reklama
Banner-Satechi_300x300px2-300x300x

Apple a Spotify ve válce opět kvůli aktualizaci

Apple a Spotify ve válce opět kvůli aktualizaci
2024-04-26T13:11:00+02:00
• 26. 4. 2024

Apple a Spotify se stále škorpí, zdroj: hifimanie.cz

Souboj společností Apple a Spotify už trvá pěknou dobu. A vypadá to, že jenom tak neskončí. Jablečná společnost se totiž rozhodla zamezit poslední aktualizaci aplikace Spotify. Proč? Chtělo by se říct – protože peníze.

Apple a Spotify – za vše může zdánlivě nevinná aktualizace

Spotify znovu čelí problémům s jablečnou společností. Tentokrát kvůli nejnovější aktualizaci své mobilní aplikace. V této aktualizaci jsou totiž nově informace o cenových podmínkách pro objednání předplatného mimo App Store v Evropské Unii. Apple má ale ve svých podmínkách stanoveno, že i z odkazů na alternativní metody platby stále pobírá téměř třetinovou provizi.

Spotify v aplikaci nezahrnulo však nově žádný přímý odkaz. Pouze v textu odkázalo uživatele na svou webovou stránku, aniž by uvedlo přesnou adresu. Apple však i toto považuje za odkazování, a proto neodsouhlasil publikaci nejnovější verze aplikace v App Storu.

Apple uvádí, že aplikace směřující na externí stránky nebo nabízející alternativní platební metody musí být certifikovány v rámci programu Music Streaming Services App (EEA) a dodržovat jeho pravidla. To zahrnuje odvádění 27% provize z nákupů mimo App Store, nebo 12% v případě automatického obnovení předplatného, resp. za členství ve Small Business Programu. Apple ve svém zdůvodnění zamítnutí aktualizace Spotify uvedl, že aplikace může obsahovat odkazy bez nutnosti mít zde opravdový odkaz ke kliknutí.

Jisté je, že vzhledem k tučným provizím nejde o malé peníze. Bude ovšem zajímavé sledovat, kam až se souboj těchto dvou gigantů vyvine.

Zdroj: macrumors.com

S technologiemi si hraje od nepaměti a doma má v nich více nepořádek než pořádek. Ostravak, který se stále místy učí psát slušně a spisovně. "Zatimco tata rubal uhli, ja rubu texty, bo mam chrome ruky."

Komentáře

Hifimánie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim