reklama
Banner-Satechi_300x300px-300x300x

Populární VLC Media Player bude dostupný pro Apple Vision Pro

Populární VLC Media Player bude dostupný pro Apple Vision Pro
2024-03-14T09:54:35+01:00
• 14. 3. 2024

Zdroj: VideoLAN

Apple Vision Pro stále postrádá mnoho aplikací, které jsou dobře známé uživatelům jiných platforem. Někteří vývojáři uvedli, že zatím nemají zájem své aplikace pro Vision Pro vytvářet. Takové informace před nedávnem uvedl například Netflix, který má za to, že sledování filmů a seriálů skrze prohlížeč prozatím stačí. Některých populárních aplikací se ale Vision Pro dočká. Multimediální přehrávač VLC bude jednou z nich.

Přehrávání médií ve VLC s Vision Pro nebude problém

Informaci o tom, že bude populární přehrávač dostupný také pro headset Vision Pro, přinesl přímo prezident společnosti VideoLAN, která za aplikací stojí, Jean-Baptista Kempf. To, že na aplikaci vývojáři pracují, uvedl v rozhovoru pro Lowpass u příležitosti oslav pěti miliard stažení aplikace VLC. Zajímavostí je, že Kempf prozradil úvahy o VLC také pro headsety Meta Quest. Tyto plány už ale nejsou aktuální, protože headset nabízí v současné době celou řadu pokročilých přehrávačů.

VisionPro_Movies

Takhle by mohlo vypadat přehrávání souborů v oblíbeném VLC, zdroj: Apple

Vývoj aplikace pro Vision Pro ovšem může zabrat nějaký čas a majitelé se ji jen tak nedočkají. Za vše může podle Kempfa fakt, že vývojáři nemají zrovna dvakrát motivaci pracovat usilovně na verzi pro headset, jehož uživatelská základna je v současnosti velmi omezená. O tom svědčí i dostupnost zařízení. Apple svůj headset nabízí zatím pouze na území USA.

Open-Source, který znají téměř všichni

Věříme, že VLC přehrávač zná téměř každý. Přesto si ve zkratce dovolíme jej přiblížit neznalým čtenářům. VLC Media Player je bezplatná open-source aplikace pro přehrávání médií. Dostupný je pro celou řadu platforem od Windows přes MacOS po Linux. Nechybí ani aplikace pro telefony, tablety a chytré televizní boxy. Jeho oblíbenost stojí zejména na jednoduchém a uživatelsky přívětivém prostředí. Aplikaci nechybí podpora celé řady oblíbených i méně využívaných kodeků pro audio i video. Není tak problém přehrát téměř jakýkoliv formát. Vzhledem k oslavám pěti miliard stažení si troufneme konstatovat, že jde o jeden z nejznámějších mediálních přehrávačů na světě.

Zdroj: 9to5mac.com

S technologiemi si hraje od nepaměti a doma má v nich více nepořádek než pořádek. Ostravak, který se stále místy učí psát slušně a spisovně. "Zatimco tata rubal uhli, ja rubu texty, bo mam chrome ruky."

Komentáře

Hifimánie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim