reklama
Banner-Satechi_300x300px-300x300x

Apple chce finančně motivovat umělce k využití prostorového zvuku

Apple chce finančně motivovat umělce k využití prostorového zvuku
2024-02-02T11:00:37+01:00
• 31. 1. 2024

Podle dostupných informací společnost Apple plánuje motivovat umělce k využívání prostorového zvuku tím, že jim poskytne vyšší finanční odměny. Tato strategie by měla přispět k rychlejšímu přijetí prostorového zvuku mezi hudebními tvůrci a umožnit širšímu publiku zažít hudbu zcela novým způsobem.

Až deset procent navíc pro tvůrce

AppleMusic_Spatial

Zdroj: Apple.com

Prostorový zvuk přináší do poslechu hudby hloubku a detaily. Jejich reprodukce ale byla dříve složitá. Alespoň tak funkci popisuje společnost Apple. Umělci, kteří se rozhodnou využít tuto technologii, mohou nabídnout posluchačům unikátní a inovativní zážitek. Apple se rozhodl vylepšit systém odměn, který oceňuje tvůrčí snahu a podporuje umělce, kteří přijímají nové zvukové možnosti. Umělci vytvářející obsah s prostorovým zvukem by měli nově obdržet o deset procent více než umělci, kteří vytvářejí obsah bez prostorového zvuku.

Stane se prostorový zvuk dalším standardem?

AppleMusic_devices

Zdroj: Apple.com

Zavedení odměn pro umělce, kteří pracují s prostorovým zvukem, může také posloužit jako katalyzátor pro rozvoj samotné technologie. Apple si od tohoto standardu nejspíše neslibuje málo a věří, že by se skladby s touto funkcí mohly stát tradičním hudebním formátem. Skladby s prostorovým zvukem nabízejí podle společnosti větší pohlcení posluchače do nahrávky samotné. Na to, zda posluchači přijmou prostorový zvuk jako nový hudební standard, si ale budeme muset ještě počkat.

 

Zdroj: Whathifi.com

S technologiemi si hraje od nepaměti a doma má v nich více nepořádek než pořádek. Ostravak, který se stále místy učí psát slušně a spisovně. "Zatimco tata rubal uhli, ja rubu texty, bo mam chrome ruky."

Komentáře

Hifimánie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim