reklama
Banner-Satechi_300x300px-300x300x

Sluchátka Sonos se odhalí nejspíš již v červnu

Sluchátka Sonos se odhalí nejspíš již v červnu
2024-02-28T17:44:59+01:00
• 28. 2. 2024

Náčrtek sluchátek Sonos z před lety předloženého patentu, zdroj: whathifi.com

Sluchátka Sonos jsou předmětem dohadů a spekulací již několik let. Teď to ale vypadá, že se už brzy dočkáme. Na světlo světa vyplavala i očekávaná cena a informace, co by mělo novinku odlišit od konkurence. Sluchátka výrobce, který se proslavil propracovaným multi-room systémem reprosoustav, totiž cílí do prémiového segmentu. Budou tak konkurovat nejlepším BT sluchátkům od Bose, Sennheiseru i Sony. Samozřejmě nemůžeme ve výčtu opomenout Apple AirPods Max. To, že by šlo o jediného potenciálního konkurenta, jak to vidí nápříklad server Mac Rumors, nás ale upřímně pobavilo. Pojďme se tedy mrknout, co nás čeká.

Vysoká cena i unikátní funkce

Cena nových sluchátek se dle posledních informací vyšplhá až na částku 449 USD. V případě Sonos vás ale jistě nepřekvapí, že za tu cenu výrobce přinese víc než jen solidní zvukový výstup. Novinka se totiž zpozdila kvůli problémům s Wi-Fi konektivitou. A tady se skrývá celé kouzlo. Podle úniků sluchátka nabídnout bezproblémovou spolupráci s aktuálním ekosystémem výrobce. Můžeme tak očekávat funkce jako plynulé přepínání mezi sluchátky a reprosoustavami. Po příchodu domů by se jednoduše aktuální obsah přestěhoval ze sluchátek do domácího sterea. To by nebylo zlé. Zajímavá je varianta poslechu jediného zdroje na více sluchátkách. Možná by si tak šlo užít akční biják na plné pecky a přitom houpat spícího potomka v kolébce. Určitě by ocenil, že jste mu blíže než skrze chůvičku a odpadlo by i dohadování s manželkou nad tématem optimální hlasitosti. Cena potenciálně překračující 12 000 za jedna sluchátka ale přece jen bude dávat výhodu chůvičce.

Wi-Fi konektivita neslibuje jen zajímavé funkce, o kterých se zatím můžeme jen dohadovat. Zcela nepochybně od ní můžeme čekat i dramatické zvýšení kvality poslechu. Plná kompatibilita s produkty značky Sonos jistě nabídne bezztrátový streaming zvuku přímo do sluchátek. Soundbar a reprosoustavy, ke kterým se sluchátka připojí pak zajistí provázání s oblíbenými streamovacími službami. Například z Tidalu tak skrze sluchátka získáme plnou CD kvalitu. A to je proti běžným Bluetooth kodekům dostupným v televizorech solidní skok.

Sluchátka jsou pro Sonos důležitou novinkou

Firma si před sebe dle vyjádření CEO Patrika Spence klade vysoké cíle. Během příštího roku by chtěla vyrobit mezi 650 000 až 1 000 000 sluchátek. Ředitel se navíc nechal slyšet, že novinka bude pouze vstupem do nového odvětví a že má firma plán, zahájit tak své působení v několikaletém produktovém cyklu. Očekává tak významné příjmy a zvýšení výnosů z investic do vývoje. I proto společnost již nyní pracuje na následujících generacích sluchátek.

Zdroje: bloomberg.com, theverge.com, whathifi.com

Redakce

Milujeme Hi-FI, AV techniku i High-End a nebojíme se o nich psát.

Komentáře

Hifimánie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim