reklama
PanzerGlass iPhone 15

Levnější verze Meta Quest 3 by mohla být brzy skutečností

Levnější verze Meta Quest 3 by mohla být brzy skutečností
2024-03-19T14:27:17+01:00
• 19. 3. 2024

Zdroj: Meta

Meta Quest 3 patří mezi velmi oblíbené a dostupné headsety pro virtuální a rozšířenou realitu. Zejména díky tomu, co za relativně nízkou částku nabízí. Nyní se na světlo světa dostaly spekulace o levnějších brýlích společnosti Meta. Ty by mohly nést název Meta Quest 3s.

Meta Quest 3s – ještě dostupnější headset od Meta

Únik vyvrací původní název, který měl znít Meta Quest 3 Lite. Původní název unikl v příspěvku na Redditu a později se dočkal smazání. Ke stejné situaci dochází i nyní. Uživatel Lunayian v příspěvku na X.com zmiňuje, že připravované zařízení ponese název Meta Quest 3s. Přidání malého písmené za číslici už historicky proběhlo a nebudí takový dojem méně kvalitního produktu, jako pojem Lite. Z marketingového hlediska by tak vše dávalo smysl a únik názvu by podle portálu Techradar mohl být přesný.

Meta Quest 3s

Meta Quest 3s by mohl nabízet zajímavé rozpoložení kamer; Zdroj: X.com uživatele Lunayian

Informace alespoň na první pohled unikly z interní prezentace společnosti Meta a jeden ze slidů zobrazuje headsety Meta Quest 3 a Meta Quest 3s v přímém porovnání. Z těchto zařízení si možná již brzy vyberou zákazníci to, které více splní jejich požadavky. Prodej by měl probíhat v obchodě Meta.

Design brýlí pro virtuální realitu nabízí poněkud neobvyklou konfiguraci kamer. Kamery na předchozích uniklých obrázcích chyběly. Na novějším úniku již kamery můžeme evidovat. Vzhledem k jejich důležitosti pro funkci passthrough pro aplikace smíšené reality není vůbec divu. Konstrukce pak působí robustnějším a větším dojmem, což dává naprostý smysl, když se jedná o dostupnější verzi headsetu. Připomíná tak Oculus Go či Oculus Quest 2. Specifikace pro Meta Quest 3s uvádějí rozlišení 1932x 1920 pixelů, což je méně než v případě Meta Quest 3. Ten nabízí 2054 x 2208 pixelů.

Meta Quest 3s

Patrná je robustnější konsturkce; zdroj: X.com uživatele Lunayian

Jak už je u úniků zvykem, je těžké ověřit jejich pravdivost. Příspěvek byl navíc na Redditu smazán a pochází z prozatím neznámého zdroje. Levnější verze Meta Quest 3 tak nemusí pocházet z říše snů a v nabídce Meta by určitě dával smysl.

Zdroj: techradar.com

S technologiemi si hraje od nepaměti a doma má v nich více nepořádek než pořádek. Ostravak, který se stále místy učí psát slušně a spisovně. Ale ne vždy to klapne. Hlavně u té slušnosti. "Zatimco tata rubal uhli, ja rubu texty, bo mam chrome ruky."

Komentáře

Hifimánie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim