reklama
Banner-Satechi_300x300px-300x300x

Meta chce u svých VR brýlí Quest podporovat AirPlay

Meta chce u svých VR brýlí Quest podporovat AirPlay
2024-02-22T15:52:33+01:00
• 22. 2. 2024

Zdroj: Meta

Meta Quest headsety možná brzy obdrží podporu AirPlay. Mohly by tak mírně uzurpovat slávu Vision Pro. Ten je mediálním hitem posledních dní. Ostatně kolega se mu již věnoval v tomto článku. Cena i dostupnost hraje ale zásadní roli.

AirPlay pro uživatele Meta Quest

Je možné, že již brzy nebude problém přenášet obsah z iPhonu (iPadů a dalších zařízení) do VR brýlí Meta Quest přes AirPlay. Viceprezident společnosti pro VR, Mark Rabkin, tento týden na sociálních sítích uvedl, že Meta žádá Apple o povolení, aby Quest podporoval AirPlay.

Meta Quest bigscreen

Headsety se přímo nabízí pro sledování obsahu na velkých plátnech, podpora AirPlay by vše usnadnila; zdroj: Meta

Jak si všiml portál UploadVR, Rabkinův příspěvek přišel v reakci na stížnost uživatele zařízení Meta Quest na nedostatečnou podporu offline stahování v aplikacích pro Netflix, Disney+ a Prime Video. Uživatel se dotazoval, proč nelze offline obsah řešit alespoň funkcí AirPlay. Rabkin reagoval, že společnost Apple o podporu AirPlay již požádali a doufá, že se brzy dočkáme.

Dostupná cesta k VR obsahu

Je otázkou, zda Apple žádosti vyhoví. Uživatelé by ale z toho mohli těžit. Šlo by o velmi dostupnou cestu, jak si s iPhony užít VR obsah. Meta Quest 2 lze u nás pořídit již okolo 9 000 Kč a na bazarech se pak i se zárukou pohybuje kolem částky 5 000 Kč. Novější a pokročilejší Meta Quest 3 pak vyjde na přibližně 16 000 Kč. Ve srovnání s Vision Pro za bezmála 100 000 Kč jde tak o podstatně levnější koupi.

Cast do VR headsetů je i není problém

Offline obsah, který by šlo z telefonu přenášet do VR headsetů, se nabízí téměř jako klíčová funkce, jak navnadit zákazníky ke koupi. Pokud si myslíte, že se jedná o standard, nemůžete se více plést. Například samotný Vision Pro neumí ukládat seriály a filmy ze streamovacích služeb přímo do zařízení. Zejména i proto, že například Netflix aplikaci pro tento headset zatím ani nenabízí. AirPlay z iPhonů ale není taktéž možný.

Meta Quest článek Vive flow

O cast obsahu z telefonu do headsetů se pokoušelo už HTC s Vive Flow; zdroj: HTC

Jeden z mála výrobců, který přenos obrazovky do headsetů nabízí, je HTC. Tuto možnost firma ukázala již v roce 2021 na dostupném headsetu HTC VIVE Flow, který lze nyní získat již za 11 890 Kč. Podobně jako Apple Vision Pro využívá externího napájení. Nutno zmínit, že má sice výrazně nižší rozlišení displejů, ale zato váží pouhých 189 g a dá se složit do podoby brýlí, které snadno šoupnete i do větší kapsy u kabátu.

Schopnost Miracast streamingu včetně podpory služeb poskytujících obsah chráněný DRM nechybí ani jeho dražšímu a výrazně sofistikovanějšímu sourozenci HTC XR Elite. Ten už nabízí i plnohodnotné XR funkce jako je práce s virtuálními obrazovky a přístup k VR aplikacím – jak v nezávislém režimu, tak ve spojení s PC pro tu nejlepší grafiku. Je tak vidět, že myšlenka zrcadlení obsahu z mobilního telefonu či počítače není žádnou novinkou. V případě headsetů od HTC se ale týká bohužel pouze zařízení se systémem Android.

Zdroj: 9to5mac.com

S technologiemi si hraje od nepaměti a doma má v nich více nepořádek než pořádek. Ostravak, který se stále místy učí psát slušně a spisovně. "Zatimco tata rubal uhli, ja rubu texty, bo mam chrome ruky."

Komentáře

Hifimánie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim