reklama

Hisense na CES: Trichroma a příslib MicroLED pro spotřebitele

Hisense na CES: Trichroma a příslib MicroLED pro spotřebitele
2025-01-08T13:14:04+01:00
• 8. 1. 2025

zdroj: hisense.com

Podobně, jako předevčírem TCL i Hisense na CES ukázalo překvapivé novinky. Ty jsou přitom výrazně originálnější než u blízkého konkurenta. Ta tam je honička za co nejvyšším počtem stmívacích zón. Zůstává však honba za obřími obrazovkami, které dávají příležitost novým přístupům k technologii MiniLED i nastupující technologii MicroLED. Tu prý společnost ještě letos přinese i běžným spotřebitelům.Otázkou však zůstává, jaká bude cena. Ty od Samsungu jsou totiž stále nesmírně drahé.

V případě MiniLED Hisense zkouší vynechat kvantové tečky a přichází s vlastním řešením, jak barvy posunout na novou úroveň. Říká mu TriChroma a nejde o nic jiného, než barevné podsvícení smívatelných zón z RGB diod. Vyhrazené ale bude zatím pouze pro 116″ model Hisense 116UX TriChroma. Ta prý ale dokáže zobrazit až 97 % odstínů v rámci barevného prostoru BT.2020, čímž překonává i panely QD OLED.

TriChroma od Hisense na CES zazářila

Nová technologie, kterou Hisense na CES představila slibuje kromě sytějších barev také extrémní jas. Z hodnoty 10 000 nitů se nám protočily panenky a to jsme panel ani nemuseli vidět. Už při testování TCL C855 jsme si říkali, že televizor může nahradit osvětlení a tady zákazník dostane ještě mnohem ostřejší jas. Jisté ale je, že televizor nebude mít potíže ani ve sluncem zalitém obýváku.

 

1366 2000 793x445x

Novinka místo barevných filtrů využívá barevné podsvícení, zdroj: Hisense

V oblasti barev se pak máme těšit především na sytější zelené odstíny a výraznější modré, které dosavadním obrazovkám činily problémy. Poměrně překvapivé je však tvrzení, že nová technologie téměř eliminuje blooming. LCD panelu se zřejmě lépe daří stínit barevné světlo, než plně bílé.

Řešení extrémně náročné na řízení

Hisense pro podsvícení celého obrazu využívá desítek tisíc RGB diod, jejichž svit barevností odpovídá zobrazovanému obsahu. Ten následně filtruje klasický LCD panel.  Ten doplní potřebné detaily pro zobrazení 4K obrazu.

Vzhledem k tomu, že rozlišení podsvícení odpovídá přinejlepším levným chytrým hodinkám to bude určitě náročný úkol. S ním ale prý pomáhá umělá inteligence v rámci řízení, které společnost nazývá Hi-View AI Engine X. Nechme se překvapit, jak se novinka předvede v recenzích.

Přestupní stanice před MicroLED

Není pochyb o tom, že technologie TriChroma je jen přestupní stanicí pro pomalu nastupující MicroLED televizory. Ostatně nic jiného netvrdí ani Hisense. Společnost se dokonce nechala slyšet, že na trh brzy přinese první MicroLED televizor pro běžné spotřebitele. Má se jím stát nový model Hisense 136MX. O ceně se ale zatím výrobce nezmiňuje. Nízká určitě nebude.

hisense136microled large 2400x1265x

Hisense na CES tvrdí, že už nastal čas pro nástup MicroLED televizorů, zdroj: Hisense.com

Co nás překvapilo, je informace, že novinka dosáhne nižší barevné sytosti než TriChroma MiniLED – konkrétně 95% pokrytí prostoru BT.2020. Je ale jisté, že co do přesnosti obrazu a kontrastu bude výrazně dál. Řízením jasu na úrovni jednotlivých pixelů se vyrovná OLED technologii a zároveň ji překoná v jeho intenzitě a také v oblasti životnosti. Mikroskopické LED diody totiž vypalováním nebudou strašit ani ty, kteří si na televizoru celý den budou pouštět statický obraz.

Více informací naleznete v v oficiálních materiálech Hisense o Hisense 136MX i Hisense 116UX.

Zdroje: avmania.zive.cz, flatpanelshd.com, tomsguide.com

Od malička pohlcený technologiemi, zvukem a obrazem. Nejraději je, když sedne doma u filmu. Pak ostatní otravuje řečmi o tom, že je domácí kino lepší než multiplex.

Komentáře

PanzerGlass Star Lit
PanzerGlass Star Lit

Hifimánie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim