reklama
Banner-Satechi_300x300px2-300x300x

iFi představuje japonskou čepel mezi převodníky iFi Go Bar Kensei

iFi představuje japonskou čepel mezi převodníky iFi Go Bar Kensei
2024-03-20T11:30:22+01:00
• 20. 3. 2024

Zdroj: iFi

Produty značky iFi patří mezi ty nejlépe hodnocené napříč řadou médií. Nový sluchátkový zesilovač a D/A převodník iFi Go Bar Kensei by se k nim mohl záhy zařadit. Jde o první ultrapřenosný D/A převodník, který přináší technologii K2HD, jež slibuje navrácení harmonických frekvencí ztracených při digitalizaci. Nabídne přitom podporu pro PCM soubory s vzorkovací frekvencí až 384 kHz, DSD256 a nechybí ani MQA.

iFi Go Bar Kensei – první D/A převodník s KD2H

KD2H vyvinula japonská elektronická firma JVCKENWOOD. Využívá digitální zpracování k identifikaci chybějících harmonických složek (nad 22 kHz) a rozlišení, které se ztrácejí například při převodu masteru do CD formátu. Tyto harmonické složky a data jsou pak znovu poskládány a zvukový výkon by se měl blížit kvalitě původní nahrávky.

Go Bar Kensei - konektivita

V malém designovem těle toho Go Bar Kensei nabízí víc než dost; zdroj: iFi

Společnost iFi se pyšní tím, že je první společností na světě, která technologii KD2H implementovala do D/A převodníku. Zároveň si od nového Go Bar Kensei slibuje mnohem vyšší výkon, což by mělo vést k co největší spokojenosti zákazníků. Ty potěší nejen výkon, ale za nás i velmi líbivý design.

Japonská čepel Kensei pro sluchátka

Jen ti nejschopnější mistři japonských mečů se mohli pyšnit titulem Kensei. Společnost iFi se jimi inspirovala, a aby svůj převodník nabídla v patřičně stylové podobě, využila japonskou nerezovou ocel. Zařízení nabízí čtyři digitální filtry – Bit-Perfect, GTO, Standard a Minimum Phase. Dále dva režimy analogového zpracování a vylepšení basů i zvukové scény, které slibují strhující a prostorový zvuk.

GO bar KENSEI black

Go Bar Kensei čerpá inspiraci z japonských čepelí; zdroj: iFi

D/A převodník GO Bar Kensei jsou navržen tak, aby fungoval s širokým výběrem těch nejlepších sluchátek a in-ear monitorů. K dispozici je několik režimů sluchátkového výstupu, které automaticky volí technologie iEMatch v závislosti na impedanci sluchátek. Režim Turbo pak navíc přidává 6 dB pro hladovější sluchátka. K dispozici jsou tradiční 3,5mm výstup S-Bal a 4,4mm vyvážený výstup.

Už předchozí GO Bar byl velmi působivý a chlubil se kladnými hodnoceními napříč médii. iFi slibuje, že Kensei je ještě lepší.  Jeho vylepšený obvod časování a 477mW zdroj přispívají ke zvukovému výkonu, který výrazně překonává kvality původního modelu.

Nový GO Bar Kensei je již k dispozici za doporučenou cenu 449 dolarů. O české ceně a dostupnosti přineseme informace, jakmile budeme vědět více.

Zdroj: techradar.com

S technologiemi si hraje od nepaměti a doma má v nich více nepořádek než pořádek. Ostravak, který se stále místy učí psát slušně a spisovně. "Zatimco tata rubal uhli, ja rubu texty, bo mam chrome ruky."

Komentáře

Hifimánie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim