reklama
PanzerGlass iPhone 15

Sennheiser si z CES odnesl řadu ocenění, novinky se řítí na náš trh

Sennheiser si z CES odnesl řadu ocenění, novinky se řítí na náš trh
2024-02-01T16:33:41+01:00
• 26. 1. 2024

Na letošním veletrhu CES představila společnost Sennheiser hned tři nové produkty z oblasti bezdrátových sluchátek. Na své si přišli fanoušci plně bezdrátové konstrukce i ti, kteří dávají přednost tradiční koncepci s náhlavním mostem. Všechny novinky hned obdržely řadu ocenění. Nejvíce zaujala Sennheiser Momentum True Wireless 4. Ta přináší na tucet vylepšení v oblasti audia, konektivity i praktických funkcí.

Nadšení způsobila i zcela nová sluchátka Sennheiser Momentum Sport, která kromě zvýšené odolnosti splňující specifikaci IP55, nabídnou i unikátní polootevřenou konstrukci pro vyšší bezpečnost při venkovních aktivitách. Novinka překvapila sadou biometrických funkcí zahrnující senzor tepové frekvence a tělesné teploty. Pozitivních ohlasů se dočkala i sluchátka Sennheiser Accentum Plus, která doplňují dostupná sluchátka Sennheiser Accentum o technologie, známé z vlajkového modelu výrobce.

Nová hvězda Momentum True Wireless 4

Sennheiser_mtw4

Zdroj: Sennheiser.com

Není překvapením, že největší chválu sklidila Sennheiser Momentum True Wireless 4. S výdrží 7,5 h na jedno nabití, skvělým zvukem a odstraněním prakticky všech nedostatků předchozích generací to měla snadné. Dnes už jim nechybí ani  bezdrátové nabíjení ochranného pouzdra, které protáhne jejich výdrž na celých 30 hodin.

Za zmínku stojí určitě i nabídka nejmodernějších bezdrátových technologiích Bluetooth® 5.4 , Qualcomm® S5 Sound Gen 2 a Snapdragon Sound™ přinášející bezeztrátovou kvalitu zvuku aptX™ lossless audio a ultra-nízkou latenci. Potěší i technologie Auracast™, díky které lze připojit více sluchátek k jedinému zdrojovému zařízení. Konzumace obsahu v páru tak bude jednodušší aniž by se človek musel spokojit se zvukově kompromisními Apple Airpods nebo sluchátky od Samsungu. Vylepšení se dočkala i anténní konstrukce a adaptivní potlačení okolního hluku ANC.

Momentum pro sportovce

Sennheiser_momentumsport

Zdroj: Sennheiser.com

Sennheiser Momentum Sport jsou tím pravým pro všechny s aktivním životním stylem, a navíc mají nejvyšší kvalitu reprodukce ze všech dosud vyrobených sportovních sluchátek společnosti. O nasazení při sportu si říká už jejich design. Zvýšenou odolnost vůči prachu, potu a vodě tu však nemají pouze sluchátka (IP55), ale i jejich pouzdo (IP54). Radost máme z polootevřené konstrukce, která zvýší bezpečnost při jízdě na kole i běhu ve městě. To, že kanál zajišťující kontakt s okolím navíc dramaticky sniží vnímání rušivých zvuků vlastního těla jako je tlukot srdce nebo dech je příjemným bonusem.

Společnost překvapila především integrací ryze sportovních technologií. Novinka disponuje senzory tepové frekvence a tělesné teploty, které ocení každý sportovec. Díky spojení se značkou Polar není třeba pochybovat o kvalitách snímačů a lze se těšit i z bezproblémové integrace s většinou sportovních aplikací na trhu. Skrze synchronizaci v aplikaci Polar Flow není problém spojení ani integrace s ekosystémy Apple Watch/Health, Garmin Watch/Connect, anebo Strava.

Vylepšená Sennheiser Accentum

Sennheiser_Accentum

Zdroj: Sennheiser.com

Sennheiser Accentum Plus rozšiřuje stávající řadu Accentum o pokročilé technologie, které byly dříve vyhrazeny pro vlajkové modely značky. Nabízí vylepšenou akustiku, dlouhou výdrž baterie až 50 hodin a podporu všech populárních audio kodeků, včetně aptX™ Adaptive. Přidány byly také intuitivní dotykové ovládací prvky a adaptivní ANC pro maximální pohodlí a flexibilitu při poslechu. Tyto sluchátka kombinují prvotřídní zvukový výkon s univerzální konektivitou, což je činí ideální volbou pro ty, kteří hledají kvalitu a všestrannost.

Očekávaná dostupnost

Nekompromisní sluchátka Sennheiser Momentum True Wireless 4 budou dostupná již počátkem února 2024. Na výhodná Sennheiser Accentum Plus se fanoušci mohou těšit závěrem února 2024 a sportovci se modelu Momentum Sport dočkají počátkem druhého čtvrtletí letošního roku.

 

Redakce

Milujeme Hi-FI, AV techniku i High-End a nebojíme se o nich psát.

Komentáře

Hifimánie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim