Sluchátka Nothing ear (2) zaujmou na první pohled, zdroj: hifimanie.cz
Domů »
Tento týden se k nám do redakce dostala stylová sluchátka Nothing ear (2). Představují něco zcela jiného, než velká sluchátka Sennheiser Accentum, která jsme testovali naposledy. Tato novinka totiž klade důraz na styl a zaujme nejednoho fanouška svým nevšedním provedením. Už při prvním rozbalení je jasné, že design tu hraje velmi důležitou roli. O to více nás zajímá, zda výrobce nesází jen na něj. Nebudeme ale předbíhat a podíváme se, co minimalistická krabička ukrývá.
Obsah balení Nothing ear (2)
V prodejním balení naleznete kromě nabíjecího pouzdra, ve kterém jsou samotná sluchátka, i dvojici náhradních párů špuntů v různých velikostech a nabíjecí USB-C – USB-C kabel. Kabel nás velmi příjemně překvapil svou kvalitou a vlastně i svou přítomností. Dnešním trendem je spíše tyto nadbytečné položky z balení odstraňovat.
Sluchátka se sebevědomým vzhledem
Pojďme už na samotná sluchátka. Jak název napovídá, jedná se už o druhou generaci, a proto naše očekávání nejsou úplně malá. Navíc předchozí model sluchátek byl vlastně i úplně první produkt tohoto stále relativně nového technologického výrobce se sídlem v Londýně.
Sluchátka Nothing ear (2) mají klasickou in-ear konstrukci, ale i tak nás při vybalení ihned zaujala svým zpracováním. Průhledný design jim velmi sluší a zároveň jsou i příjemně lehká. Do rukou se nám dostala bílá varianta, která dle našeho úsudku více padne k průhlednému designu, ale lze zakoupit i konzervativnější černou. K designu tak nemáme žádné výtky.
Z hlediska ergonomie sluchátka sedí příjemně v uších a ani při běhání v lese se nestalo, že by měly tendenci z uší vypadnout. Přímo na hranaté nožičce sluchátek lze upravit hlasitost přehrávané hudby pomocí čtyř úrovní tlakového senzoru. O připojení k telefonu, tabletu nebo notebooku se pak stará Bluetooth 5.2 a nechybí ani Google Fast Pair nebo Microsoft Swift Pair.
Příjemný zvuk ale méně přesvědčivá výdrž
Po zvukové stránce nemáme po pár dnech moc co vytknout, ale samotné zhodnocení kvality reprodukce necháme až na recenzi. Co však může být jediný menší problém sluchátek je výdrž na jedno nabití. Prozatím máme naměřen průměr kolem 4 hodin. Pak bylo většinou třeba sluchátka dobít v pouzdru. To působí jako lehký podprůměr. Nabíjení pouzdra probíhá buďto pomocí USB-C nebo na Qi bezdrátové nabíjecí podložce.
Nothing ear (2) se jeví jako velmi zajímavá koupě ve střední třídě bezdrátových sluchátek. Obzvláště s aktuální cenou pod 3 000 Kč. Například na alza.cz jsou nyní za pouhých 2 690 Kč. Po pár dnech si nás v redakci získaly vzhledem, zvukem a ergonomií. Na co se do recenze rozhodně více zaměříme je jejich výdrž na jedno nabití a aktivní potlačení okolního ruchu.
Co si zatím o sluchátkách Nothing ear (2) myslíte vy? Podělte se s námi v komentářích a také nám nezapomeňte napsat, na co dalšího se máme u nich při testování zaměřit.
Domů »
Komentáře