reklama
PanzerGlass iPhone 15

Netflix pro Apple Vision Pro? Zatím zapomeňte

Netflix pro Apple Vision Pro? Zatím zapomeňte
2024-02-06T13:05:19+01:00
• 31. 1. 2024

Takhle by mohlo vypadat přehrávání souborů v oblíbeném VLC, zdroj: Apple

Headset Vision Pro od společnosti Apple v době uvedení do prodeje nenabídne některé oblíbené aplikace, jako jsou Netflix, YouTube nebo Spotify. Uživatelé budou namísto toho nuceni přistupovat k těmto službám prostřednictvím webového prohlížeče Safari v zařízení.

Pouze okrajový produkt

V interview pro Stratechery vysvětlil spoluzakladatel Netflixu Greg Peters, že Netflix v současné době nemá v plánu vyvíjet aplikaci pro Vision Pro, protože zařízení bude velmi limitovaně dostupné.

Netflix_náhled

Zdroj: Netflix.com

Peters uvedl, že Netflix musí své investice opatrně plánovat a předcházet tak případným neziskovým projektům. Zároveň ale naznačil, že nevylučuje aplikaci pro Vision Pro v budoucnosti. Se společností Apple prý dokáží velmi rychle najít cestu pro vzájemnou spolupráci.

Vision Pro se prodává za 3 500 dolarů a nemůže tak být řeč o dostupném zařízení pro masy. Navíc podle odhadů vyrobí letos Apple pouze omezené množství headsetů. Analytik Apple Ming-Chi Kuo nedávno uvedl, že Apple prodal mezi 160 000 a 180 000 jednotek při spuštění předobjednávek a že společnost v průběhu roku doručí zákazníkům odhadem pouze 500 000 kusů.

Mohlo by to jít, ale…

Vision Pro bude spouštět aplikace určené pro iPad s minimálním nebo žádným úsilím vývojářů, ale Netflix se rozhodl nepovolit na tomto zařízení dostupnost iPadové aplikace. Peters tento krok ovšem už nevysvětlil. Ze začátku tak pravděpodobně předplatitelům nezbude nic jiného, než sledovat oblíbené filmy a seriály pouze prostřednictvím webového prohlížeče.

Opačným směrem se vydaly další streamovací služby. Aplikaci pro Vision Pro hned v době spuštění chystají například HBO, Amazon Prime, Disney+ a další.

Zdroj: Macrumors.com

S technologiemi si hraje od nepaměti a doma má v nich více nepořádek než pořádek. Ostravak, který se stále místy učí psát slušně a spisovně. "Zatimco tata rubal uhli, ja rubu texty, bo mam chrome ruky."

Komentáře

Hifimánie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim