reklama
Banner-Satechi_300x300px-300x300x

Amazon Prime Video s Dolby Atmos a Dolby Vision ve vybraných zemích už jen za příplatek

Amazon Prime Video s Dolby Atmos a Dolby Vision ve vybraných zemích už jen za příplatek
2024-02-13T12:08:46+01:00
• 13. 2. 2024

Společnost Amazon nejprve v minulém roce informovala o zavedení předplatného Prime Video s reklamou. Nyní uživatelé tohoto předplatného na vybraných trzích přichází o možnost sledovat své oblíbené seriály a filmy s Dolby Atmos a Dolby Vision.

Česku se zatím reklamy a omezení v Prime Video vyhýbají

Společnost Amazon informovala, že reklamy v Prime Video zavede nejprve v USA, Velké Británii, Německu a Kanadě, a to začátkem roku 2024. Poté ve Francii, Itálii, Španělsku, Mexiku a Austrálii, kde se tak stane ke konci tohoto roku. Cílem společnosti je ovšem prokládat obsah podstatně menší mírou reklam, než je tomu u kanálů pozemního vysílání. Česko se značně levnějším tarifem v porovnání s jinými zeměmi (79 Kč měsíčně) ve výčtu těchto zemí prozatím chybí. Což je dobrou zprávou pro tuzemské diváky.

Dolby atmos

Zdroj: Dolby

Novinkou však je, že diváci s nejlevnějším tarifem s reklamou, nebudou mít přístup k Dolby Atmos a Dolby Vision. To dnes potvrdila společnost Amazon portálu The Verge. Tato změna se prozatím týká zemí, které tento tarif nabízí. Pokud se rozhodnou diváci sledovat tvorbu v nejvyšší kvalitě, nezbude jim než připlatit 3 dolary za vyšší verzi předplatného. Ani tato novinka by se však českých diváků prozatím neměla týkat.

Zvyšování cen a příplatky novým standardem

Společnosti, které nabízejí streamovaný obsah, se snaží v poslední době o celou řadu omezení. Netflix a Disney+ bojují proti sdílení hesel mimo členy domácnosti. Zatímco Netflix zpoplatňuje sdílení hesel i u nás, Disney+ to prozatím testuje na zákaznicích v USA a Kanadě, jak jsme psali dříve zde. Výjimkou není ani zvyšování cen, čímž si prošly víceméně všechny streamovací služby.

Zdroj: TheVerge.com

S technologiemi si hraje od nepaměti a doma má v nich více nepořádek než pořádek. Ostravak, který se stále místy učí psát slušně a spisovně. "Zatimco tata rubal uhli, ja rubu texty, bo mam chrome ruky."

Komentáře

Hifimánie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim