reklama
Banner-Satechi_300x300px-300x300x

Apogee Groove Anniversary Edition – sluchátkový zesilovač nejen pro iPhone

Apogee Groove Anniversary Edition – sluchátkový zesilovač nejen pro iPhone
2024-03-19T08:42:38+01:00
• 5. 3. 2024

Zdroj: Apogee

Všude se to dnes hemží hlavně bezdrátovými sluchátky od těch nejnižších částek po ty nejvyšší možné. Ačkoliv bezdrátové technologie velmi pokročily, při poslechu ta nejcitlivější ouška stále musí dělat kompromisy. A tak i dnes existuje velká část populace, která na starý dobrý kabel nedá dopustit. Není to ovšem jen tak. Kabelová sluchátka si totiž zaslouží i dobrý zesilovač, protože bez něj to opravdu váš iPhone bez ztráty kytičky neutáhne. To by ale mohl vyřešit zesilovač Apogee Groove Anniversary Edition.

Apogee Groove Anniversary Edition – 250 kusů a ani o jeden víc

Americká společnost Apogee je tu s námi již téměř 40 let. Na kontě má celou řadu výrobků – zvukové karty, zesilovače a třeba také mikrofony. Produkty jsou často využívány v nahrávacích studiích, tak je dost možné, že právě Váš oblíbený interpret měl co dočinění s touto značkou. Aniž by to sám možná věděl.

Nás zaujala novinka Apogee Groove Anniversary Edition a nemohli bychom vás ošidit o informaci, že existuje. Jedná se o 32bitový USB DA převodník a sluchátkový zesilovač. Jak už název napovídá, produkt slaví právě kulatiny společnosti. Dostupný je pouze v 250 kusech, vyráběn je v USA, a tak pokud se pro jeho koupi rozhodnete, budete mít doma opravdu unikátní kousek.

Apogee Groove Anniversary Edition front

Apogee Groove je dostupný nyní v limitované edici, která čítá 250 kusů; zdroj Apogee

Jenomže ten není jen na ozdobu, ale je určen k tomu, aby podal bezprecedentní výkon. Kompatibilní je s počítači s Windows i MacOS a užijete si jej s iPhonem i iPadem (s USB-C). Pak už stačí následovné. Připojit k zesilovači sluchátka nebo reproduktory, zesilovač pak k telefonu a voilá, ten nejlepší možný zvuk by měl být dle slov společnosti na světě.

Bohaté detaily kudy chodíte, jedete i letíte

Na začátek podotýkám, že pokud hledáte v šuplíku zapadlé špunty za dvě stovky, rovnou na to zapomeňte. To pravé ořechové si tu užijete s jinými kousky. S takovými Sennheiser IE 600 a Meze Advar, s tím už bude legrace. Samozřejmě vás to bude něco stát. V levnějších vodách vám pak dopřejí hezký zvuk třeba Sennheiser IE 200 nebo Audio-Technica ATH-E40.

Groove Bottom HP Jack(1) 1200x970x

K zesilovači stačí připojit telefon a sluchátka a zvuková reprodukce bude povýšena na novou úroveň; Zdroj: Apogee

Apogee Groove Anniversary Edition nabídne kromě 32bitového rozlišení i lepší odstupy, dynamický rozsah 119 dB a frekvenční odezvu 10 Hz – 20 kHz (@44.1kHz) +/- 0.1 dB. Potěší i technologie Constant Current Drive, která dynamicky kompenzuje elektromechanické nebo akustické nelinearity sluchátek, což vede k nižšímu zkreslení a lineárnější frekvenční odezvě. Quad Sum DAC pak nabídne čtyři DA převodníky na kanál pro dosažení co nejvyššího dynamického rozsahu a nejnižšího zkreslení.

Groove Top USB(1) 1200x1051x

Na horní straně bychom viděli raději modernější konektor USB-C; Zdroj Apogee

I když váš počítač i telefon DAC převodník mají, rozhodně není ve srovnatelné kvalitě s Apogee. Při poslechu byste přišli o jemné nuance nahrávky, umělcem zamýšlené detaily i rozměr celé skladby. Skladnost zesilovače pak zajistí, že si jej můžete vzít s sebou naprosto kamkoliv. Skvělý zvuk si tak užijete kdekoliv na cestách.

Pro koho Apogee Groove je a jaká je cena?

V redakci věříme, že s Apogee Groove v limitované edici člověk neudělá krok vedle, pokud to s poslechem myslí vážně doma i na cestách. Zesilovač je skladný, nabízí slušné parametry a fajnšmekry potěší právě jeho limitovaná varianta. Malou výtku bychom přeci jen měli. Na samotném zařízení by nám určitě nevadilo USB-C. Pořídit jej lze za cenu 9 980 Kč třeba na stránkách české distribuce Altei.cz.

Specifikace

 • USB připojení k  Mac ,  PC,  iOS
 • Zpracování audia až  32 bit / 192kHz
 • DA převodníky ESS Sabre
 • Rozšíří možnosti iTunes, Tidal, Spotify, Pandora nebo dalších podobných služeb
 • Constant Current Drive™ nabízí vyrovnanou frekvenční charakteristiku se všemi sluchátky
 • Quad Sum DAC™, 4 DA převodníky na kanál pro vysoký dynamický rozsah a nízké zkreslení
 • THD+N: -109 dB / 600 Ohmů @ 16 dBu
 • THD+N: -101dB /30 Ohmů @ 10.5 dBu
 • Dynamický rozsah: 119dB, A filtr
 • Frekvenční rozsah: 10Hz – 20KHz +/- 0.1dB
 • Max výstupní úroveň: 225mW do 30 Ohmů 40mW do 600 Ohmů
 • Asynchronní USB vstup
 • Vícebarevné LED indikují stav a úroveň
 • Napájení přes USB
 • Ovládání hlasitosti a mute
 • Kompaktní a přenosný (95mm D  x 30mm Š  x 16mm H)
 • Kovové hliníkové tělo
 • Vyrobeno v USA

S technologiemi si hraje od nepaměti a doma má v nich více nepořádek než pořádek. Ostravak, který se stále místy učí psát slušně a spisovně. "Zatimco tata rubal uhli, ja rubu texty, bo mam chrome ruky."

Komentáře

Hifimánie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim