reklama
PanzerGlass iPhone 15

Ortofon uvedl na trh snížené přenosky 2MR

Ortofon uvedl na trh snížené přenosky 2MR
2024-02-19T16:07:10+01:00
• 14. 2. 2024

Ortofon 2MR jsou nové snížené přenosky pro gramofony bez nastavitelného VTA, zdroj: ortofon.com

Společnost Ortofon rozšířila svou řadu MM přenosek 2M o modely Ortofon 2MR. Ty konstrukčně sice vychází ze stávajících 2M přenosek, ale nabídnou nové  pouzdro snížené o celých 14 mm. Díky tomu je novinka kompatibilní s širší škálou ramének a gramofonů.

S Ortofon 2MR na ještě více gramofonů

2MR Red Cropped fix 1000x667x

Verze 2MR se dočkaly veškeré populární přenosky řady 2M, zdroj: ortofon.com

Nová řada Ortofon 2MR má speciálně navržené pouzdro přizpůsobené pro gramofony a raménka, která vyžadují menší rozměr přenosky. Snížené pouzdro umožňuje instalaci nové přenosky bez nutnosti úprav výšky uložení ramene, nebo využití podložek. Montáž probíhá klasicky pomocí dvou šroubků.

2MR využívá systém motoru se čtyřmi cívkami a technologií děleného dutého jádra cívek (Split pole). Ta již několik let umožňuje přenoskám Ortofon minimalizaci ztrát signálu způsobených vířivými proudy. A tím zlepšuje vyváženost kanálů i přesnost signálu, především v oblasti vysokých frekvencí. Společnost Ortofon dále uvádí, že její stávající řada 2M se dobře hodí pro mnoho gramofonových rámének na moderním trhu a je ideální volbou pro ty s nastavitelným VTA. V jejich případě není s výškou přenosky problém.

Existuje však mnoho gramofonů od populárních výrobců, jako jsou Linn, Rega, Pro-Ject a dalších, kde VTA není nastavitelná a výška současných 2M přenosek je pro ně příliš vysoká. Stejně tak existují případy, kdy si uživatel přeje úpravu svého gramofonu například instalací robustnějšího talíře a bude nutné snížení výšky přenosky. V tomto případě se jeví nový model jako skvělou volbou.

Společnost Ortofon uvádí: „2MR snižuje celkovou výšku těla přenosky na 14 mm, což oproti standardní verzi znamená úsporu 3 mm. Toto snížení má zásadní vliv na dosažitelnou kvalitu zvuku gramofonu v případech, kdy je u standardní přenosky 2M problémem VTA. Instalace je také mnohem snadnější než mnohé úpravy nebo vylepšení raménka, které by uživatel musel jinak složitě provádět.“

2MR Black 78 Silver 1732x425x

V nabídce nechybí nejvyšší modely řady, ani verze pro přehrávání monofonních a šelakových desek, zdroj: ortofon.com

Dvě velikosti a stejná cena

Možnost volby velikosti přenosek může být velmi užitečná. Nyní je tak každý model řady 2M k dispozici také jako varianta 2MR, včetně 2M Black LVB250, 2M Mono a 2M 78 vhodné pro klasičké šelakové desky. Pro větší pohodlí jsou přenosky 2MR vyvedeny ve stejných stylech jako ty z řady 2M. Lze je samozřejmě vylepšovat stejně jako u běžné řady. Ceny se v současnosti neliší od původní 2M verze. Na svém webu uvádí Ortofon ceny:

  • 2M Red a 2MR Red: 99 EUR
  • 2M Blue a 2MR Blue: 199 EUR
  • 2M Bronze a 2MR Bronze: 399 EUR
  • 2M Black a 2MR Black: 599 EUR

Přenosky Ortofon 2MR jsou dostupné už také u nás. Například audalgin.cz nabízí 2MR Red za 2 699 Kč. 2MR Black pak lze pořídit např. na hifistereo.cz za 14 999 Kč.

Zdroj: Hifichoice.com

 

S technologiemi si hraje od nepaměti a doma má v nich více nepořádek než pořádek. Ostravak, který se stále místy učí psát slušně a spisovně. "Zatimco tata rubal uhli, ja rubu texty, bo mam chrome ruky."

Komentáře

Hifimánie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim