reklama
Banner-Satechi_300x300px2-300x300x

Samsung přinese nadílku audio funkcí do svých zařízení

Samsung přinese nadílku audio funkcí do svých zařízení
2024-02-21T09:34:18+01:00
• 21. 2. 2024

Zdroj: Samsung

Společnost Samsung v novém příspěvku na blogu podrobně popsala rozšířenou podporu audio funkcí Auracast, 360 Audio a Auto Switch. Žádná z nich se v zařízeních Samsung neobjevuje poprvé, ale nyní víme, jak široká jejich podpora bude. Aktualizace bude postupně dostupná pro sluchátka Samsung Galaxy Buds 2 a Buds FE koncem tohoto měsíce. Galaxy Buds 2 Pro tyto novinky již nabízejí.

Auracast – silent disco nebude problém

Auracast je relativně nová Bluetooth technologie, která přehrává zvuk z jednoho zařízení do teoreticky neomezeného počtu sluchátek a reproduktorů. Loni Samsung oznámil podporu této technologie pro svá sluchátka Galaxy Buds 2 Pro a nejnovější špičkové televizory. V lednu potvrdil podporu pro nově představenou řadu telefonů Samsung Galaxy S24. Nyní Samsung oficiálně přináší seznam podporovaných telefonů a tabletů.

cropped Auracast 1200x628 Meta Image 1196x628x

Zdroj: Bluetooth

Zařízení, které signál bude vysílat, musí využívat prostředí Samsung One UI 6.1 a vyšší. Mezi podporovaná zařízení přibudou smartphony řady Galaxy S23, Z Fold 5, Z Flip 5 a tablety Tab S9. Zařízení s One UI 5.1.1 pak budou moci vysílání Auracast alespoň přijímat. Kromě výše uvedených zařízení zahrnuje tento seznam také smartphony Z Fold 4, Z Flip 4, A54 5G, M54 5G a tablety Tab S9 FE a Tab Active 5G.

Auracast je technologie, která je stále rozšířenější napříč celým odvětvím. Brzy bude dostupná i pro uživatele zařízení společností JBL a Sennheiser. Jak jsme informovali, německý výrobce ji představil již Sennheiser Momentum Wireless 4 v rámci veletrhu CES.

360 Audio a Auto Switch

Samsung také rozšiřuje podporu 360° zvuku u vybraných modelů svých televizorů Neo QLED a OLED. Tato technologie při sledování obsahu se sluchátky vytváří dojem, že zvuk vychází ze směru obrazovky. V současnosti je dostupná pouze ve vybraných telefonech a tabletech Samsung. Samsung uvádí, že funkce bude dostupná se sluchátky Buds 2 Pro a Buds 2.

Poslední novinka se odehrává u funkce Auto Switch. Ta automaticky volí připojení skrze Bluetooth u sluchátek Galaxy Buds 2 Pro mezi tabletem, televizorem a chytrým telefonem při příchozím hovoru. Nově mezi podporovaná zařízení patří notebooky Galaxy Book s nainstalovaným Samsung One UI 6.0.

Zdroje: theverge.com, news.samsung.com

S technologiemi si hraje od nepaměti a doma má v nich více nepořádek než pořádek. Ostravak, který se stále místy učí psát slušně a spisovně. "Zatimco tata rubal uhli, ja rubu texty, bo mam chrome ruky."

Komentáře

Hifimánie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim