reklama
Banner-Satechi_300x300px-300x300x

Neil Young a Joni Mitchell ukončili bojkot Spotify

Neil Young a Joni Mitchell ukončili bojkot Spotify
2024-03-25T14:18:46+01:00
• 25. 3. 2024

Zdroj: Spotify

Neil Young i Joni Mitchell umožnili návrat svých skladeb na Spotify. Děje se tak zhruba dva roky poté, co vyhlásili bojkot proti dezinformacím okolo COVID a stáhli svou tvorbu z této služby. Tehdy si ke kauze nezapomněl přisadit Apple, který nazval svou hudební platformu domovem Neila Younga.

Bojkot a jeho historie

Neil Young se rozhodl pro opuštění platformy Spotify jako první v lednu 2022. Tehdy jej iritoval zejména exkluzivní podcast Spotify, ve kterém vystupoval Joe Rogan s dezinformacemi okolo pandemie Covid-19. Young informoval svůj manažérský tým a zastoupení Spotify, že chce znemožnit poslech své tvorby na této platformě a chtěl, aby se tak stalo urychleně. Zmínil, že si Spotify může ponechat Neila Younga nebo Joe Rogana. Ale rozhodně nemůžou mít v nabídce oba tvůrce.

Neil Young - fotka

Přehrát si Heart of Gold ve Spotify už nebude problém; zdroj: Wikipedia

Young měl výhrady proti proudu dezinformací o vakcínách, které šířil Joe Rogan v pořadu The Joe Rogan Experience. K Youngovi se přidalo přes  270 lékařů, lékařek a vědeckých pracovníků a pracovnic, kteří podepsali otevřený dopis, v němž požadovali po Spotify, aby nedocházelo k šíření nepodložených informací Rogana.

Oba umělci hlásí návrat na Spotify

Roganův podcast k dnešnímu dni již není exkluzivní pro Spotify a Young nedávno uvedl, že nemůže bojkotovat všechny platformy, a proto svou hudbu opět pouští do nejpopulárnější streamovací hudební služby. Jeho rozhodnutí přichází prý v okamžik, kdy i společnosti Apple a Amazon začaly servírovat posluchačům stejné dezinformace, proti kterým se postavil u služby Spotify. Server Endgadget uvedl, že se do služby po dvou letech vrací také písničkářka Joni Mitchell. Také ona opustila Spotify kvůli dezinformacím okolo Covid-19.

Joni Mitchell fotka

Both Sides Now od Joni Mitchell, kterou můžete znát například z Lásky nebeské už si také přehrajete ve Spotify; zdroj: Wikipedia

Jak Young, tak Mitchell měli v boji proti dezinformacím i osobní zájem. Oba hudebníci v dětství prodělali dětskou obrnu, nemoc, která byla v USA vymýcena právě díky vakcinaci.

Skalní fanoušci těchto umělců si budou moci vychutnat tvorbu znovu také ve Spotify. Škoda jen, že tomu tak stále nebude v Hi-Resu. V takovém případě bude nejlepší využít stále jiných služeb, například služby Tidal. K zamyšlení je také krok společnosti Apple, která se nebála kauzu využít, nicméně dezinformační podcast posléze zařadila do nabídky.

Zdroj: 9to5mac.com

S technologiemi si hraje od nepaměti a doma má v nich více nepořádek než pořádek. Ostravak, který se stále místy učí psát slušně a spisovně. "Zatimco tata rubal uhli, ja rubu texty, bo mam chrome ruky."

Komentáře

Hifimánie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim