reklama
PanzerGlass iPhone 15

Distribuce Mark Levinson se ujímá AQ

Distribuce Mark Levinson se ujímá AQ
2024-04-09T08:13:01+02:00
• 9. 4. 2024

Distribuce Mark Levinson se ujímá AQ, zdroj: tisková zpráva

Distribuce Mark Levinson, legendy mezi zesilovači a high-end komponenty se nově ujímá AQ. Společnosti tak navazují na úspěšnou spolupráci v rámci distribuce sluchátek Mark Levinson No5909. Pravděpodobně sehrála roli i spolupráce AQ a JBL, které stejně jako Mark Levinson spadá do skupiny Harman luxury audio group. K českým i slovenským zákazníkům se tak špičkové americké produkty dostanou skrze sklady známého výrobce reprosoustav z Červenky. Mark Levinson si navíc pro evropské zákazníky přichystal zajímavou akci. Kdo se rozhodne, vybavit se sestavou jejich SACD přehrávače No5101 a zesilovače No5805, může ušetřit do června přes 190 000 Kč. Jedinou podmínkou je odevzdání staršího zesilovače a CD přehrávače, za které prodejce odpusti 43 % ze standardní ceny 456 180 Kč.

Distribuce Mark Levinson AQ Červenka

Centrem česko-slovenské distribuce Mark Levinson se stává sídlo moravského výrobce reprosoustav, zdroj: tisková zpráva

Mark Levinson stále vydábí v USA

Zesilovač № 5805, který je ručně vyráběný přímo v USA, nadchne dual mono konstrukcí a zesilovacími obvody třídy A/B. Pokud tedy netrváte i na kompletně odděleném napájení separátními transformátory. Naddimenzovaný toroidní transformátor s nízkým šumem tu je totiž jediný, avšak s odděleným vinutím. Jistě i tak bez problémů zvládne napájet i phono předzesilovač pracující v čisté A třídě, který podporuje jak MM, tak MC přenosky. Samozřejmě nechybí bohatá nabídka analogových RCA a XLR vstupů ani digitální konektivita. Nechybí ani pár digitálních optických vstupů, digitální RCA a USB-B. Bluetooth bude v této třídě spíše zajímavým doplňkem. I tak jej ale výrobce připravil alespoň pro ztrátový přenos Hi-Res audia skrze kodek aptx HD.

ML No5805 Top 1605x1605px 1605x1605x ML No5805 Detailshot 01 1605x1605px 1605x1605x
Luxusní Mark Levinson No5805 se pyšní solidní nabídkou vstupů i symetrickou stereo architekturou, zdroj: tisková zpráva

Špičkový zvuk slibuje i SACD přehrávač № 5101, který tak nejen pro ladící estetiku představuje perfektní zdroj pro spárování se luxusním zesilovačem výrobce. I ten se pyšní výrobou v USA a nekompromisním D/A převodníkem Precision Link II. Samozřejmostí je podpora všech formátů SACD a CD disků a nechybí ani streaming. Mark Levinson № 5101 podporuje formáty FLAC, WAV, AIFF, OGG, MP3, AAC i WMA a nezalekne se ani DSD. Pro maximální využití jeho streamovacích schopností výrobce doporučuje aplikaci MusicLife dostupnou na Apple App Store i Google Play Store. Pro základní ovládání obou přístrojů pak výrobce připravil dedikovanou aplikaci Mark Levinson 5Kontrol. Ta je taktéž dostupná jak v obchodě společnosti Apple, tak u Google.

Distribuce Mark Levinson No5101

Mark Levinson No5101 nabízí nejen štěrbinovou mechaniku pro SACD a CD disky, ale také bohatou podporu digitálních formátů, zdroj: tisková zpráva

Nové příležitosti k poslechu

Nová distribuce Mark Levinson přináší i nové příležitosti k poslechu americké High-End techniky. Dle tiskové zprávy distributora nyní najdete oba přístroje skladem nejen v elektronických obchodech AQ.cz a Hifi-audio.cz, ale také v AQ audio studií. Poslechu s relativně širokou nabídkou reprosoustav jsou tak dveře otevřené v Praze, Brně i Července.

Redakce

Milujeme Hi-FI, AV techniku i High-End a nebojíme se o nich psát.

Komentáře

Hifimánie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim