reklama
PanzerGlass iPhone 15

TV Hisense pro rok 2024 se ukázaly v Edenu

TV Hisense pro rok 2024 se ukázaly v Edenu
2024-05-02T13:36:55+02:00
• 26. 4. 2024

TV Hisense UXN na představení nových modelů, zdroj: hifimanie.cz

TV Hisense pro rok 2024, které se představily na včerejší tiskové konferenci v pražském Edenu, jsou dokladem, že Hisense neusíná na vavřínech. Hlavní hvězdou firemní nabídky jsou nadále ULED televizory. Letos jsou ovšem samozřejmě zase výrazně lepší a hlavně nechybí širší nabídka rozměrů sahající až do impozantních 279 cm. Inovované obrazové procesory Hi-View Engine i vylepšené sestavy reproduktorů se přitom dostávají i do nižších řad. Skutečné překvapení pak způsobila informace o českém rozhraní hlasového ovládání OS VIDAA.

Firma nás potěšila i informacemi o funkcích pro úsporu energie a podporou kalibračního systému Calman. S jeho pomocí vám důslednější prodejci mohou zkalibrovat televizor tak, aby poskytoval skutečně věrné barvy odpovídající záměru filmových studií. A napříč modely se Hisense pochlubilo i certifikací TÜV Rheinland pro nízkou emisi modrého světla a vysokou kybernetickou bezpečnost.

Kromě technologických novinek nám společnost představila i partnerství s Mistrovstvím Evropské fotbalové asociace UEFA 2024 a ambasadory. V naší kotlině se ambasadorského postu ujal nejlepší střelec nejen české, ale dokonce i česko-slovenské reprezentace Jan Koller zvaný Dino. V evropském kontextu pověst značky zaštítí brankářská legenda Manuel Neuer.

IMG 0592 3948x2633x

Jan Koller jako ambasador značky Hisense, zdroj: hifimanie.cz

Společnost tak jasně dává najevo, že se s aktuální pozicí druhé nejprodávanější značky televizorů nehodlá smířit. Míří výš a rozumně sahá i po marketingové podpoře, která je v dnešní realitě nepostradatelná.

Nejlepší TV Hisense pro rok 2024 představuje řada UXN

Do sféry prémiových produktů míří ULED televizory řady UXN s antireflexní úpravou a kvantovými tečkami. Představují to nejlepší, co dokáže společnost aktuálně vyrobit. Až 110palcový panel totiž potěší 40 000 nezávislých stmívajících zón. Jejich Mini-LED podsvícení přitom dokáže vytvořit až 10 000nit jas. A to už je příslib skutečně ohromujícího kontrastu.

Hisense UX ilustrační 3840x2160x

Hlavní hvězdou portfolia TV Hisense jsou modely UX, zdroj: tisková zpráva

Schopnost panelu, zobrazit až 144 Hz, se bude hodit především nadšeným hráčům, kteří ocení i Game Mode Pro s podporou technologií variabilní snímkové frekvence VRR a AMD Freesync Premium Pro. V High-Speer Response režimu televizor zvládne dokonce 240 Hz. A ty, kterým záleží na zvukovém projevu, ale zároveň nechtějí investovat do externích řešení, nadchne 4.1.2 audiosystém. Zprostředkuje solidní basy i základní prostorový Dolby Atmos zvuk, kterého docílí pomocí skutečných reproduktorů hrajících odrazem o stěny místnosti. Podobně jako nové televizory Sony.

Vše pohání operační systém VIDAA 7.6 a čipová sada Hi-View Engine X, která pomocí umělé inteligence vyhodnocuje každou scénu, aby zajistila co nejlepší prezentaci obrazu. Nechybí podpora všech HDR standardů, ani certifikace IMAX Enhanced.

Příjemnou zprávou je , že vlajková loď výrobce je dostupná již od 59 990 kč v případě 65″ varianty. Za 85″ verzi zájemci zaplatí 99 990 Kč a největší 100″ model vyjde na 159 990 Kč.

Nižší řady ULED TV Hisense nabídnou skvělý poměr ceny a výkonu

4Mini LED 3840x2160x 9Low Reflection Screen 3840x2160x
MiniLED a antireflexní povrch jsou hlavní výhody vyšších řad výrobce, zdroj: tisková zpráva

Hisense U8N pro náročné

Za rozumnou volbu lze označit televizory řady U8N, která nabídne většinu technologických inovací, čipsetem Hi-View Engine Pro, a přitom udržuje atraktivní cenovou hladinu. Tato řada zaujme Mini-LED PRO technologií s jasem 3000 nitů. Přesvítí tak i nejmenší model z vlajkové řady. Kompromisy tak předpokládáme především v počtu stmívacích zón. Kontrast i hloubka černé by ale měly být stále na špičkové úrovni a spolu s nimi i barevnost.

eu u8 lifestyle night 16x9 with people 3840x2160x

Kontrast 3000 nitů slibuje skvělý obraz s dostatečným kontrastem, zdroj: tisková zpráva

Zachována zůstala i funkční výbava. Stejně jako u vlajkové řady se tak lze těšit na plnou podporu HDR formátů,variabilní obnovovací frekvence pro hráče i prostorový zvuk. Tentokrát ovšem v nižší konfiguraci 2.1.2.

Největší 75″ model této řady bude dostupný za 49 990 Kč.

TV Hisense ULED U7N a 7K jsou střední třída se skvělými parametry

u7n 19 size clean 3840x2160x

Střední třída TV Hisense pro rok 2024 nabízí široký rozsah rozměrů, zdroj: tisková zpráva

Adeptem na trhák pro fanoušky obřího obrazu budou letos beze sporu televizory U7N a 7K.  Novinky z této řady se totiž táhnou od 65″ až ke 100″ úhlopříčce. Jejich jas přitom dramaticky neklesl a drží se na stále velmi slušných 1 300 – 1 600 nitech. Ke kompromisům přitom nedošlo v oblasti obnovovací frekvence, ani technologií zpracování obrazu. A nechybí ani vestavěný subwoofer vyšších řad. U menších televizorů U7N se již ale bavíme pouze o 2.1 konfiguraci. Stopalcový model U7K ale nabídne i pár reproduktorů zajišťujících prostorový vjem.

Dostupnější řadě už sice v oblasti jasu na záda dýchají ty nejlepší OLED televizory, ale ty jsou cenově úplně jinde. S cenami od 24 990 Kč tak budou sedmičkové modely od Hisence skvělou volbou do světlých obývacích pokojů. Stovky stmívacích zón přitom zajistí, že i noční sledování filmů zvládnou televizory bez problémů.

Přátelské cenovky přitom na rozdíl od OLED televizorů zpřístupní i extrémně velký obraz. Celých 100 palců totiž pod 100 000 Kč jen tak jinde neseženete. Prakticky jedinou konkurencí je TCL, které se však zastavuje na 98 palcích.

QLED TV Hisense nadchnou nebývalým poměrem ceny a velikosti

Pro ty, které až tak netrápí kontrast a maximální jas si Hisense připravil i řadu dostupných televizorů, které mají sice lokální stmívání, ale s výrazně nižším počtem větších plošně podsvícených zón. Pokud si ale MiniLED podsvícení odpustíte, můžete získat 100″ obraz už za 79 990 Kč.

Hisense E7N Pro je zajímavou volbou pro hráče

e7n pro lifestyle day with people 3840x2161x

Model Hisense E7N Pro nenabídne Mini LED, ale rychlý zobrazovač stále potěší hráče funkcemi VRR, zdroj: tisková zpráva

Z QLED televizorů stojí za zmínku především řada E7N. Ta se totiž nedopouští dramatičtějších ústupků a nabídne 144Hz obnovovací frekvence. Ačkoli se jas pohybuje mezi 450 – 800 nity, aniž by nabídl přesnost a hluboké černé OLEDu, mohou být televizory vhodnou variantou pro hráče. Nabídnou totiž velký rozměr i rychlost. Na filmy bychom ale doporučili cílit spíše na levné OLEDy.

Hernímu nasazení nahrává i přítomnost technologií VRR a AMD FreeSync Premium. Výrobce navíc nabízí i novinku jménem GameBar, která při hraní přiblíží příslušná nastavení obrazu tak, aby nebylo nutné kvůli hrám chodit do hlavní nabídky nastavení.

Velikosti obrazovek se pohybují od 55″ až po zmiňovaný 100″ model za 79 990 Kč.  Ačkoli nemáme bohužel o cenách bližší informace, předpokládáme, že 55″ varianta bude startovat pod hranicí 20 000 Kč. A to může být pro hráče skvělá cesta k velkému a rychlému zobrazovači.

Nechybí ani dostupnější varianty a jeden OLED

03 2024 hisense EURO 2024 2480x1157x

Portfolio TV Hisense pro rok 2024 je rozsáhlé, zdroj: tisková zpráva

Prezentaci výrobce uzavřel řadou nejdostupnějších televizorů s 60Hz panely, které zpřístupní až 75palcové zobrazovače i těm nejspořivějším. Pro fanoušky OLED technologie výrobce doplnil i 55 a 65palcový model z vyšších cenových hladin, s maximálním jasem 1000 nitů. Při pohledu na zbytek nabídky je ale jasné, že jde především o doplnění produktového portfolia.

Ceny a dostupnost

Ceny, které nám Hisense poskytlo jsou orientační a mohou se ještě změnit. Televizory by se ale do prodeje měly dostat už v průběhu června.

Více informací naleznete na českých stránkách Hisense.

 

Od malička pohlcený technologiemi, zvukem a obrazem. Nejraději je, když sedne doma u filmu. Pak ostatní otravuje řečmi o tom, že je domácí kino lepší než multiplex.

Komentáře

Hifimánie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim