AA grade), s možností speciálních dýh
  • Zvukovod: Konstantní směrovost, odlitek z masivního bronzu
  • DSP/Zesilovač: Pascal IP125.4 (celkem 500 W, 250 W na každý měnič v bi-amp konfiguraci)
  • Výkon zesilovače: 250 W pro basový měnič, 250 W pro výškový měnič
  • Frekvenční rozsah: 36 Hz – 25 000 Hz, ± 1,5 dB
  • Rozšíření basů: 36 Hz @ -3 dB, 28 Hz @ -10 dB, v semireverbálním prostoru
  • Crossover frekvence: 900 Hz

Od malička pohlcený technologiemi, zvukem a obrazem. Nejraději je, když sedne doma u filmu. Pak ostatní otravuje řečmi o tom, že je domácí kino lepší než multiplex.

Komentáře

PanzerGlass Xiaomi
PanzerGlass Xiaomi

Hifimánie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim