reklama
PanzerGlass iPhone 15

WebOS od LG pro starší televize omezí reklamní smog

WebOS od LG pro starší televize omezí reklamní smog
2024-03-28T08:21:24+01:00
• 28. 3. 2024

Nový webOS od LG dostávají i starší televizory, zdroj: LG.com

Nový webOS od LG je tu i pro starší televizory. Nyní tedy minimálně pro OLED televizory z roku 2022. Nová verze webOS od LG přináší příjemné změny především v oblasti uživatelského rozhraní. Místo přeplněného obrazovky, kde 2/3 opanovaly reklamy, nyní uvidíte na obrazovce jen jedinou lištu sponzorovaného obsahu u horního okraje. Pod ní už čekají výrazně praktičtější widgety pro sledování živého vysílání, ovládání chytré domácnosti nebo přístup k herním funkcím. Rychlý přístup k nastavení, vyhledávání a notifikacím se nově zabydlí v pravém horním rohu obrazovky.

Aktualizace systému web OS je aktuálně dostupná pro modely C2, CS a G2. Pravděpodobně se jí snad dočkají i další modely. S jistotou se nový webOS od LG nevyhne ani 8K QNED televizorům QNED99 a QNED95.

Kromě změn v uživatelském rozhraní výrobce slibuje i jeho vyšší flexibilitu. Majitelé těchto televizorů si ho tak přizpůsobí snadněji než dřív. Vše tak bude trochu více připomínat prostředí mobilních telefonů. Nový webOS navíc dokáže obsah a aplikace televizoru i sám roztřídit. Uživatelé ho tak najdou v kategoriích jako hudba, hry a sport.

Pro instalaci aktualizace je samozřejmě potřeba mít televizor připojený k internetu. Pokud neobdržíte automatické upozornění na dostupnost aktualizace, lze ji vyhledat ručně v nastavení televizoru pod položkou podpora a software update. Zbavíte se tak otravných reklam o něco rychleji.

Zdroje: lg.com, whathifi.com

Redakce

Milujeme Hi-FI, AV techniku i High-End a nebojíme se o nich psát.

Komentáře

Hifimánie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim