reklama
Banner-Satechi_300x300px2-300x300x

Sony pozastavuje výrobu PlayStation VR2

Sony pozastavuje výrobu PlayStation VR2
2024-03-18T13:43:12+01:00
• 18. 3. 2024

Zdroj: Sony

Společnost Sony vyrobila již více než dva miliony kusů headsetu PlayStation VR2. Ten slouží ke hraní her ve virtuálním prostředí. Podle agentury Bloomberg ovšem společnost nyní pozastavuje výrobu těchto headsetů. Dodávky v posledních čtvrtletích klesaly, ve skladech je jich dostatek a výroba se rozběhne, jakmile to bude zase potřeba.

PlayStation VR2 sráží nedostatek AAA obsahu

Důvodem, proč PSVR2 leží ladem ve skladech, je podle Bloombergu fakt, že pro headset není k dispozici dostatek kvalitního obsahu. PlayStation VR2 nabízí zajímavé AAA tituly, jako Horizon Call of the Mountain, Gran Turismo 7 a Resident Evil. Nechybí ani řada menších titulů. To je ale vzhledem k datu uvedení do prodeje i ceně stále málo. PSVR2 u nás lze zakoupit od 13 990 Kč, což je více než cena samotné konzole PlayStation 5.

PSVR2 game picture

Za nižším zájmem o headset stojí hlavně nedostatek AAA titulů; zdroj: Sony

Pozastavení výroby headesetů není jediným důsledkem nižšího zájmu zákazníků. Sony v nedávné době propouštělo zaměstnance z různých týmů, které měly na starost VR tituly. Společnost zavřela své studio v Londýně, propouštění se dočkalo i vývojářské studio Firesprite, které stojí za hrou Horizon Call of the Mountain. Celkově by se propouštění mělo dotknout asi 900 zaměstnanců společnosti Sony, což představuje 8 % z celkového počtu zaměstnanců společnosti.

Sony se snaží zvrátit nepřízeň osudu svého headsetu různými metodami. Nedávno společnost oznámila, že testuje podporu PlayStation VR2 pro PC, díky čemuž by se majitelé headsetů mohli dostat k další porci obsahu. V současnosti nemáme více informací o tom, jak podpora bude vypadat, ani kdy bude k dispozici pro všechny majitele PSVR2. Spuštění se podle všeho plánuje na závěr tohoto roku.

Je zajímavé, že další výrobci VR headsetů na tom nejsou jinak. Společnosti Apple i Meta v očích zákazníků taktéž trápí zejména dostupnost kvalitního obsahu.

Zdroj: theverge.com

S technologiemi si hraje od nepaměti a doma má v nich více nepořádek než pořádek. Ostravak, který se stále místy učí psát slušně a spisovně. "Zatimco tata rubal uhli, ja rubu texty, bo mam chrome ruky."

Komentáře

Hifimánie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim